Aktualności

Regionalne Orły Eksportu

W ramach cyklu 10 spotkań w regionalnych stolicach Polski, w Gdańsku odbyła się konferencja „TOP10 najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu", w której udział wziął członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 18 czerwca.

O pomorskim bursztynie

Problematyka poszukiwania, rozpoznawania i eksploatacji złóż bursztynu niezmiennie stanowi ważny problem na różnych płaszczyznach, zarówno administracyinoprawnej, jak i gospodarczej. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, 22 czerwca 29015 r., z udziałem marszałka Mieczysława Struka, odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom.

I Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim

W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku, 24 czerwca 2015 r. odbędzie się I Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim. W programie m.in. prezentacja programów aktywizujących społeczność lokalną i podsumowanie rocznej działalności Rady Organizacji Pozarządowej Powiatu Lęborskiego. Udział bezpłatny – konieczna wcześniejsza rejestracja.

PKM laureatką konkursu MediaKreator 2015

Drugi rok z rzędu Pomorska Kolej Metropolitalna została laureatką ogólnopolskiego konkursu MediaKreator. Tym razem PKM zdobyła pierwsze miejsce w kategorii event/konferencja, za zorganizowany w 2014 r. cykl dni otwartych na budowie PKM. W ubiegłorocznej edycji tego prestiżowego konkursu nagrodzone zostały z kolei promocyjne działania internetowe PKM.

Europa to my – konkurs

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1 organizują akcję informacyjną „Europa to my", poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca 2015 r.

Samorząd przyjazny energii – konkurs

Samorząd Przyjazny Energii to konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia do 10 lipca 2015 r. mogą przesyłać jednostki samorządu terytorialnego reprezentowane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta.

Dzień Pola w Lubaniu

Pole ma swoje święto, które jest obchodzone w Lubaniu koło Kościerzyny. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2015 r. W programie przewidziano m.in. prezentację pól wdrożeniowo-upowszechnieniowych, środków ochrony roślin i pokaz maszyn rolniczych.

Czas na włoską rewizytę!

Włoscy przedsiębiorcy i turyści przyjadą do Trójmiasta, by osobiście poznać pomorskie atuty. Przez tydzień promowano je na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Były rozmowy o turystyce, biznesowa giełda kooperacyjna, a także wystawy, degustacje i koncerty. Polski pawilon odwiedziło w tym czasie blisko 50 tysięcy gości z całego świata.

III Pomorski Piknik Seniora

Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, 13 czerwca 2015 r. odbędzie się Trzecim Pomorski Piknik Seniora. Celem wydarzenia jest edukacja obywatelska oraz podniesienie dostępności do informacji o prawach osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem praw do życia, samostanowienia, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia. Będzie też można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

Żuławskie Targi Rolne tradycyjnie odbywają się w trzeci weekend czerwca i są jednymi z największych w Polsce organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. W tym roku w Starym Polu, 20 i 21 czerwca 2015 r. ponad 500 wystawców zaprezentuje najnowsze osiągnięcia krajowej i światowej techniki, technologii i genetyki, co dobrze służy postępowi, rozwojowi i restrukturyzacji rolnictwa.