Aktualności

Firmowe ewolucje i innowacje... Trwają zapisy na Forum Przedsiębiorstw 2017

Gdzie można zdobyć aktualną wiedzę i praktyczne informacje związane z prowadzeniem firmy, wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać nowe kontakty? Doskonałą okazję stanowi Forum Przedsiębiorstw organizowane 31 maja 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Co roku przyciąga ono około 300 przedstawicieli pomorskiego biznesu.

Nie tylko gaszą pożary. Strażacy-ochotnicy z Lubni nagrodzeni Florianem za działalność kulturalną

W Dniu Strażaka, na uroczystej gali w mazowieckich Otrębusach zostały wręczone Floriany. O nagrody rywalizowało 57 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju.

Czempion i miniczempion. IV Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego

IV Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego odbyła się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie.

Wisłą z Gdańska do Warszawy. Barka z kontenerami dopłynęła do stolicy [ZDJĘCIA]

Zakończył się pilotażowy rejs kontenerowy. Barka, która 19 kwietnia 2017 r. wypłynęła z gdańskiego portu, dotarła do Warszawy. Akcja pokazała, że Wisła może być ekonomicznym, ekologicznym i bezpiecznym szlakiem transportowym.

Pomorskie gminy oszczędzą energię. Ponad 45 milionów złotych na modernizacje budynków

Tujsk, Egiertowo, Goręczyno, Zaskoczyn, Giemlice to tylko niektóre z miejscowości, w których zostaną zmodernizowane budynki. W 53 miejscach będzie nowa instalacja cieplna, nowe okna czy centralne ogrzewanie.

Gdańska komunikacja w stylu retro. Czerwony zastąpi kość słoniowa

Pierwszy był Dortmund. Teraz przyjechał Citadis. W Gdańsku są już dwa tramwaje pomalowane jak kilkadziesiąt lat temu. Czy będą następne?

Aż 11 pomorskich firm pokaże swoje produkty na targach w Hanowerze. „To wyjątkowe wydarzenie"

Największe na świecie Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle Hannover Messe 2017 trwają od 24 do 28 kwietnia. Jedenaście pomorskich firm zaprezentuje swoje oferty na stoisku województwa pomorskiego, zorganizowanego w ramach Stoiska Narodowego Polski.

Zmiany na pomorskich drogach i kolei. Inwestycje za ponad 300 milionów złotych

Nowy Dwór Gdański, Władysławowo, Jastarnia, Sopot Kamienny Potok, Gościcino, Tczew, Puck ze zintegrowanymi węzłami. Nowoczesny monitoring na kolei. Zostanie zmodernizowany budynek dworca podmiejskiego w Gdyni Głównej.

Nowe drogi i monitoring. Węzeł transportowy w Wejherowie będzie wybudowany

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowe i parkingi. Z wyremontowanego węzła w Wejherowie rocznie ma korzystać 5 mln pasażerów. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2019 r.

„To się źle skończy", czyli 3 rzeczy, które musi wiedzieć każdy grafficiarz, zanim pójdzie na tory PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna ma jeden z najlepszych w Polsce monitoringów. Dzięki niemu w tym tygodniu na gorącym uczynku złapano dwóch grafficiarzy. – Zależy nam na utrzymaniu porządku i mamy do tego odpowiednie narzędzia – zapewniają przedstawiciele PKM.