Aktualności

W pomorskich gminach będzie cieplej i oszczędniej. Blisko 60 milionów na modernizację ogrzewania

Kępice, Skarszewy, Skórcz i Kwidzyn. To tylko niektóre z gmin, w których będą nowoczesne instalacje grzewcze.

Nie jesteśmy dziećmi gorszego boga. Mieszkańcy Pomorza chcą budowy całej trasy S6

Kilkadziesiąt osób protestowało w Darżynie, Lęborku, Mostach i Godętowie przeciwko opóźnieniu budowy trasy S6. Mieszkańcy w poniedziałek blokowali drogi chodząc po przejściach dla pieszych.

Atrakcje z trolejbusem w tle czy siłownia pod chmurką? Ostatni z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeszcze tylko dzisiaj jest szansa na skorzystanie z bezpłatnych atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów funduszy europejskich. Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Poczuj się jak maszynista. Wielki festyn w Malborku

Konkursy z nagrodami, pokaz zdobienia ceramiki i lokalne specjały kulinarne. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników festynu „Festiwal szwajcarski – Siła regionów". W sobotę, 20 maja 2017 r. koniecznie przyjedz do Malborka.

Odkrywali niedostępne zakamarki portu lotniczego. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

50 osób, które najszybciej i poprawnie odpowiedziały na przygotowane pytania miały niepowtarzalną okazję zwiedzenia Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od kuchni.

Zbudują część S6. Ale protesty trwają, w poniedziałek blokady na drogach

Mieszkańcy gmin Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo, Łęczyce, oraz Lębork zaprotestują przeciwko opóźnianiu budowy trasy S6. W poniedziałek 22 maja 2017 r. zablokują drogę w swoich miejscowościach. Tymczasem minister ogłasza przetarg na część trasy.

Pomorskie najlepsze w Polsce w wykorzystaniu unijnych środków. Wyprzedziliśmy nawet programy rządowe

Pomorskie wykorzystało już 52 procent budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. To najlepszy wynik w Polsce.

Gdyński Solaris i kościerska drezyna przyciągnęły najwierniejszych fanów komunikacji. Pierwszy z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Czwartek, pierwszy z Dni Otwartych Funduszy Europejskich, bez wątpienia należał do miłośników transportu. W Kościerzynie swoje drzwi otworzyło Muzeum Kolejnictwa, a w Gdyni Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej.

Od Gdańska przez Sopot i Gdynię aż po najdalsze zakątki Kaszub i Kociewia, Żuław czy ziemi słupskiej moc atrakcji gwarantowana. Święto funduszy europejskich rusza dzisiaj

Imprezy skierowane do najmłodszych i trochę starszych, dla fanów motoryzacji, miłośników sportu i amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich trwają cztery dni do niedzieli, 21 maja 2017 r.