Aktualności

Targi Ogrodnicze Jesień w Słupsku

W Słupsku, 26 i 27 września 2015 r. odbędą się Targi Ogrodnicze Jesień. To szeroka oferta warzyw, owoców, a także drzew owocowych i ozdobnych oraz akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów. Targi dają szansę na zaopatrzenie i uzupełnienie zapasów w spiżarniach i piwnicach domowych.

Targi Motoryzacyjne 3TM

VII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM odbędzie się w Ergo Arenie, w dniach 25-27 września 2015 r. Jest to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w północnej Polsce, która przybliża ofertę najlepszych firm – dealerów samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, skuterów, quadów, a także propozycje z zakresu usług branży motoryzacyjnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Pomorskie Dni Energii

Pomorskie Dni Energii to największe wydarzenie energetyczne w północnej Polsce. Inaugurację zaplanowano 18 i 19 września 2015 r. w Sopocie. Następnie na terenie województwa pomorskiego od 20 do 26 września 2015 r. odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń. Wstęp – bezpłatny.

Targi Kolejowe Trako

Ponad 600 wystawców z 20 państw, 20 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, 800 m torów do ekspozycji taboru, innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, ponad 30 debat, seminariów, konferencji, pokazów i prezentacji, prestiżowe konkursy i co najmniej jedna oczekiwana premiera. W Gdańsku od 22 do 25 września 2015 r. będą miały miejsce 11. Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Targi odbywają się w cyklu 2-letnim.

Jesień rolnicza i dożynki w Lubaniu

W Lubaniu, 19 i 20 września 2015 r. będzie miała miejsce Kaszubska Jesień Rolnicza i Dożynki Diecezji Pelplińskiej. To czas szczególny, czas podsumowań i podziękowań rolnikom za trud ich mozolnej pracy. Po raz kolejny odbędą się też Wojewódzka Wystawa Królików i Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego – człowieka, który całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi hodowli koni na Pomorzu. Nie zabraknie też koncertów muzycznych – gwiazdą będzie zespół Vox.

VII Regionalne Białorusko-Pomorskie Forum Gospodarcze

O perspektywach współpracy między województwem pomorskim a obwodem grodzieńskim rozmawiali uczestnicy Forum Gospodarczego w Grodnie. Udział w spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Trawicki oraz przedstawiciele pomorskich firm i instytucji. Wydarzenie odbyło się w terminie 11-12 września br.

II Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk

Forum, które w tym roku odbyło się przy okazji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015, to wyjątkowa okazja do spotkania środowiska samorządowego, naukowego i gospodarczego, z których każde działa na rzecz Korytarza Bałtyk-Adriatyk ze swojego punktu widzenia.

Pracodawcy na medal – Pomorscy Lodołamacze 2015

Kim są Lodołamacze? To pracodawcy, którzy angażują się w pomoc niepełnosprawnym, przełamują stereotypy i pokazują, że każdy może być doskonałym pracownikiem. Zostali oni nagrodzeni 9 września, podczas X edycji Pomorskiej Gali Konkursu „Lodołamacze 2015". W gali wzięła udział Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

O zmianie modelu konkurowania Pomorza

W Gdańsku, 24 września 2015 r. odbędzie się konferencja podsumowująca efekty projektu „System Inteligencji Regionalnej – kompleksowe planowanie rozwoju i zarządzanie zmianami gospodarczymi na Pomorzu". Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie do 18 września 2015 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

Szeroki wybór ofert mieszkań i domów, spotkania z doradcami finansowymi, pośrednikami obrotu nieruchomościami oraz merytoryczne bezpłatne prelekcje – to główne atrakcje Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku. Warto przyjść 12 i 13 września 2015 r. i sprawdzić ofertę mieszkaniową. Nie musisz śledzić setek serwisów internetowych, wertować gazet – spotkaj się z deweloperami i uzyskaj informacje o inwestycjach. Targi to ponad 100 wystawców, rabaty dla zwiedzających i oferty specjalne.