Aktualności

8 miliardów złotych dla Pomorza z Unii Europejskiej

Dobra wiadomość dla naszego regionu! Po wielu miesiącach negocjacji Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego otrzymał od Komisji Europejskiej informację o zaakceptowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Region będzie miał do dyspozycji 8 miliardów złotych.

Przez innowacyjność do sukcesu

Ostatnie spotkanie w ramach IV cyklu konferencji „Przez innowacyjność do sukcesu" odbędzie się 27 lutego 2015 r. w Gniewie. Eksperci poruszą m.in. zagadnienia związane z finansami w gospodarstwie. Postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak poprawić rentowność gospodarstw przy obecnej koniunkturze.

Instrument MŚP, czyli wsparcie innowacji w ramach Horyzontu 2020 – bezpłatne szkolenia

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Agencja Rozwoju Pomorza zapraszają na szkolenia pt. „Instrument MSP czyli jak Program Horyzont 2020 wspiera innowacje w przedsiębiorstwach".

Mobilne informacje o funduszach

Zainteresowani funduszami europejskimi mogą skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych. W lutym i marcu 2015 r. wsparcia udzielą fachowcy z mobilnych punktów informacyjnych funduszy europejskich. Konsultacje są bezpłatne, a konsultanci będą czekać na zainteresowanych tematyką funduszy europejskich (nie są prowadzone zapisy).

Lubię to, czyli „Uwolnij swoją przedsiębiorczość” na nowym profilu

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" – zaprasza pomorskich przedsiębiorców i nie tylko, do odwiedzenia swojego nowego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziemy tu informacje o najnowszych szkoleniach, rekomendacje biznesowych wydarzeń w regionie oraz inspiracje i ciekawe informacjami z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Amerykański inwestor otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

Początek roku przyniósł do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny. Największy na świecie producent materiałów biurowych, firma Staples otworzy w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

O turbinach wiatrowych i wodnych

Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku zaprasza 22 stycznia 2015 r. na konferencję naukowo-techniczną „Turbiny wiatrowe i wodne - aspekty techniczne i prawne", stanowiącą kontynuację cyklu konferencji „Energia odnawialna w praktyce". Wstęp – wolny.

Chroń swoją markę

Planujesz założyć firmę i chcesz, aby jej nazwa i logotyp były chronione? Nie jesteś pewien, czy stworzone przez Ciebie oznaczenie nie jest zbyt zbliżone do tego, którym posługuje się inny podmiot? Odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące ochrony marki uzyskasz podczas szkolenia „Ochrona znaków towarowych, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Pierwsza, teoretyczna część szkolenia, będzie miała miejsce 27 stycznia 2015 r. w Gdyni.

Start-up Your Weekend vol. 11

Strefa Start-up Gdynia, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w nowym roku nie zwalnia tempa. Podczas spotkania 23 stycznia 2015 r. Startup Your Weekend uczestniczy przekonają się, że projektowanie usług (service design) to nie marketingowy chwyt, a prawdziwa rewolucja.

Polsko-filipińskie relacje handlowe

Spotkanie z Patricią Ann V Paez – ambasador Republiki Filipin, będzie miało miejsce w gdańskim Hiltonie, 23 stycznia 2015 r. w godz. 13.00-15.00. To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z ofertami handlowymi i inwestycyjnymi filipińskich przedsiębiorców. Wstęp – wolny.

Archiwum wiadomości

Aktualności