Aktualności

Chcesz wypromować swój produkt w Dubaju na Expo 2020? Weź udział w konkursie

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIiH) ogłasza konkurs dla przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w wystawie Expo 2020 w Dubaju. Do konkursu mogą zgłaszać się firmy, które mają innowacyjną technologię lub produkt wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Nowe bilety dla rowerzystów. Dodatkowe pociągi na lato oraz fabrycznie nowe składy. Zobacz, co słychać na pomorskiej kolei

Bilety rowerowe to nie jedyne zmiany, jakie czekają pasażerów pomorskich kolei. W lecie będą dodatkowe pociągi nad morze i na Kaszuby. A już w grudniu na tory wyjadą nowe pociągi.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu dla firmy z Pomorskiego. Przedsiębiorca, który jest wzorem dla innych

Zenon Ziaja, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja, otrzymał Nagrodę PRB w kategorii Sukces. Wyróżnienie przyznawane jest za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek. W swojej kategorii pokonał założyciela sieci lodziarni Zbigniewa Grycana oraz Przemysława Gacka, który 18 lat temu stworzył serwis internetowy Pracuj.pl.

Cudzoziemcy są ważni dla województwa pomorskiego. Kolejne spotkania w ramach programu „Trzy kroki do integracji”

Samorząd Województwa Pomorskiego wspólnie z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek pracują nad integracją obcokrajowców, którzy postanowili związać swoje życie z regionem. Przedstawiciele służb publicznych, organizacji pozarządowych i samorządów spotkali się 21 maja 2018 r. w Słupsku i Lęborku, by opracować plan działania.

Ile to może trwać? Pomorska Rada Przedsiębiorczości apeluje do premiera o przyspieszenie wydawania cudzoziemcom zezwoleń na pracę

Na Pomorzu obcokrajowcy czekają na zezwolenia na pobyt i pracę nawet pół roku. W tym czasie tracą nie tylko oni, ale i pomorscy pracodawcy oraz gospodarka. Aby braki kadrowe nie zahamowały rozwoju regionu, konieczne jest przyspieszenie i ułatwienie załatwiania formalności. Pracodawcy obawiają się, że za chwilę będzie brakować rąk do pracy.

Ekspresówka do Słupska musi powstać. Pokażmy Komisji Europejskiej nasze poparcie dla budowy trasy S6

Wasz głos ma znaczenie! Rusza akcja pisania listów poparcia dla budowy drogi ekspresowej S6 na Pomorzu. Jak i do kogo napisać petycję?

Forum Przedsiębiorstw 2018. Najnowsze trendy w gospodarce, rozmowy z ekspertami i praktyczne warsztaty. Rekrutacja na forum już trwa

Forum Przedsiębiorstw odbędzie się 30 maja 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. To jedna z największych tego typu konferencji na Pomorzu. Mowa będzie m.in. o tym jak rozwijają się pomorskie firmy i jaki wpływ na ich działalność mają światowe wydarzenia gospodarcze.

„Modernizacja tego odcinka ma sens”. Samorządowcy popierają odtworzenie połączeń kolejowych z Kokoszek do Kartuz

Planowany remont linii kolejowej z Gdyni do Kościerzyny spowoduje wstrzymanie na prawie trzy lata ruchu pociągów w kierunku Kaszub. Aby tego uniknąć, samorząd województwa pomorskiego proponuje kolejarzom przywrócenie połączenia z Gdańska Kokoszek do Kartuz.

Kto zamknął linię kolejową do Kokoszek? Obalamy kłamstwa

Dziennik „Gazeta Polska" opublikował w pierwszych dniach maja artykuł dotyczący magistrali kolejowej Śląsk – Gdynia i działań samorządu województwa pomorskiego, które mają utrzymać połączenie kolejowe Gdańska z Kartuzami.

Nie dla odcięcia Kaszub od kolei! Samorządowcy, mieszkańcy i miłośnicy kolei razem przejadą pociągiem z Kokoszek do Kartuz

Modernizacja linii kolejowej 201 na trzy lata odetnie Kaszuby od Trójmiasta. Alternatywą dla komunikacyjnego paraliżu jest remont linii z Kokoszek do Żukowa. Przejazd szynobusem po starej linii kolejowej już w niedzielę.

Archiwum wiadomości