Aktualności

Jak pomóc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Urzędnicy krok po kroku wyjaśnili jak zdobyć na to środki unijne

Do wydania są prawie 33 miliony złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 lipca 2017 r.

Zamiast sądu – ugoda. Nowe przepisy skrócą spory między przedsiębiorcami a jednostkami publicznymi

Jeszcze do końca maja przedsiębiorcy i gminy, powiaty czy województwa i ich podmioty publiczne nie miały możliwości wyboru i spory kończyły się w sądach. Procesy trwały latami. Od 1 czerwca 2017 r. zmieniły się przepisy na korzyść obu stron.

Śmigłowce bojowe nad Pruszczem Gdańskim latają już pół wieku. Wielkie święto 49. Bazy Lotniczej

W czasie lotniczego święta można było podziwiać powietrzne akrobacje wojskowych maszyn i oglądać śmigłowce z bliska na płycie lotniska.

W gminie Potęgowo będzie cieplej i taniej. Powstanie 20 węzłów ciepłowniczych. Będzie mniej gazów cieplarnianych

Powstaną prawie 2 km nowej sieci ciepłowniczej, a 2,5 km km sieci zostaną zmodernizowane. Inwestycje w ekologiczne i tańsze ciepło w gminie Potęgowo będą kosztować ponad 9 mln zł. Mają być gotowe do końca września 2020 r.

Będą setki nowych miejsc pracy. Globalne centrum usług Swarovskiego to dowód na wiarygodność i atrakcyjność Pomorskiego

Nowoczesne biuro firmy Swarovski znajduje się w budynku Yoko w Garnizonie w Gdańsku-Wrzeszczu. Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca 2017 r.

W jakiej restauracji zjemy najlepszą tradycyjną potrawę? [WYNIKI KONKURSU POMORSKIE SMAKI]

W czasie Święta Produktu Tradycyjnego mogliśmy zobaczyć (i spróbować) najlepszych pomorskich potraw. – Chcemy pokazać to wielkie bogactwo smaków, które mamy na Pomorzu i zachęcać do jedzenia produkowanej u nas żywności – mówił marszałek Mieczysław Struk, który od lat patronuje imprezie.

Karambol i pożar w tunelu. Blisko 40 poszkodowanych. Ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Martwą Wisłą [ZDJĘCIA]

Najpierw zderzyły się dwa samochody, w które wjechał autobus miejski. Potem wybuchł pożar. Policja, ratownicy medyczni oraz strażacy pośpieszyli na pomoc. Wszyscy zdali egzamin na piątkę.

Najnowsze osiągnięcia techniki, technologii i genetyki. Żuławskie Targi Rolne i Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu

Najpiękniejsze okazy bydła mlecznego i mięsnego oraz koni. Wystawa królików, gołębi, ptactwa ozdobnego i egzotycznego. Maszyny i urządzenia do prac polowych. To tylko niewielka część tego, co można zobaczyć podczas Żuławskich Targów Rolnych w Starym Polu.

Nowy rozkład jazdy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Sprawdź, o której odjeżdża Twój pociąg

Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie 11 czerwca 2017 r. Niektóre składy pojadą wcześniej niż do tej pory.

Najpierw Starogard Gdański i Słupsk, potem Szwecja, Niemcy i Litwa. Przez Bałtyk z jednym biletem. Tak ma być za trzy lata

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.