Aktualności

Chcesz prowadzić firmę odpowiedzialną społecznie? Zarezerwuj czas i przyjdź na Forum Inicjowania Rozwoju

Podczas spotkania 25 października 2018 r. będzie okazja, by rozmawiać o odpowiedzialności, zaangażowaniu społecznym i partnerstwie międzysektorowym. To już 7.edycja spotkań dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i samorządowców.

Nowe pociągi przyjadą jeszcze w tym roku. Impulsem pojedziemy do Słupska i Elbląga [ZDJĘCIA]

Pociągi będą komfortowo wyposażone i klimatyzowane. Do końca roku z nowosądeckiej fabryki na Pomorze przyjadą cztery nowe składy 45WE Impuls.

Transportowa rewolucja w Bytowie. A do tego nowe szlaki i ścieżki przyrodnicze. Unijne wparcie dla ważnych projektów

W Bytowie powstanie węzeł integracyjny. Będzie nowy dworzec autobusowy, drogi rowerowe i parkingi. Chronione jeziora lobeliowe w okolicach Bytowa zostaną udostępnione turystom dzięki, wytyczonym szlakom turystycznym i ścieżkom przyrodniczym.

Jak wypromować firmę na zagranicznych rynkach? Zarezerwuj jeden dzień i dowiedz się tego, co niezbędne

Skąd uzyskać wsparcie dla zagranicznej ekspansji? Jakie są doświadczenia polskich przedsiębiorców w globalnej gospodarce? 22 października 2018 r. eksperci i przedsiębiorcy spotkają się w Gdańsku i odpowiedzą na pytania przedsiębiorców zainteresowanych eksportem swoich produktów. Termin zgłoszeń upływa 18 października 2018 r.

Tu będą się kształcić przyszłe kadry przemysłu energetycznego. Otwarcie nowego budynku Chemii na Politechnice Gdańskiej

Lepsze warunki kształcenia i kompetencje niezbędne na technologicznym rynku pracy. Powstał też nowy kierunek studiów II stopnia o profilu praktycznym. To wszystko w rozbudowanym budynku "C" Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Politycy PiS wbili symboliczną łopatę pod przekop Mierzei Wiślanej. Bez pozwolenia na budowę

We wtorek 16 października 2018 r. na Mierzei Wiślanej odbyła się uroczystość, która – według słów jej uczestników – kończy przygotowania i rozpoczyna budowę przekopu przez mierzeję. Samorząd województwa pomorskiego wyraża zaniepokojenie sytuacją, w której rząd PiS firmuje budowę, mimo że ta nie ma jeszcze wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Latem na gdańskim lotnisku było 1,5 mln pasażerów. To rekord. Cel na koniec roku – 5 mln

W trzecim kwartale 2018 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył ponad półtora miliona pasażerów. Przez dziewięć miesięcy było ich prawie 4 mln. Od początku roku było ich ponad 8,9 proc. więcej niż w 2017 roku. Gdański port jest też wiceliderem punktualności wśród polskich lotnisk.

Historycznie niskie bezrobocie na Pomorzu. Tylko pięciu mieszkańców na 100 nie ma pracy [RAPORT]

Podczas ostatniej w V kadencji sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 15 października 2018 r. marszałek Mieczysław Struk przedstawił ocenę sytuacji na pomorskim rynku pracy. Omówił też realizację zadań samorządu w zakresie polityki rynku pracy.

O rozwoju, pieniądzach i polityce spójności. Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli [RELACJA]

Głównym tematem debat i rozmów europejskich samorządowców w Brukseli była nowa polityka spójności i budżet UE na lata 2021-2027. Komisja Europejska zaproponowała m.in. liczne cięcia, w wyniku których mniej środków na politykę spójności dostałoby 14 państw członkowskich. Jest wśród nich także Polska, której budżet miałby być mniejszy o 23 proc. od obecnego. Komitet Regionów, który jest przedstawicielstwem samorządów przy UE, nie chce wyrazić na to zgody i proponuje negocjacje.

Trzy tysiące paczek na godzinę. Nowy terminal kurierski na lotnisku w Gdańsku już działa [GALERIA]

W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku 11 października 2018 r. otwarty został nowoczesny międzynarodowy terminal DHL Express. Połączy kraje bałtyckie z centralnym hubem towarowym w Lipsku oraz z resztą Europy i świata. Będzie miał on kluczowe znaczenie dla wzrostu międzynarodowego lotniczego ruchu towarowego.

Archiwum wiadomości