Aktualności

Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

W jednym miejscu i jednym czasie można zapoznać się z pełną ofertą nieruchomości w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Warto zarezerwować sobie weekend 13 i 14 września 2014 r. i odwiedzić AmberExpo. Szeroki wybór ofert mieszkań i domów, doradcy finansowi, pośrednicy obrotu nieruchomościami, bezpłatne prelekcje – to główne atrakcje jesiennej edycji targów..

II Polski Kongres Energii Odnawialnej w Gdańsku

– Gminy takie jak Kobylnica w woj. pomorskim to najlepszy przykład mądrej polityki samorządu, która w zrównoważony sposób rozwija OZE w tym energetykę wiatrowa, z korzyścią dla społeczności lokalnej – przekonuje wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dr Arkadiusz Sekściński. O energetyce wiatrowej oraz rozwoju OZE i efektywności energetycznej dyskutować będą eksperci i politycy już 8 września 2014 r. podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

PSSE i Airbus Helicopters będą współpracować

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Airbus Helicopters, producentem śmigłowca bojowego Tiger. Do jego zawarcia doszło podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2014 w Kielcach. Dokument podpisali Teresa Kamińska, prezes Zarządu PSSE sp. z o.o. oraz Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters.

Turystyka kulinarna - sposób na biznes

Tysiące turystów każdego roku wyrusza w podróż, aby oderwać się od codzienności, przeżyć coś wyjątkowego, poznawać smaki regionów. Coraz częściej o wyborze kierunku wyjazdów decydują kulinaria. Turyści szukają naturalnych, świeżych i wysokiej jakości produktów. Doceniają autentyczność potraw, a co za tym idzie, są w stanie wydać sporo pieniędzy, aby tego doświadczać. Turystyka kulinarna staje się znaczącym biznesem, który trwa cały rok i przyciąga zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych.