Aktualności

Pomorska młodzież będzie latać dronami. Specjalne kursy dla uczniów szkół zawodowych

95 uczniów z Pomorza zdobędzie licencję operatora bezzałogowców. Poznają teoretyczne podstawy prawa lotniczego oraz nauczą się praktycznej umiejętności pilotażu.

Elektryczne pociągi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojadą szybciej i będą wygodniejsze. Będzie też nowy przystanek

Ponad 61 milionów złotych unijnego dofinansowania dla PKM. Za te pieniądze powstanie przystanek Gdańsk Firoga, a cała linia zostanie zelektryfikowana.

Jak zatrzymać potencjał imigrantów na Pomorzu? Specjalne szkolenia i warsztaty dla urzędników

Samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 150 tys. zł na podnoszenie kompetencji w zakresie pomocy imigrantom. Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek przez 10 miesięcy będzie uczyć pracowników urzędów gmin i powiatów, jak pomagać obcokrajowcom na Pomorzu. Celem jest ich integracja i usamodzielnienie.

Skąd przedsiębiorca może wziąć pieniądze nie rozkręcenie działalności? Czwarta Giełda Produktów Finansowych w Gdańsku

Co kryje się pod pojęciem pożyczki inwestycyjnej, profilowanej i pożyczki na innowacje? Na spotkaniu Giełda Produktów Finansowych przedsiębiorcy dowiedzieli się, gdzie szukać alternatywnych źródeł finansowania działalności. Konferencja odbyła się 15 marca 2018 r. w hotelu Puro w Gdańsku.

Sztuczna inteligencja wspomoże niedowidzących. Opracowany na Pomorzu system ułatwi im codzienne życie

Innowacyjny produkt ułatwiający życie osobom niedowidzącym, który opracowany został we wspieranej przez Agencję Rozwoju Pomorza spółce został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

Bezpośrednim pociągiem ze Słupska do Elbląga, a do Kwidzyna zastępczym autobusem. Nowy rozkład jazdy

W najbliższą niedzielę, 11 marca 2018 r. zmieni się kolejowy rozkład jazdy. Pojawią nowe bezpośrednie połączenia ze Słupska do Trójmiasta. Na dwóch liniach zamiast pociągów pojadą autobusy.

Pomorskie wsie i zagrody rywalizują o tytuł najpiękniejszej. Został niecały miesiąc na zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do plebiscytu można składać do 30 marca 2018 r. Najpiękniejsza wieś otrzyma 30 tys zł nagrody. Zwycięzców poznamy jesienią.

Z Bałtyku na Adriatyk. Eksperci debatowali o przyszłości transportowego korytarza

Drogi, Koleje, Porty w 2030 – inwestycje infrastrukturalne. Taki temat miała debata zorganizowana w ramach konferencji Transport Week 2018.

Prawa kobiet i początek obchodów 100-lecia nadania Polkom praw wyborczych. 14. Trójmiejska Manifa 8 marca

Taniec przeciw przemocy wobec kobiet, występ chóru Trójmiejskiej Akcji Kobiecej i happening Armia Kobiet. Kilka tysięcy osób spotka się dziś o 17.00 przy Fontannie Czterech Kwartałów, by kolejny raz upomnieć się o prawa kobiet, równość i poszanowanie różnorodności.

Dzień Kobiet w liczbach. Jakie sporty najbardziej lubią mieszkanki Pomorza, ile średnio zarabiają? [INFOGRAFIKA]

Kobiety w Pomorskiem żyją dłużej od mężczyzn, ale wciąż ich zarobki są niższe od płci przeciwnej. Urząd Statystyczny w Gdańsku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet (8 marca) opublikował infografikę, która pokazuje w liczbach sytuacje kobiet i mężczyzn województwa pomorskiego w 2016 roku.

Archiwum wiadomości