Aktualności

II Pomorskie Forum Rolnicze

Działalność na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz nowe możliwości finansowania w ramach PROW na lata 2014-2020 na Pomorzu, to główne tematy II Pomorskiego Forum Rolniczego. Bieżące działania samorządu województwa pomorskiego w tym zakresie przedstawi członek zarządu Czesław Elzanowski. Konferencja rozpocznie się 20 października 2014 r. o godz. 10.30 w Wejherowskim Centrum Kultury.

Going Global – szkolenia dla przedsiębiorców

Sopocki ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość zaprasza do udziału w trzecim szkoleniu z cyklu „Going Global", tym razem przybliżającego zagadnienia związane odprawami celnymi, które odbędzie się 9 paźedziernika 2014 r. w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

XIX Kociewska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

W Bolesławowie koło Skarszew, 28 września 2014 r. odbędzie się XIX Kociewska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, której organizatorem jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wystawa połączona jest z Targami Rolno-Przemysłowo-Spożywczo-Ekologicznymi. Imprezy towarzyszące będą miały miejsce już w sobotę, 27 września. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie Andrzej Rybiński.

Kolejne miejsca pracy w branży IT na Pomorzu

Amerykański potentat w branży informatycznej, EPAM Systems Poland, otworzył swoje biuro w kompleksie biurowym Olivia Business Center w Gdańsku. W konferencji prasowej 17 września br. udział wziął członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

Kaszubska Jesień Rolnicza i dożynki w Lubaniu

W Lubaniu, 20 i 21 września 2014 r. będzie miała miejsce Kaszubska Jesień Rolnicza. Z roku na rok impreza jest bogatsza w różne oferty z przeznaczeniem dla rolników, ogrodników mieszkańców wsi i miast. Można zapoznać się z produktami wielu firm działających na rzecz rolnictwa. Będzie można kupić sadzonki i nasiona będące najnowszymi osiągnięciami hodowli roślin ozdobnych, drzew i krzewów owocowych. Jesienne targi to również okazja do podziękowania za plony. miały też miejsce dożynki.

Ruszył XVIII Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości

Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku wraz z Polskim Rejestrem Statków SA zapraszają pomorskie organizacje do wzięcia udziału w XVIII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Konkurs jest organizowany pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Zgłoszenia – do 15 września 2014 r.

Dzień Otwarty na budowie PKM

Ostatni z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będzie miał miejsce 13 września 2014 r. w okolicach budowanego przystanku PKM Gdańsk-Niedźwiednik przy ul. Słowackiego. Organizatorzy przygotowali dla sympatyków PKM mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. możliwość przejazdu drezyną – po raz pierwszy po torach nowo budowanej linii kolejowej.

Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

W jednym miejscu i jednym czasie można zapoznać się z pełną ofertą nieruchomości w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Warto zarezerwować sobie weekend 13 i 14 września 2014 r. i odwiedzić AmberExpo. Szeroki wybór ofert mieszkań i domów, doradcy finansowi, pośrednicy obrotu nieruchomościami, bezpłatne prelekcje – to główne atrakcje jesiennej edycji targów..

II Polski Kongres Energii Odnawialnej w Gdańsku

– Gminy takie jak Kobylnica w woj. pomorskim to najlepszy przykład mądrej polityki samorządu, która w zrównoważony sposób rozwija OZE w tym energetykę wiatrowa, z korzyścią dla społeczności lokalnej – przekonuje wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dr Arkadiusz Sekściński. O energetyce wiatrowej oraz rozwoju OZE i efektywności energetycznej dyskutować będą eksperci i politycy już 8 września 2014 r. podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

PSSE i Airbus Helicopters będą współpracować

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Airbus Helicopters, producentem śmigłowca bojowego Tiger. Do jego zawarcia doszło podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2014 w Kielcach. Dokument podpisali Teresa Kamińska, prezes Zarządu PSSE sp. z o.o. oraz Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters.