Aktualności

Mgła na gdańskim lotnisku nie jest już problemem. Tylko sześć odwołanych lotów w 2017 roku

Z powodu złych warunków atmosferycznych w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w ubiegłym roku odwołano zaledwie 0,01 proc. startów i lądowań. Wszystko dzięki systemowi ILS.

Pomorze Przyszłości. Gdzie i jak uzyskać alternatywne finansowanie dla innowacyjnych przedsiębiorstw?

O tanie kredyty na preferencyjnych warunkach mogą starać się firmy, które chcą łączyć biznes z badaniami naukowymi i wprowadzać w życie innowacyjne rozwiązania. Chętnych jest coraz więcej.

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej policzeni. Na których stacjach było najtłoczniej?

Najwięcej pasażerów przewinęło się przez Gdańsk Wrzeszcz, średnio ponad 1800 osób w ciągu godziny. Na końcu stawki jest stacja w Babim Dole koło Żukowa, gdzie odnotowano średnio 1,5 osoby na godzinę. Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego policzyło pasażerów na przystankach, gdzie zatrzymują się pociągi PKP SKM.

Promy, wycieczkowce i okręty wojenne. Krótki przegląd tego, co aktualnie dzieje się w pomorskich stoczniach

Rozwija się produkcja stoczniowa w Gdyni i Gdańsku. Budowane są nie tylko elementy statków, ale praktycznie całe gotowe do rejsów jednostki. Zamówienia płyną z kraju i z zagranicy.

Ponad 40 milionów zł na wybudowanie nowych parków logistycznych. Rusza konkurs dla inwestorów

Nowe place magazynowe, hale produkcyjne i uzbrojenie terenu. Na takie inwestycje można zdobyć dofinansowanie z Agencji Rozwoju Pomorza.

Ponad 4,5 mln pasażerów. Gdańskie lotnisko na trzecim miejscu w Polsce. Czy w 2018 pobijemy Kraków?

Wzrost liczby pasażerów oraz ładunków cargo. Nowe kierunki lotów i ważne inwestycje. Tak w 2017 roku było w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Tworzyli polską politykę wodną, gdy nieznane były jeszcze granice Polski. Liga Morska i Rzeczna ma już sto lat

W 1918 roku zostało powołane Stowarzyszenie Pracowników na Polu Rozwoju Żeglugi Bandera Polska, które było pierwszą w historii Polski organizacją społeczną o profilu morskim i rzecznym. Stowarzyszenie, które przerodziło się później w Ligę Morską i Rzeczną, w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości świętuje 100 lat istnienia.

Ponad 51 mln zł na rozwój usług społecznych na Pomorzu. Wsparcie otrzymają rodziny, seniorzy, dzieci i młodzież

Ponad 3800 potrzebujących osób skorzysta z unijnej pomocy. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na kluby aktywności dla seniorów, zajęcia dla dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz wsparcie asystenta dla osób z niepełnosprawnościami.

Słupsk na mapie polskich jadłodzielni. Na razie jedyny na Pomorzu. Czym różni się jadłodzielnia od jadłodajni?

Żywność, której nie damy rady zjeść ani przetworzyć przed datą przydatności do spożycia, możemy oddać innym – do punktów jadłodzielni. Chodzi o to, by podzielić się z innymi tym, czego sami nie wykorzystamy.

Jak rozwinąć firmę? Potrzebujesz pieniędzy na nowe inwestycje i technologie? To spotkanie jest dla ciebie

Przedsiębiorcy z Pomorza mogą liczyć na tanie pożyczki od 200 tys. zł do nawet 5 mln zł. Mają one wspierać innowacje, badania i wprowadzanie nowych rozwiązań w życie. Spotkanie dotyczące pożyczek pod hasłem Pomorze Przyszłości odbędzie się 25 stycznia 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Ponad 60 mln ton towarów przeładowano w pomorskich portach. To historyczny rekord

Terminal kontenerowy DCT znalazł się wśród najlepszych portów na świecie. W Gdyni i w Gdańsku przeładowano rekordowe ilości kontenerów, węgla i samochodów. Pomorskie porty podsumowały 2017 rok.

Po prawie 10 latach znalazł się inwestor, który kupił kamienice na Długim Targu w Gdańsku. W sercu miasta powstanie luksusowy hotel

Agencja Rozwoju Pomorza sprzedała dziesięć zabytkowych kamienic na Długim Targu w Gdańsku. Powstaną tu hotel o wysokim standardzie, restauracja oraz kawiarnia z widokiem na fontannę Neptuna i Dwór Artusa. Inwestycja będzie gotowa za około 3 lata.

133 miliony złotych na tabor kolejowy. Pierwsze składy, które kupi samorząd województwa mogą przyjechać pod koniec roku

Pięć nowoczesnych pociągów elektrycznych obsłuży między innymi linię Słupsk – Trójmiasto. Po elektryfikacji będą też mogły wjeżdżać na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Szukasz pracy? Na Pomorzu jest to bardzo łatwe. Zobacz, ile nowych etatów powstało w 2017 roku

Ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy w światowych korporacjach i 14 nowych inwestycji powstało w regionie. Invest in Pomerania podsumowuje miniony rok.

Coraz więcej pasażerów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W 2017 roku pociągi przewiozły ponad 3 miliony osób

W 2017 roku z linii PKM skorzystało nieco ponad 3 mln osób! Oznacza to o 50 proc. więcej pasażerów niż w 2016 roku.

Samolotem nad piękny modry Dunaj. Wizz Air uruchamia loty do Wiednia

Wiedeń to pierwsze miasto w Austrii, do jakiego będzie można dolecieć z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Gdański port lotniczy w światowej czołówce. Ranking punktualności na lotniskach

OAG Punctuality Leauge opublikowało najnowszy raport opisujący punktualność na światowych lotniskach. Debiutujący w rankingu Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zajął 10. miejsce.

Specjalne pożyczki na odnowienie dzielnic. Mogą się o nie starać szkoły, kluby sportowe i kościoły

O tanie kredyty mogą ubiegać się wszyscy, którzy chcą zmieniać rzeczywistość. Pożyczki będą niskooprocentowane i długoterminowe. Przeznaczono na nie ponad 95 mln zł. Mają wspierać projekty rewitalizacyjne.

Nowe elewacje i ocieplone ściany, a także ekologiczne ogrzewanie. Nowe życie dla 41 budynków

Będzie nie tylko ładniej ale i taniej. Dzięki 20 milionom złotych i czterem latom prac szkoły, szpitale i muzea prowadzone przez samorząd województwa pomorskiego zmieniają swój wygląd.

Place zabaw, parki i… muzeum. Prawie 58 milionów złotych na rewitalizację w pomorskich miastach

Za te pieniądze wyremontowane zostaną budynki i urządzone place rekreacyjne. Będzie działać system teleopieki i mieszkania treningowe. Takie zmiany będą między innymi w Debrznie, Chojnicach i Kościerzynie.

Są pieniądze dla nowoczesnych biznesmenów. Weź pożyczkę na atrakcyjnych warunkach i zmień swoją firmę

Pomorskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie zwrotne w wysokości od 200 tys. do nawet 5 mln zł, które przeznaczą na innowacje. Łącznie na kredyty zaplanowano aż 60 mln zł.

To będą bardzo dobrze wydane pieniądze. Radni województwa przyjęli budżet na rok 2018

Rekordowo wysokie wpływy oraz niski deficyt. Ponad miliard złotych wydanych między innymi na transport, zdrowie czy kulturę. Taki będzie budżet województwa pomorskiego w 2018 roku.

Uwaga strażacy ochotnicy! Działacie w lokalnych społecznościach? Integrujecie mieszkańców? Zgłoście waszą jednostkę do konkursu.

Ruszyły zapisy do plebiscytu Floriany - Strażackie Oscary 2018. Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2018 r.

Jest nowy dyrektor PORD. Jakie plany ma Roman Nowak?

Poligon do poślizgów w Pszczółkach, akcje edukacyjne oraz nowe samochody przeznaczone do egzaminowania na kat. B+E prawa jazdy.

Rewitalizacja za 251 mln zł. Gdzie zostaną wyremontowane budynki, a gdzie powstaną parki?

Gniew, Malbork, Nowy Staw. To tylko niektóre z miast, w których śródmieścia wypięknieją, a mieszkańcy będą mieli dostęp do szerokiej oferty edukacyjnej i społecznej.

Cyfrowe okno na świat dla pomorskich wsi. Porozumienie Pomorska Unia Światłowodowa powołana

Szybki Internet, likwidacja białych plam i promocja dla gmin. Dzięki współpracy samorządów i biznesu, na Pomorzu rozwija się społeczeństwo informacyjne.

Jaki będzie rynek pracy w 2018 roku? Ostatnie tegoroczne posiedzenie Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Promowanie przedsiębiorczości, lokalne potrzeby rynku pracy, wzmocnienie mobilności przestrzennej i zawodowej, kształcenie odpowiednich kadr dla gospodarki, aktywizacja osób bezrobotnych to główne zadania Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w 2018 r.

Podróż ze Słupska do Trójmiasta będzie tańsza! Nowe ceny biletów kolejowych

Spółka PolRegio wprowadza nową taryfę dla połączeń ze Słupska do Gdańska. Bilety będą tańsze niż dotychczas.

Zajmują się chmurami informatycznymi i… kosmonautyką. Teraz otwierają swoje biuro w Gdańsku

Globalny dostawca technologii elektronicznych Arrow Electronics rozszerza swoją działalność w Polsce. Kolejny krok to nowe biuro w Gdańsku. Działania amerykańskiej firmy wspierane są przez inicjatywę Invest in Pomerania.

Pomorscy przedsiębiorcy z misją gospodarczą w Chinach. Mieczysław Struk: „Liczymy, że z czasem te kontakty zaowocują podpisanymi kontraktami”

Od 18 do 24 listopada 2017 r. dwanaście pomorskich firm z branży stoczniowej, spożywczej i chemicznej wzięło udział w misji gospodarczej do Chin. Firmom towarzyszyli przedstawiciele administracji samorządowej.