Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d3e3a91d-ff1f-483c-9943-fc7c962382b6.jpg Duchowość, spirytyzm i symbolika. Poetyckie tendencje we współczesnej fotografii

Duchowość, spirytyzm i symbolika. Poetyckie tendencje we współczesnej fotografii

Magda Hueckel „Autoportret wyciszony #07" (2009)

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na rozmowę o współczesnej fotografii z dr. Witoldem Kanickim. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 marca 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wstęp – bezpłatny.

 

Podczas spotkania dr Witold Kanicki przedstawi różne aspekty współczesnej twórczości fotograficznej. Omówi je na przykładzie licznych prac artystów niemieckich (Thomas Wrede, Melanie Wiora, Daniel Gustav Cramer), fińskich (Elina Brotherus, Tiina Itkonen), brytyjskich (Dan Holdsworth), włoskich (Armin Linke), polskich (Magdalena Hueckel) czy greckich (Panos Kokkinias). W ich twórczości można odnaleźć liczne odniesienia do romantycznych obrazów, odzwierciedlających zjawiska związane z duchowością, spirytyzmem i symboliką. W wielu wypadkach romantyczne wątki są fotografowane przy użyciu tradycyjnych (tzn. niemanipulowanych) procesów, zgodnych z dokumentalną funkcją fotografii.

 

Witold Kanicki (ur. 1979) – doktor historii sztuki, adiunkt na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wykładowca w Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii. W latach 2010-2012 był kuratorem Galerii Fotografii Pf w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Niezależny krytyk i kurator. Autor kilkudziesięciu tekstów o sztuce i fotografii, opublikowanych m.in. na łamach „Kwartalnika Fotografia”, „Artluka” oraz „Exitu”. Jego książka pt. „Ujemny biegun fotografii: negatywowe obrazy w sztuce nowoczesnej” ukazała się nakładem wydawnictwa Słowo/obraz/terytoria w 2016 r.

 

Spotkanie z dr. Witoldem Kanickim w ramach cyklu Rozmowy o fotografii

  • 21 marca 2019 r., czwartek, godz. 17.00-18.30
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Gdańska Galeria Fotografii (Zielona Brama)
  • Długi Targ 24
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny

 

Wydarzenie na Facebooku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.