Aktualności

Sejmowa komisja cyfryzacji chwali Pomorze za nowoczesne technologie i innowacyjność

Nowoczesne technologie i cyfrowe innowacje to podstawa rozwoju gospodarczego. Do tego wykształcona kadra specjalistów. Pomorze coraz częściej kojarzy się z nowatorskimi projektami.

Zarząd Województwa Pomorskiego ma kolejne zastrzeżenia do planów przekopu Mierzei Wiślanej [STANOWISKO]

Stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego z 10 lipca 2018 r., dotyczące oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia „Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – lokalizacja Nowy Świat", zawiera 20 uwag ogólnych i 44 szczegółowe. Zarząd uznał „Raport oddziaływania na środowisko…", konsultowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie, za „niepełny, nie w pełni rzetelny i niedający podstaw do podjęcia decyzji o uruchomieniu realizacji przekopu".

Współpraca w turystyce i w gospodarce. Razem dla rozwoju Euroregionu Bałtyk

W 2018 roku pracom Euroregionu Bałtyk przewodzi Dania. Na Pomorzu gościła Anne Thomas – wiceburmistrz Bornholmu i Prezydent ERB.

To wielka szansa dla przemysłu stoczniowego. Dofinansowanie udziału w prestiżowych targach stoczniowych w Niemczech

Targi SMM w Hamburgu to największe światowe wydarzenie w branży stoczniowej. Prezentuje się na nich kilka tysięcy wystawców. Zainteresowane firmy z Pomorza mogą uzyskać dofinansowanie z Agencji Rozwoju Pomorza. Zgłoszenia – do 6 lipca 2018 r.

Będą zmiany w śródmieściu Pucka. Budynki zyskają nowy wygląd, a mieszkańcy centrum wsparcia i liczne usługi społeczne

W ramach rewitalizacji śródmieścia Pucka powstaną centrum wsparcia rodzin i klub społeczny. Place i podwórka zostaną odnowione. Będzie też nowy park. Całe centrum zostanie objęte monitoringiem.

Nowe połączenie do Skandynawii. Jesienią częściej polecimy do Helsinek

Linie lotnicze Norwegian to drugi przewoźnik, który będzie latać z Gdańska do Helsinek. Pierwszy samolot wystartuje z Gdańska 29 października 2018 r.

To zupełnie nowa jakość na ulicach Starogardu Gdańskiego. 11 polskich autobusów Autosan już od soboty będzie wozić pasażerów

Pojazdy są klimatyzowane i wyposażone w monitoring. W pojazdach zamontowane SA biletomaty. Autosany zastąpią 10 starych wysłużonych pojazdów.

Kolejowa brama do Kartuz otwarta. Pasażerowie mogą już korzystać z nowego dworca

Trzy lata temu pociągi wróciły na kartuski dworzec. Nowoczesny budynek dworcowy został uroczyście otwarty 26 czerwca 2018 r. Będą kasy biletowe, poczekalnia, a nawet biblioteka. Rewitalizację przeszedł również teren wokół dworca.

Rozmawiali o nowoczesnych technologiach w branży morskiej i logistycznej. Konferencja w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Ponad 80 gości przybyło do gdańskiego Startera posłuchać o przyszłości rozwoju gospodarki morskiej w naszym regionie. Konferencja przyciągnęła ekspertów z bogatym doświadczeniem w branży oraz start-upy z ich innowacyjnymi rozwiązaniami.

Tam, gdzie kolej nie dociera, dojedziemy autobusem. Sprawdź wakacyjne połączenia do pomorskich letnisk

Jak co roku, w wakacje przewoźnicy autobusowi na najpopularniejszych liniach uruchamiają dodatkowe połączenia. Zobacz, jak dojechać do Krynicy Morskiej, Karwi lub Wdzydz.

Archiwum wiadomości