Aktualności

7 mln zł z budżetu samorządu województwa na budowę wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku

Pieniądze przeznaczone zostaną na utworzenie wielopoziomowego parkingu przy ul. Okopowej w Gdańsku. Radni wyrazili zgodę na wsparcie miasta w budowie wiaduktu Biskupia Górka podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 30 października 2017 r.

PKM najlepszym wakacyjnym środkiem transportu. Prawie pół miliona pasażerów w dwa letnie miesiące

Liczba pasażerów korzystających z PKM wzrasta. Czy na koniec roku powitamy 3 milionowego pasażera? Zaprezentowane dziś wyniki pokazują, że jest na to szansa.

Powietrze w Skórczu będzie czystsze, a rachunki za ogrzewanie mniejsze. Powstanie instalacja produkująca energię ze skroplonego gazu

W Skórczu powstanie gazowa ciepłownia produkująca również energię elektryczną. Zyskają mieszkańcy oraz ważny zakład przemysłowy.

Parkuj, jedź… i zachwyć się pięknem Kaszub. W Gołubiu powstał węzeł transportowy z punktem widokowym [ZDJĘCIA]

Parking dla rowerów i samochodów, przystanek autobusowy oraz kładka widokowa. Z nowej inwestycji w gminie Stężyca skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści przyjeżdżający na Kaszuby.

Prawie 16 milionów złotych pozwoli zrealizować unijne dyrektywy. Termomodernizacja 21 budynków na Pomorzu już trwa

Instalacja OZE, osuszanie ścian i nowe okna. To tylko niektóre z realizowanych inwestycji w budynkach należących do zakładów budżetowych samorządu województwa pomorskiego.

Aż 23 miliony złotych na 60 pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Poprawią konkurencyjność firm

Pożyczki będą udzielane przez pośredników finansowych, którzy nie pobierają opłat ani prowizji. Kredyty mają być też tańsze, by mogły z nich skorzystać nawet bardzo małe firmy.

Do autostrady A1 nową drogą. Przebudowa dróg wojewódzkich na Kociewiu zakończona

36 milionów złotych wydano na nową nawierzchnię, chodniki i azyle. Przejazd drogami wojewódzkimi 222 i 229 jest teraz wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Innowacyjne, nieszablonowe i łamiące dotychczasowe schematy. Konkursy prac magisterskich i licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku zaprasza do udziału w XXI edycji Konkursu Prac Magisterskich oraz XIV edycji Konkursu Prac Licencjackich. Tematyka prac dotyczy współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjnych w gospodarce.

Spotkanie organizacji pozarządowych, integracja i plany na wspólne działanie. Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

W piątek 27 października 2017 r. w Tczewie przedstawiciele NGO-sów będą wspólnie dyskutować o przyszłości swoich organizacji.

Chcesz założyć własną firmę lub rozwinąć ją na większą skalę? Weź udział w warsztatach Zyskowny Biznes

Warsztaty dla odważnych i przedsiębiorczych kobiet odbędą się w Gdańsku, 26 października 2017 r. Anna Flis zaktywizuje 100 kobiet, które marzą, by być własnym szefem i chcą rozwijać swoje przedsiębiorstwa.