Aktualności

Politycy PiS wbili symboliczną łopatę pod przekop Mierzei Wiślanej. Bez pozwolenia na budowę

We wtorek 16 października 2018 r. na Mierzei Wiślanej odbyła się uroczystość, która – według słów jej uczestników – kończy przygotowania i rozpoczyna budowę przekopu przez mierzeję. Samorząd województwa pomorskiego wyraża zaniepokojenie sytuacją, w której rząd PiS firmuje budowę, mimo że ta nie ma jeszcze wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Latem na gdańskim lotnisku było 1,5 mln pasażerów. To rekord. Cel na koniec roku – 5 mln

W trzecim kwartale 2018 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył ponad półtora miliona pasażerów. Przez dziewięć miesięcy było ich prawie 4 mln. Od początku roku było ich ponad 8,9 proc. więcej niż w 2017 roku. Gdański port jest też wiceliderem punktualności wśród polskich lotnisk.

Historycznie niskie bezrobocie na Pomorzu. Tylko pięciu mieszkańców na 100 nie ma pracy [RAPORT]

Podczas ostatniej w V kadencji sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 15 października 2018 r. marszałek Mieczysław Struk przedstawił ocenę sytuacji na pomorskim rynku pracy. Omówił też realizację zadań samorządu w zakresie polityki rynku pracy.

O rozwoju, pieniądzach i polityce spójności. Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli [RELACJA]

Głównym tematem debat i rozmów europejskich samorządowców w Brukseli była nowa polityka spójności i budżet UE na lata 2021-2027. Komisja Europejska zaproponowała m.in. liczne cięcia, w wyniku których mniej środków na politykę spójności dostałoby 14 państw członkowskich. Jest wśród nich także Polska, której budżet miałby być mniejszy o 23 proc. od obecnego. Komitet Regionów, który jest przedstawicielstwem samorządów przy UE, nie chce wyrazić na to zgody i proponuje negocjacje.

Trzy tysiące paczek na godzinę. Nowy terminal kurierski na lotnisku w Gdańsku już działa [GALERIA]

W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku 11 października 2018 r. otwarty został nowoczesny międzynarodowy terminal DHL Express. Połączy kraje bałtyckie z centralnym hubem towarowym w Lipsku oraz z resztą Europy i świata. Będzie miał on kluczowe znaczenie dla wzrostu międzynarodowego lotniczego ruchu towarowego.

Zielone Feniksy 2018 rozdane. Nagrody i wyróżnienia dla pomorskich przedsiębiorców

Nagroda Zielonego Feniksa to specjalne wyróżnienia przyznawane osobom, instytucjom i firmom zasłużonym dla rozwoju ekoenergetyki. Z instytucji nominowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w tym roku nagrodę tę otrzymali: Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, gmina Gdynia oraz Wodociągi Słupsk sp. z o.o.

Jakie wsparcie dla eksporterów przygotowała na najbliższe lata Unia Europejska? Eksperci i politycy spotkają się na debacie w Gdańsku

Rozwój mikro, małych i średnich firm oraz nowe polityki proeksportowe okiem teoretyków i praktyków. Przedsiębiorcy, ekonomiści i eksperci z całej Europy spotkają się w Gdańsku. Konferencja Everywhere International SMEs odbędzie się 16 października 2018 r. w Dworze Artusa.

Nowe uchwyty w autobusach. Rusza rekrutacja testerów wspólnego biletu na Pomorzu

W słupskich autobusach pojawiły się uchwyty z kodami QR i tagami NFC. W najbliższych dniach uchwyty montowane będą też w Trójmieście i Starogardzie Gdańskim. Są nie tylko elementem wyposażenia pojazdów i uchwytami dla stojących pasażerów, ale też urządzeniami testującymi system tzw. wspólnego biletu. Pilotaż realizowany jest w ramach projektu Interconnect.

Płyń po morzach i oceanach… Wodowanie holownika Bolko dla Marynarki Wojennej

W stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku, 8 października 2018 r. zwodowano pierwszy z sześciu holowników dla Marynarki Wojennej. Jednostki mają wejść do służby do końca 2020 r.

Jeśli szukać inwestorów, to tylko na targach w Monachium. Invest in Pomerania promuje Pomorze na targach Expo Real

Pomorskie Centrum Inwestycyjne, waterfront w Gdyni i teren inwestycyjne w Rumi to tylko niektóre z prezentowanych przez Invest in Pomerania terenów. Przez trzy dni pomorską ofertę zobaczy ponad 40 tys. potencjalnych inwestorów.

Archiwum wiadomości