Aktualności

Dniami i nocami debatują o tym, jak nadążyć za zmieniającym się światem. Trwa Europejskie Forum Nowych Idei

Jaka rolę pełnią kobiety w rozwoju gospodarki na świecie? Czy jest jeden sposób na zrównoważony rozwój i jak mądrze zarządzać talentami? Te i wiele innych kwestii poruszali paneliści z całego świata podczas 8. edycji EFNI w Sopocie.

Wylatujesz z Gdańska? Nie martw się, twój lot będzie o czasie. Gdańskie lotnisko wiceliderem punktualności

Tylko 23 minuty wyniosło średnie opóźnienie startów i lądowań w ciągu dwóch letnich miesięcy w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To o 8 minut mniej niż w Krakowie i aż 12 minut mniej niż w Warszawie. Dane opublikowała firma VariFlight.

Pomorze inwestuje w odnawialne źródła energii. Unijne dofinansowanie trafi do gmin z Kociewia i Kaszub

Produkcja energii z odnawialnych źródeł staje się na Pomorzu coraz popularniejsza. Kolejne instalacje solarne, fotowoltaiczne i biogazowe powstaną między innymi w gminach: Lipusz, Starogard Gdański, Lubichowo i Czersk.

Masz pomysł na rozwój lokalnych społeczności? Możesz zyskać nawet 25 tys. zł na jego realizację

Fundusz Inicjowania Rozwoju ogłosił konkurs grantowy dla aktywistów, którzy chcą zmieniać otaczającą ich przestrzeń i poprawiać jakość życia mieszkańców. Na realizację pomysłów można dostać nawet 25 tys. zł, ale trzeba się spieszyć – termin zgłaszania projektów mija 3 października 2018 r.

O przyszłości Europy, gospodarce i polityce. Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

To kilkadziesiąt wydarzeń, rozmów, spotkań i nocnych debat, w których wezmą udział najwybitniejsze postaci ze świata polityki, biznesu i myśli ekonomicznej. Między 26 a 28 września 2018 r. w Sopocie odbędzie się 8. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei – jedna z największych w tej części kontynentu konferencja, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Park Oruński w Gdańsku najlepszą przestrzenią publiczną w województwie. Kto jeszcze dostał wyróżnienia?

Najlepsza przestrzeń publiczna województwa pomorskiego jest w Gdańsku. Park Oruński został wyróżniony m.in. za dobry przykład odnowy zabytkowego założenia parkowego i rozwiązania przyjazne dla różnych grup użytkowników. Jakie jeszcze miejsca zostały docenione przez jury?

Europejski Dzień bez Samochodu. Pociągiem, autobusem czy tramwajem? To nieważne! Przesiądź się i jedź za darmo

To będzie weekend komunikacyjnych atrakcji. Kolejowa wycieczka przez Pomorze albo zabytkowym taborem w Trójmieście. A do tego zobacz niezwykły fresk i dowiedz się, jak ważne jest noszenie odblasków na drogach. Europejski Dzień bez Samochodu w sobotę, 22 września 2018 r.

Symulator nauki jazdy, motopokazy, konkursy i koncert gwiazdy. Weekendowy piknik Widoczny = Bezpieczny

W Gdańsku w niedzielę, 23 września 2018 r. odbędzie się wyjątkowy piknik dla dzieci i dorosłych „Widoczny = bezpieczny". To impreza obowiązkowa dla miłośników motoryzacji oraz wszystkich ciekawych, jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Inwestycja w ekologię. Ponad 60 mln zł na ekologiczne źródła energii w pomorskich gminach

Niższe koszty ogrzewania i czystsze powietrze. Dzięki odnawialnym źródłom energii tak będzie w kilkunastu pomorskich miejscowościach. Efekty inwestycji zobaczymy już w przyszłym roku.

Chcesz eksportować swoje produkty do USA? Jak to zrobić, dowiesz się na specjalnym seminarium w Słupsku

Jak wejść na amerykański rynek? Jak odnaleźć się w tamtejszych przepisach? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas seminarium Discover and expand your business in America, 25 września 2018 r. w Słupsku.

Archiwum wiadomości