Aktualności

Jakie wsparcie dla eksporterów przygotowała na najbliższe lata Unia Europejska? Eksperci i politycy spotkają się na debacie w Gdańsku

Rozwój mikro, małych i średnich firm oraz nowe polityki proeksportowe okiem teoretyków i praktyków. Przedsiębiorcy, ekonomiści i eksperci z całej Europy spotkają się w Gdańsku. Konferencja Everywhere International SMEs odbędzie się 16 października 2018 r. w Dworze Artusa.

Nowe uchwyty w autobusach. Rusza rekrutacja testerów wspólnego biletu na Pomorzu

W słupskich autobusach pojawiły się uchwyty z kodami QR i tagami NFC. W najbliższych dniach uchwyty montowane będą też w Trójmieście i Starogardzie Gdańskim. Są nie tylko elementem wyposażenia pojazdów i uchwytami dla stojących pasażerów, ale też urządzeniami testującymi system tzw. wspólnego biletu. Pilotaż realizowany jest w ramach projektu Interconnect.

Płyń po morzach i oceanach… Wodowanie holownika Bolko dla Marynarki Wojennej

W stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku, 8 października 2018 r. zwodowano pierwszy z sześciu holowników dla Marynarki Wojennej. Jednostki mają wejść do służby do końca 2020 r.

Jeśli szukać inwestorów, to tylko na targach w Monachium. Invest in Pomerania promuje Pomorze na targach Expo Real

Pomorskie Centrum Inwestycyjne, waterfront w Gdyni i teren inwestycyjne w Rumi to tylko niektóre z prezentowanych przez Invest in Pomerania terenów. Przez trzy dni pomorską ofertę zobaczy ponad 40 tys. potencjalnych inwestorów.

Jeśli nad morze albo nad jeziora, to tylko pociągiem. Letni rekord frekwencji w pomorskich pociągach

Nie tylko do pracy czy do szkoły Pomorzanie chętnie jeżdżą pociągiem. Również w czasie wakacji kolej cieszyła się dużym powodzeniem. W ciągu dwóch letnich miesięcy z połączeń realizowanych przez spółkę Polregio, organizowanych przez samorząd województwa skorzystało prawie 2,3 mln podróżnych.

Interesujesz się nowymi technologiami? Chcesz wiedzieć więcej o AI albo VR? Przyjdź na Venture Day i porozmawiaj z wynalazcami i przedsiębiorcami

Venture Day to konferencja na której spotykają się naukowcy, inwestorzy i wynalazcy. To setki rozmów o biznesie, dobrych praktykach i współpracy. To także forum wymiany doświadczeń i możliwość spotkania z potencjalnymi inwestorami. Venture Day 2018 odbędzie się 9 października 2018 r. w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

W kolejnych gminach na Pomorzu będzie produkowana ekoenergia. Ponad 34 mln złotych unijnego dofinansowania

Kilkaset paneli słonecznych, ogniw fotowoltaicznych i kotłów na biomasę wyprodukuje łącznie prawie 10 megawatów mocy. W kilkuset pomorskich budynkach ogrzewanie i prąd będą czystsze i tańsze.

Dniami i nocami debatują o tym, jak nadążyć za zmieniającym się światem. Trwa Europejskie Forum Nowych Idei

Jaka rolę pełnią kobiety w rozwoju gospodarki na świecie? Czy jest jeden sposób na zrównoważony rozwój i jak mądrze zarządzać talentami? Te i wiele innych kwestii poruszali paneliści z całego świata podczas 8. edycji EFNI w Sopocie.

Wylatujesz z Gdańska? Nie martw się, twój lot będzie o czasie. Gdańskie lotnisko wiceliderem punktualności

Tylko 23 minuty wyniosło średnie opóźnienie startów i lądowań w ciągu dwóch letnich miesięcy w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To o 8 minut mniej niż w Krakowie i aż 12 minut mniej niż w Warszawie. Dane opublikowała firma VariFlight.

Pomorze inwestuje w odnawialne źródła energii. Unijne dofinansowanie trafi do gmin z Kociewia i Kaszub

Produkcja energii z odnawialnych źródeł staje się na Pomorzu coraz popularniejsza. Kolejne instalacje solarne, fotowoltaiczne i biogazowe powstaną między innymi w gminach: Lipusz, Starogard Gdański, Lubichowo i Czersk.