Aktualności

Zielone światło dla budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Sąd administracyjny oddalił skargę mieszkańców

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w całości oddalił skargę mieszkańców Kolbud i Żukowa, na decyzję środowiskową w sprawie budowy ważnej drogi na Pomorzu. Otwiera to drogę do uzyskania pozwolenia na budowę trasy.

Rolnicy mogą starać się o dopłaty do upraw konopi włóknistych. Będzie można je siać w większości pomorskich gmin

Podczas LXIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni podjęli uchwałę określającą ogólną powierzchnię pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw. Przeznaczono na nią 11 tysięcy hektarów w 108 gminach. Mak natomiast uprawiany będzie tylko w dwóch gminach: Debrzno (3 ha) i Skarszewy (20 ha).

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie miał filię i plac egzaminacyjny w Chojnicach. Pierwsze egzaminy już w 2019 roku

Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa podczas XLIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Projekt poparło 22 radnych.

Zbadali pomorski rynek pracy. Ukraińcy chętnie przyjeżdżają na Pomorze, a ponad połowa z nich chce zostać tu na stałe

Obywatele Ukrainy to ponad 90 proc. obcokrajowców pracujących w województwie pomorskim. Najczęściej zatrudniani się w sektorze handlu i usług, przemysłu oraz budownictwa. Najniższa w historii stopa bezrobocia i dobra sytuacja gospodarcza regionu powodują, że pojawia się coraz więcej ofert pracy. Czego jeszcze dowiemy się z badań Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy?

Śnieg albo lód na drodze? Akcja „Zima" na drogach to kilkadziesiąt pługów i piaskarek. Co każdy kierowca wiedzieć powinien?

W województwie pomorskim jest ponad 1700 kilometrów dróg wojewódzkich. Podzielone są na cztery standardy utrzymania zimowego. Które trasy odśnieżane są w pierwszej kolejności, a dlaczego czasami drogi są dłużej białe?

Jeden mały procent – duża sprawa. Najlepszy sposób na pomaganie

W poprzednim roku mieszkańcy Pomorza przekazali 42 miliony złotych na organizacje pożytku publicznego. Spośród ponad 670 fundacji i stowarzyszeń najczęściej wspomagali hospicja.

Chcesz zmian w swoim mieście? Są pieniądze na odnawianie dzielnic i tworzenie miejsc spotkań mieszkańców. Aż 95 milionów złotych

Samorządy, przedsiębiorcy, kluby sportowe, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły i organizacje pozarządowe mogą skorzystać z pożyczki rewitalizacyjnej na odnowę obszarów zdegradowanych. Kredyty będą udzielane na preferencyjnych warunkach nawet na 15 lat.

Strażacy ochotnicy z Pomorza nie czekajcie! Zgłoszenia kandydatów do Strażackich Oscarów tylko do końca lutego

W zeszłym roku laur otrzymali strażacy z Lubni. Czy w tym roku statuetką nagrodzeni zostaną kolejni ochotnicy z naszego regionu? Zapisy do Florianów 2018 można przesyłać do 28 lutego.

Będą zmiany na gdańskim lotnisku. Powstaną nowy pirs, rękawy pasażerskie i więcej stanowisk check-in

Infrastruktura w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku cały czas jest rozbudowywana. W tym roku będzie nowy system ILS. Władze lotniska planują już kolejne inwestycje. Tym razem przebudowany będzie terminal pasażerski.

Będzie cieplej i oszczędniej. Na jakim etapie jest termomodernizacja budynków zarządu parków krajobrazowych w Słupsku? [ZDJĘCIA]

Termomodernizacja budynków Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku wkroczyła w końcową fazę. Właśnie trwa docieplanie ścian zewnętrznych.

Archiwum wiadomości