Aktualności

Pomorskie Sztormy 2017: wybieramy najlepsze inwestycje, najważniejsze wydarzenie kulturalne, najlepszego sportowca i EUROinspirację

W piątek 16 lutego 2018 roku ruszyło głosowanie w plebiscycie Pomorskie Sztormy zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Samorząd Województwa Pomorskiego. Nagrody dostaną instytucje i przedsiębiorcy za najlepszą inwestycję i wydarzenie kulturalne. Statuetkę otrzyma też najlepszy sportowiec z Pomorza. Specjalna nagroda przyznana zostanie w kategorii EUROinspiracja za najciekawszą inwestycję zrealizowaną dzięki funduszom unijnym.

Jesteś uczniem technikum czy szkoły zawodowej? Ten konkurs jest dla Ciebie

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza organizuje cztery konkursy pod hasłem „Razem do zawodu". Chodzi o to, żeby uczniowie przygotowali projekty związane z ich przyszłymi zawodami. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do szukania nowatorskich rozwiązań i uczyć pracy zespołowej.

Marszałek Struk obiecał SKM pieniądze na zakup nowych pociągów. Pod jednym warunkiem

W środę ,14 lutego 2018 r. gościem Agnieszki Michajłow w Radiu Gdańsk był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Rozmowa dotyczyła m.in. dofinansowania dla Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jak poprawić zdrowie Pomorzan, aktywizować seniorów? Konferencja w ramach konsultacji społecznych – edukacja, zdrowie, gospodarka

Wsparcie imigrantów i osób starszych na rynku pracy, ochrona zdrowia głównie w zakresie chorób cywilizacyjnych i profilaktyki, jak również profesjonalizacja przedsiębiorstw. To tylko niektóre ze zmian w Regionalnych Programach Strategicznych, jakie zaproponowano podczas konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Przystanki PKM w Gdyni to strzał w dziesiątkę. W styczniu 2018 r. było już 9 tys. pasażerów

Czerwone wiaty przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny już na stałe wpisały się w transportowy krajobraz. Liczba pasażerów wzrosła o 91 proc.

Wodorowy albo elektryczny autobus wyposażony w klimatyzację i ładowarki USB. Komunikacja miejska w Trójmieście staje się przyjazna środowisku

Gdańsk i Gdynia inwestują w rozwój miejskiego transportu. Kupowane są nowe ekologiczne i bogato wyposażone autobusy. Zobacz, jakie plany mają organizatorzy komunikacji.

Rok 2017 na pomorskich drogach. Zobacz, gdzie pojedziesz nowymi drogami, a gdzie trwają prace budowlane

Zmodernizowane drogi z nowymi chodnikami. Większe bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Jak zmieniały się pomorskie drogi wojewódzkie w minionym roku.

Ochrona środowiska i oszczędności w biznesie. Czy wiesz, czym jest ekonomia cyrkularna? Jakie korzyści może przynieść branży turystycznej?

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedstawicieli pomorskich hoteli, ośrodków SPA i restauracji do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego w turystyce. Zapisy na zajęcia trwają do 16 lutego 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca.

Gdańsk goni Wrocław. Biura, fitness i restauracje. Zobacz, jak rozwija się biurowe zagłębie Pomorza

Powierzchnia nowych inwestycji biurowych na Pomorzu stale się powiększa. W 2017 roku do dyspozycji najemców było około 700 tys. mkw. powierzchni. To więcej niż w Katowicach, Poznaniu czy Łodzi.

Dobra wiadomość dla pasażerów trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Koniec utrudnień we Wrzeszczu

Wszystkie tory na stacji Gdańsk Wrzeszcz są już czynne. Trójmiejskie pociągi będą jeździć punktualniej, a pasażerowie skorzystają z peronu przy galerii handlowej.

Archiwum wiadomości