Aktualności

Konferencja Związku Miast Bałtyckich

W Gdyni, w dniach 27-30 października 2015 r. odbędzie się XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich „Tworzenie inteligentnych miast w regionie Morza Bałtyckiego", organizowana przez Gdynię oraz Związek Miast Bałtyckich. Konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie odbędzie się w środę, 28 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Coffitivity #7 w Sopocie

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, pod hasłem „To są roboty, których szukacie albo jak skonstruować fajny biznes", odbędzie się 28 października 2015 r. w Sopocie.

Szwedzka pomoc po wojnie

W gdańskim Dworze Artusa, 22 października 2015 r. odbędzie się konferencja otwierająca 4-letni projekt „Potop pomocy. Szwedzka pomoc dla Trójmiasta i Pomorza po II wojnie światowej". Fundacja Bowke, inicjator wydarzenia, przedstawi założenia programu dotyczącego historii szwedzkiej pomocy humanitarnej dla Polski po zakończeniu II wojny światowej.

Możliwości rozwoju produkcji rolniczej

W Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, 29 października 2015 r. (czwartek) odbędą się warsztaty naukowe „Możliwości rozwoju różnych kierunków i systemów produkcji rolniczej w województwie pomorskim oraz ich wpływ na środowisko przyrodnicze". Spotkanie poprowadzą przedstawiciele IUNG w Puławach.

Wsparcie dla pomorskich firm w handlu zagranicznym

Bank Zachodni WBK oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, 20 października 2015 r. podpisały list intencyjny w sprawie współpracy, której celem jest pomoc polskim firmom z województwa pomorskiego w ich działalności importowej oraz eksportowej. Wspólna inicjatywa przewiduje działania edukacyjne mające zachęcić regionalnych przedsiębiorców do otwierania się na nowe rynki zbytu.

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

W Gdańsku, 21 października 2015 r. odbędą się Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń organizowanych przez biura karier największych pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Future 3 Camp – targi pracy IT

W Gdańsku, 20 października 2015 r. będzie miał miejsce Future3 – Dzień Kariery i Rozwoju. To największe na Pomorzu targi pracy dla branży IT. Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 40 pomorskich firm. Zaplanowano też serię wykładów i warsztatów oraz dwa konkursy programowania z atrakcyjnymi nagrodami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Smart Metropolia i czas wolny

W Gdańsku, 22 i 23 października 2015 r. odbędzie się czwarta edycja międzynarodowego kongresu Smart Metropolia. Tematem przewodnim spotkania będzie „Metropolia czasu wolnego". Weźmie w nim udział ok. pół tysiąca uczestników i wystawców. Tematyka została podzielona na 6 bloków: przestrzeń miejska, zarządzanie miastem, nowoczesne myślenie o odpadach, sport i rekreacja, kultura oraz kuchnia regionalna. Obradom towarzyszą Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technikon, Targi Recyklingu i Ekologii Re:miasto oraz Forum Energii.

Konkurs o Bursztynowy Mieczyk

Trwa XXI edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego. Tegoroczne zmagania odbędą się w trzech kategoriach: pomoc społeczna, ochrona środowiska i edukacja ekologiczna oraz ekonomia społeczna. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 6 listopada 2015 r.

Gala konkursu na najpiękniejszą wieś

Zakończyła się 22. edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska 2015. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach – Wieś i Zagroda. Eliminacje przebiegły w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 30 października 2015 r. w Gdańsku.