Aktualności

To oni zmieniają Pomorze. Czarna Zebra – kto pomógł zrealizować marzenia?

Innowacyjne start-upy i nowe firmy. Wszystkie mogą uzyskać preferencyjnych pożyczek na rozwój. Pomorski Fundusz Pożyczkowy przekazał już ponad 300 mln zł. A w planach ma jeszcze więcej.

Unijne dofinansowanie przyznane. Prawie miliard złotych na drogę S6, ale tylko do Bożegopola Wielkiego

Prawie 41 kilometrów drogi ekspresowej S6 z Trójmiasta w kierunku Słupska powstanie dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Niestety nie rozwiąże to komunikacyjnych problemów Pomorza Środkowego.

Kolejne miasta dołączają do pilotażu „wspólnego biletu”. Rączki z kodami pojawią się między innymi w Lęborku i Chojnicach

Rozpoczęty w kilku miastach Pomorza pilotaż ma dostarczyć niezbędne dane do stworzenia bezpiecznego sprawnie działającego i przyjaznego dla pasażerów systemu zarządzania tzw. wspólnym biletem.

Kto zaprojektuje nowy przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Otwarto koperty z ofertami

Pomorska Kolej Metropolitalna otworzyła koperty z ofertami przetargowymi na opracowanie dokumentacji budowy nowych peronów w Gdańsku oraz elektryfikacji linii.

Rekord na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do 4 mln pasażerów w 2018 roku brakuje tylko pół miliona

Każdego miesiąca z usług pociągów SKM kursujących pomiędzy Gdańskiem, Gdynią, Kartuzami i Kościerzyna korzysta coraz więcej podróżnych. Od początku roku skorzystało z nich 3,4 mln osób. Rekord padł na linii do Kartuz, z której skorzystało 90 tys. pasażerów.

Most im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości na Wyspę Sobieszewską już gotowy. Został otwarty w sobotę

Już od soboty, 10 listopada 2018 r. dojazd na Wyspę Sobieszewska w Gdańsku będzie szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Zwodzony most zastąpi starą pontonową przeprawę. Powstały też nowe drogi, ronda i przystanki komunikacji miejskiej. Otwarcie o godz. 14.

Nie pięć, a dziewięć. Tyle nowych elektrycznych składów będzie jeździć na Pomorzu

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o zakupie większej liczby pociągów Impuls. Dodatkowe cztery składy przyjadą na Pomorze za około rok. Łącznie po naszych torach kursować będzie dziewięć Impulsów.

Miliony euro na wspólny pomorski bilet. Wniosek o unijne dofinansowanie priorytetowego projektu już złożony

Spółka InnoBaltica wnioskuje o ponad 90 mln zł. Pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone będą na kampanię informacyjną, wydanie 300 tys. kart podróżnym oraz 30 punktów obsługi klienta. Zamontowanych będzie też ponad 5 tys. czytników kart.

I ty możesz zostać biznesmenem. Specjalne zajęcia dla uczniów i studentów podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości

Będą spotkania z blogerami, trenerami biznesu, autorska gra miejska i porady wizażystek. Podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości 14 listopada 2018 r. dowiesz się, dlaczego warto mieć własną firmę, jak odnaleźć swoje talenty albo zmienić pasję na biznes.

Jak usprawnić komunikację na Żuławach? Unijne dofinansowanie dla Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Żuławska wąskotorówka to nie tylko atrakcja turystyczna. Przygotowane studium wykonalności da odpowiedź na pytanie, jakie inwestycje są niezbędne, aby stała się komunikacyjnym kręgosłupem tej części Pomorza.

Archiwum wiadomości