Aktualności

Dni Gminy Wicko

Dni Gminy Wicko od 9 do 11 lipca 2015 r. zapowiadaj się bardzo ciekawie. Na terenie miejscowości Wicko i Charbrowo zaplanowano wiele atrakcji i dla dużych, i dla małych uczestników – każdy znajdzie coś dla siebie, by dobrze się bawić. Gwiazdą wieczoru będzie Andre. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Święto Truskawki Kaszubskiej

W Gdańsku, 11 i 12 lipca 2015 r. będzie niepowtarzalna okazja do nabycia produktów regionalnych Pomorza. Główną bohaterką będzie truskawka kaszubska – świeża i przetworzona. Wiele straganów z przysmakami Pomorza – wędlinami, rybami wędzonymi, serami, miodami, nalewkami i wyrobami rękodzielniczymi, czeka na odwiedzających. Będą też pokazy gotowania na żywo.

Porozumienia terytorialne podpisane

Uroczystość podpisania Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych (MOF) województwa pomorskiego: Bytowa, Chojnic – Człuchowa, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Malborka – Sztumu, Słupska oraz Starogardu Gdańskiego odbyła się 29 czerwca 2015 r. Porozumienia to efekt dwóch lat negocjacji samorządów lokalnych, partnerów społecznych i gospodarczych (czyli reprezentacji MOF) z Zarządem Województwa Pomorskiego (ZWP).

Miasta w Internecie

W Gdańsku od 1 do 3 lipca 2015 r. będzie miała miejsce konferencja „Miasta w Internecie" Jest to największe w Polsce spotkanie przedstawicieli środowisk samorządowych, administracji centralnej, sektora teleinformatycznego, mediów, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, poświęcone modernizacji i rozwojowi Polski dzięki skutecznemu wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych. Hasło przyświecające tegorocznej 19. już edycji to „Perspektywa 2020. Inspiracje dla cyfrowego rozwoju Polski"

Współpraca zagraniczna a rozwój regionu

W Gdańsku, 25 czerwca 2015 r. odbędzie się konferencja podsumowująca Projekt Wspierania Przedsiębiorczości. Spotkanie poświęcone współpracy zagranicznej jako elementu rozwoju pomorskich małych i średnich przedsiębiorstw skierowane jest do pomorskich przedsiębiorców, pracowników instytucji otoczenia biznesu oraz zainteresowanych tematyką współpracy międzynarodowej.

To już XIX edycja konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości

Pomorska Nagroda Jakości dedykowana jest organizacjom, które reprezentują najlepszą organizację i skuteczne zarządzanie, produkują nowoczesne wyroby oraz świadczą usługi na wysokim poziomie.

Jarmark Kaszubski w Stężycy

Podczas Jarmarku Kaszubskiego w Stężycy, 11 lipca 2015 r. będzie miała miejsce prezentacja tradycyjnej kaszubskiej żywności i produktów regionalnych.. To niepowtarzalna okazja do degustacji kaszubskich specjałów, posłuchania muzyki i nabycia wyrobów twórców ludowych. Główną częścią dorocznego spotkania jest konkurs na przetwory i desery z truskawki kaszubskiej.

Coffitivity #4 w Sopocie

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, pod hasłem „Najlepsi przyjaciele (nie tylko) kobiety, czyli jak zaprojektować ponadczasowe piękno", odbędzie się 30 czerwca 2015 r. w kawiarni artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich.

V Europejski Kongres Finansowy

W Sopocie od 22 do 24 czerwca 2015 r. będzie trwać V Europejski Kongres Finansowy. Tegorocznym tematem wiodącym spotkania jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa". Zaplanowano kilkadziesiąt debat na temat m.in. bezpieczeństwa energetycznego i rynków finansowych w UE.

Regionalne Orły Eksportu

W ramach cyklu 10 spotkań w regionalnych stolicach Polski, w Gdańsku odbyła się konferencja „TOP10 najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu", w której udział wziął członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 18 czerwca.