Aktualności

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. 757 lat tradycji, 6 mln odwiedzin, 1000 kramów i 23 dni zabawy

Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów, słucha muzyki i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje, a obrazki zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach będzie bardziej ekologiczne. Dofinansowanie dla projektu termomodernizacji budynków

W trzech budynkach PCZ rachunki za prąd i ogrzewanie będą niższe. Na remoncie zyskają pracownicy, pacjenci oraz mieszkańcy Kartuz.

Jak zmieni się centrum Żukowa i tereny wokół zespołu poklasztornego norbertanek? Prawie 7 mln zł na rewitalizację

Park z podświetlaną fontanną, miniplace zabaw dla dzieci, nowe ławeczki i oświetlenie. Będzie nowe miejsce spotkań i pomocy dla osób potrzebujących wsparcia. Żukowo dba o swoich mieszkańców i piękne otoczenie.

Niższe rachunki za ogrzewanie i prąd w gdańskich zabytkach oraz szkołach. Oszczędzą też gospodarstwa domowe

Ponad 57 milionów złotych dostanie Miasto Gdańsk na przeprowadzenie termomodernizacji szkół, budynków mieszkalnych oraz zabytków.

Drzewo Przyjaźni na 20-lecie kontaktów Pomorza z Koreą Południową. Samorządowcy obu krajów wspólnie posadzili dąb

Samorządowcy z Korei Południowej rozmawiali m.in. o wymianie studentów i wspólnych badaniach naukowych. W Gdańsku spotkali się z marszałkami Mieczysławem Strukiem i Wiesławem Byczkowskim oraz z przedstawicielami Agencji Rozwoju Pomorza i Invest in Pomerania.

Co to jest splot torowy i dlaczego znalazł się na przystanku PKM? To jedyny taki w Polsce

Nowatorskie rozwiązanie torowe, po raz pierwszy zastosowane w Polsce, znalazło się przy przystanku PKM Gdynia Karwiny. Wykorzystał je pociąg towarowy w środę, 20 lipca 2017 r.

Infolinia lotniska w Gdańsku ma nowego pracownika. Na pytania odpowiada… sztuczna inteligencja

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku uruchomił nowatorski system automatycznej obsługi telefonicznej. Na wszystkie pytania odpowiada robot. Jak sobie radzi? Sprawdziliśmy.

Był architektoniczny koszmar, będzie piękny budynek. Wiecha zawisła na kartuskim dworcu

Na dwóch kondygnacjach nowego budynku będą kasa i poczekalnia. Znajdzie się również miejsce dla biblioteki oraz punktu informacji turystycznej.

Rok działalności Pomorskiego Brokera Eksportowego. Dowiedz się, jakie są plany na kolejne lata

Ponad 260 firm skorzystało z pomocy Brokera w 2016 roku. A to dopiero początek działań wspierających pomorski eksport.

Protest aktorów Teatru Wybrzeże przeciwko zmianom w sądownictwie. Publiczność: „Dziękujemy”

Po spektaklu „Mary Page Marlowe" w niedzielę, 16 lipca 2017 r. aktorka Katarzyna Z. Michalska w imieniu zespołu odczytała oświadczenie przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Podobne protesty odbyły się w innych miejscach na Pomorzu.