Aktualności

Pomorscy samorządowcy o sytuacji po sierpniowej nawałnicy. Rząd nie uwzględnia wszystkich strat

Samorządowcy z powiatu chojnickiego spotkali się z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem, by omówić bieżącą sytuację na terenach dotkniętych sierpniową nawałnicą. Uczestnicy spotkania podkreślali, że pomoc ze strony rządu i wojewody - mimo wielokrotnych deklaracji - jest niewystarczająca

Wiesz wszystko o automatycznej skrzyni biegów i napędzie hybrydowym? Jeśli nie, zobacz, gdzie możesz się dowiedzieć więcej

Adam Krawiec: Szkolnictwo zawodowe to przyszłość pomorskiej edukacji. Z naszej oferty skorzystało już blisko 3 tys. uczniów. Będą kolejne szkolenia.

Kolejne pieniądze dla przedsiębiorców z Pomorza. Szansa na rozwój firmy w zamian za udziały

Bank Gospodarstwa Krajowego i Zarząd Województwa Pomorskiego mają pomóc w budowaniu konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw. Po preferencyjnych pożyczkach czas na „Wejście kapitałowe". Spotkanie informacyjne dotyczące nowego instrumentu odbędzie się 17 listopada 2017 r. w Gdańsku.

„Bez współpracy nie da się za wiele zrobić”. Rozmowy o przyszłości obszarów metropolitalnych w Polsce

Jak mądrze rozwijać obszary metropolitalne? To najważniejsze pytanie stawiane uczestnikom VI Międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia organizowanego 13-15 listopada 2017 r. w Gdańsku. W panelach dyskusyjnych dotyczących jakości powietrza w miastach oraz integracji migrantów i uchodźców udział wzięli marszałkowie Krzysztof Trawicki i Paweł Orłowski.

Ponad 154 miliony złotych na rewitalizację. Unijne dotacje dla pomorskich miast

Miasta spoza Obszaru Metropolitalnego otrzymają wsparcie na realizację projektów rewitalizacyjnych. Ulice i parki zostaną odnowione, a budynki wyremontowane. Duża część pieniędzy przeznaczona będzie na pomoc społeczną dla mieszkańców.

Mieszkańcy Pomorza już w przyszłym roku wsiądą na rower metropolitalny. Skorzysta ponad 40 tys. osób rocznie [AKTUALIZACJA]

Dzięki realizacji projektu w 14 gminach województwa powstanie prawie 8 tys. stojaków, a mieszkańcy będą mogli wypożyczyć ok. 3,5 tys. rowerów.

Jak rozwijać obszary miejskie i metropolitarne? Dowiesz się podczas Smart Metropolia 2017

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia na VI Międzynarodowy Kongres Metropolitarny w Gdańsku, który zaczyna się w poniedziałek 13 listopada 2017 r.

Gry komputerowe to dziś za mało. Pomorze przystąpiło do Koalicji na rzecz Umiejętności Cyfrowych

Projekt Zdolni z Pomorza to nasz pomorski wkład w promowanie powszechnej edukacji cyfrowej oraz innowacyjnych technologii informatycznych. Koalicja ma wyeliminować cyfrowe wykluczenie.

Chcesz rozkręcić własny biznes, ale nie wiesz jak? Dowiesz się w czasie Tygodnia Przedsiębiorczości

Warsztaty, wykłady, konferencje i szkolenia. Dla początkujących, a także dla zaawansowanych przedsiębiorców. ŚTP na Pomorzu już od 13 listopada.

Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca?

Dowiedz się, jak nawiązać kontakty gospodarcze z partnerami z Regionu Morza Bałtyckiego. Żegluga i bezpieczeństwo to główne tematy seminarium organizowanego w środę, 8 listopada 2017 r. w Gdańsku.