Aktualności

Będzie dodatkowy przystanek PKM w Gdańsku? Zobacz, co oznacza numer 6@ [WIZUALIZACJA]

Dodatkowy przystanek PKM Gdańsk Firoga ma powstać przy ul. Szybowcowej i służyć pracownikom firm znajdujących się w pobliżu lotniska. Jego wybudowanie w latach 2021-2023 wiąże się z elektryfikacją linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Możliwości wsparcia ze środków Funduszu Pracy na terenach, gdzie miały miejsce klęski żywiołowe

Powiatowe urzędy pracy, na terenie działania których wystąpiły klęski żywiołowe, mogą ubiegać się za pośrednictwem marszałka województwa o pozyskania dodatkowych środków z rezerwy Funduszu Pracy w dyspozycji ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bezpieczniej w pomorskich gminach. Rozbudowa systemu przeciwpowodziowego i nowy sprzęt dla strażaków

Zakup sprzętu dla straży pożarnej, budowa zbiorników retencyjnych, nowa kanalizacja i poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego to tylko część nowych inwestycji na Pomorzu.

Z Gdańska do Rygi w niewiele ponad godzinę. Łotewski przewoźnik powraca na lotnisko

Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od 27 marca 2018 r. będzie można polecieć do Rygi. Najtańszy bilet w jedną stronę będzie kosztował 29 euro.

Pół miliona złotych dla pomorskich jednostek ochotniczej straży pożarnej. Kupią za to nowe wozy

Osiem jednostek ochotniczej straży pożarnej otrzyma pół miliona złotych z budżetu województwa pomorskiego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Marszałek Struk apeluje do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców o pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Chodzi o pomoc materialną, objęcie indywidualną opieką lokalnych przedsiębiorców, którzy nie mogą normalnie działać i zorganizowanie kolonii dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

Drogi wojewódzkie są przejezdne, ale nadal trwa walka ze skutkami nawałnicy. Samorządowcy pomagają w terenie

W środę, 16 sierpnia 2017 r. marszałek Mieczysław Struk spotkał się z samorządowcami. Przekazał 2 agregaty oraz rozmawiał o innych, pilnych potrzebach. A te są bardzo duże.

Nawet 23 tysiące złotych na własny biznes. Jak przedsiębiorcze Pomorzanki mogą zdobyć te pieniądze?

Mieszkanki Pomorza mogą starać się o unijną dotację na otwarcie własnej firmy. Od 16 sierpnia 2017 r. Agencja Rozwoju Pomorza prowadzi nabór wniosków. Aby zakwalifikować się do projektu, należy opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki.

Jesteś na wypowiedzeniu lub grozi Ci zwolnienie z pracy? Zdobądź nowe kwalifikacje i znajdź zatrudnienie

Decyzją Zarząd Województwa Pomorskiego ponad 70 mln zł unijnego dofinansowania przeznaczonych zostanie m.in. na doradztwo zawodowe, specjalistyczne kursy i szkolenia. Rozpoczną się one jeszcze w tym roku. Z pomocy skorzystają też osoby, które będą chciały założyć własną firmę.

Kolejne miliony dla pomorskich przedsiębiorców. Będą mogli skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach

Małe firmy z Pomorza mogą liczyć na wsparcie – szczególnie te przedsiębiorstwa, które nie mogą się starać o finansowanie z kredytów komercyjnych. Dwa banki połączą siły, by pomóc lokalnym firmom.