Aktualności

Jeśli nad morze albo nad jeziora, to tylko pociągiem. Letni rekord frekwencji w pomorskich pociągach

Nie tylko do pracy czy do szkoły Pomorzanie chętnie jeżdżą pociągiem. Również w czasie wakacji kolej cieszyła się dużym powodzeniem. W ciągu dwóch letnich miesięcy z połączeń realizowanych przez spółkę Polregio, organizowanych przez samorząd województwa skorzystało prawie 2,3 mln podróżnych.

Interesujesz się nowymi technologiami? Chcesz wiedzieć więcej o AI albo VR? Przyjdź na Venture Day i porozmawiaj z wynalazcami i przedsiębiorcami

Venture Day to konferencja na której spotykają się naukowcy, inwestorzy i wynalazcy. To setki rozmów o biznesie, dobrych praktykach i współpracy. To także forum wymiany doświadczeń i możliwość spotkania z potencjalnymi inwestorami. Venture Day 2018 odbędzie się 9 października 2018 r. w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

W kolejnych gminach na Pomorzu będzie produkowana ekoenergia. Ponad 34 mln złotych unijnego dofinansowania

Kilkaset paneli słonecznych, ogniw fotowoltaicznych i kotłów na biomasę wyprodukuje łącznie prawie 10 megawatów mocy. W kilkuset pomorskich budynkach ogrzewanie i prąd będą czystsze i tańsze.

Dniami i nocami debatują o tym, jak nadążyć za zmieniającym się światem. Trwa Europejskie Forum Nowych Idei

Jaka rolę pełnią kobiety w rozwoju gospodarki na świecie? Czy jest jeden sposób na zrównoważony rozwój i jak mądrze zarządzać talentami? Te i wiele innych kwestii poruszali paneliści z całego świata podczas 8. edycji EFNI w Sopocie.

Wylatujesz z Gdańska? Nie martw się, twój lot będzie o czasie. Gdańskie lotnisko wiceliderem punktualności

Tylko 23 minuty wyniosło średnie opóźnienie startów i lądowań w ciągu dwóch letnich miesięcy w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To o 8 minut mniej niż w Krakowie i aż 12 minut mniej niż w Warszawie. Dane opublikowała firma VariFlight.

Pomorze inwestuje w odnawialne źródła energii. Unijne dofinansowanie trafi do gmin z Kociewia i Kaszub

Produkcja energii z odnawialnych źródeł staje się na Pomorzu coraz popularniejsza. Kolejne instalacje solarne, fotowoltaiczne i biogazowe powstaną między innymi w gminach: Lipusz, Starogard Gdański, Lubichowo i Czersk.

Masz pomysł na rozwój lokalnych społeczności? Możesz zyskać nawet 25 tys. zł na jego realizację

Fundusz Inicjowania Rozwoju ogłosił konkurs grantowy dla aktywistów, którzy chcą zmieniać otaczającą ich przestrzeń i poprawiać jakość życia mieszkańców. Na realizację pomysłów można dostać nawet 25 tys. zł, ale trzeba się spieszyć – termin zgłaszania projektów mija 3 października 2018 r.

O przyszłości Europy, gospodarce i polityce. Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

To kilkadziesiąt wydarzeń, rozmów, spotkań i nocnych debat, w których wezmą udział najwybitniejsze postaci ze świata polityki, biznesu i myśli ekonomicznej. Między 26 a 28 września 2018 r. w Sopocie odbędzie się 8. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei – jedna z największych w tej części kontynentu konferencja, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Park Oruński w Gdańsku najlepszą przestrzenią publiczną w województwie. Kto jeszcze dostał wyróżnienia?

Najlepsza przestrzeń publiczna województwa pomorskiego jest w Gdańsku. Park Oruński został wyróżniony m.in. za dobry przykład odnowy zabytkowego założenia parkowego i rozwiązania przyjazne dla różnych grup użytkowników. Jakie jeszcze miejsca zostały docenione przez jury?

Europejski Dzień bez Samochodu. Pociągiem, autobusem czy tramwajem? To nieważne! Przesiądź się i jedź za darmo

To będzie weekend komunikacyjnych atrakcji. Kolejowa wycieczka przez Pomorze albo zabytkowym taborem w Trójmieście. A do tego zobacz niezwykły fresk i dowiedz się, jak ważne jest noszenie odblasków na drogach. Europejski Dzień bez Samochodu w sobotę, 22 września 2018 r.

Archiwum wiadomości