Aktualności

I ty możesz zostać biznesmenem. Specjalne zajęcia dla uczniów i studentów podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości

Będą spotkania z blogerami, trenerami biznesu, autorska gra miejska i porady wizażystek. Podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości 14 listopada 2018 r. dowiesz się, dlaczego warto mieć własną firmę, jak odnaleźć swoje talenty albo zmienić pasję na biznes.

Jak usprawnić komunikację na Żuławach? Unijne dofinansowanie dla Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Żuławska wąskotorówka to nie tylko atrakcja turystyczna. Przygotowane studium wykonalności da odpowiedź na pytanie, jakie inwestycje są niezbędne, aby stała się komunikacyjnym kręgosłupem tej części Pomorza.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Marzy ci się własny biznes? Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dowiesz się, jak go rozkręcić

Darmowe szkolenia, warsztaty i spotkania ze specjalistami. Podpowiedzą, jak założyć firmę, promować ją w Internecie i zarządzać finansami. W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości między 12 a 18 listopada 2018 r. będzie można uczestniczyć w wydarzeniach na terenie całego województwa pomorskiego.

W 40 minut do Elbląga. Żuławski odcinek drogi ekspresowej S7 już otwarty

W środę, 31 października drogowcy uroczyście otworzyli odcinek drogi ekspresowej S7 z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego i Elbląga. Przejezdny jest również nowy most na Wiśle w Kiezmarku. Dzięki temu podróż będzie znacznie szybsza i bezpieczniejsza.

Kolejne zastrzeżenia dla przekopu Mierzei Wiślanej. Stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego

Aż 67 uwag zgłosił Zarząd Województwa Pomorskiego 30 października 2018 r. do kolejnego raportu dotyczącego przekopu mierzei. Dokument Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie, uzupełniony o aneks, nie wyjaśnił podstawowych zastrzeżeń, jakie ZWP zgłaszał już w lipcu 2018 r. Nadal brakuje m.in. rzetelnego bilansu zysku i strat, analizy rozwiązań alternatywnych dla przekopu i wykazania nadrzędnego interesu publicznego.

Najlepszy budynek biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej jest w Gdańsku. Olivia Prime z prestiżowym wyróżnieniem

Przyjazny dla pracowników, ekologiczny, innowacyjnie wyposażony i zarządzany. Taki jest biurowiec Olivia Prime. Budynek otrzymał główną nagrodę EuropaProperty CEE Investment Awards.

Autobusem czy samochodem? Jak dojechać na cmentarze? [PORADNIK]

Przed nami Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak co roku odwiedzać będziemy groby najbliższych. Wokół cmentarzy będą zamknięte ulice, objazdy, dodatkowe parkingi, a komunikacja miejska będzie kursować znacznie częściej. Sprawdź, jak sprawnie i bezpiecznie dojechać na nekropolie w największych miastach regionu.

Ten kierunek to zupełna nowość w siatce połączeń. Od wiosny polecimy bezpośrednio z Gdańska do Zurychu

Będzie to pierwsze od lat bezpośrednie połączenie lotnicze z Gdańska do Szwajcarii. Samoloty Swiss International Airlines będą latać cztery razy w tygodniu. Pierwszy lot już 31 marca 2019 r.

Dodatkowy dzień wolny od pracy. Sejm uchwalił 12 listopada świętem narodowym

We wtorek wieczorem, 23 października 2018 r. sejm uchwalił ustawę, według której poniedziałek, 12 listopada 2018 r. będzie uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Jednak otwarte mają być sklepy, galerie handlowe, publiczne szpitale i apteki.

Archiwum wiadomości