Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Szczególna lekcja matematyki, koniec świata, jednominutówki, czytanie Pomorza. Co pomaga przetrwać trudny czas?

Szczególna lekcja matematyki, koniec świata, jednominutówki, czytanie Pomorza. Co pomaga przetrwać trudny czas?

Filmy na trudne czasy, na stole leży klaser

Jednominutowe filmy na trudne czasy czy rozmowy z ciekawymi ludźmi o tym, jak sobie radzą w czasie pandemii? A może quiz i wspomnienia o Centrum św. Jana w Gdańsku oraz familijne warsztaty plastyczne? Sprawdź, co przygotował Instytut Kultury Miejskiej – dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

 

Pandemia koronawirusa i wprowadzony stan epidemii to zjawiska związane nie tylko ze zdrowiem ludzi. Wpływają one również na sposoby organizowania pracy i edukacji, gospodarki i kultury, zmieniają także nasze codzienne nawyki i zwyczaje. Jak uatrakcyjnić pobyt w domowym zaciszu i skorzystać ze specjalnych ofert przygotowanych przez instytucje kultury?

 

Miniserial „Film na trudne czasy”

Prezentacje 9 odcinków można oglądać w poniedziałki, środy i piątki. Jednominutowe filmy, a wśród nich m.in. niekonwencjonalna wyprawa na pocztę, szczególna lekcja matematyki oraz… koniec świata, zostały wyselekcjonowane z archiwum Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. Jednominutówki promują film jako jedną z form ekspresji i tworzą przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości. To najlepsze filmy autorów zafascynowanych możliwościami eksperymentowania z obrazem, traktujących film jako jedną z form tworzenia osobistych manifestów, autorów bawiących się sytuacjami, bohaterami i ich historiami.
Zobacz: NCK, serial Filmy na Trudne Czasy, seria 2.

 

Czytanie Pomorza

Cykl Czytanie Pomorza – Remedium został zainagurowany na Facebooku W każdy poniedziałek, środę i piątek publikowane są krótkie teksty, w których m.in. Magdalena Grzebałkowska, Krystyna Chwin, Cezary Łazarewicz, Jarosław Ellwart, Monika Milewska, Mirosława Kosmulska odpowiadają na dwa pytania: Co pomaga ci przetrwać w czasie pandemii? Jaka książka leży na wierzchu twojego stosiku do przeczytania?
Zobacz: Czytanie Pomorza na Facebooku

 

Dla dzieci

Na najmłodszych czekają trzy cykle. W poniedziałki „Elementarz Sztuki wg Alojzego”, prezentujący techniki artystyczne i wiedzę z historii sztuki. W środy młodzi odbiorcy mogą posłuchać „Bajek kaszubskich” w trzech językach: polskim – czyta Dariusz Siastacz, kaszubskim – czyta Zbigniew Jankowski oraz angielskim – czyta Julia Pietrucha. Cykl piątkowy „Zabawy z dawnych lat” prezentuje gry i zabawy z regionu pomorskiego.
Zobacz: Krokodyl Alojzy

 

Centrum św. Jana w Gdańsku

W poniedziałki i piątki prezentowane są historie i ciekawostki dotyczące kościoła św. Jana w Gdańsku. W piątek publikowany jest quiz odnoszący się do tego miejsca, a sobota jest czasem dla publiczności, która może podzielić się swoimi wspomnieniami i anegdotami związanymi z zabytkiem #sobotadlaopowiesci.Zobacz:  Centrum św. Jana

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Czwartek – to dzień rekomendacji czytelniczych. Prezentowane są najciekawsze publikacje z Księgarni NCK.

Piątek – to prezentacja kolejnego odcinka #NCKomiks, w przewrotny sposób prezentującego działalność NCK.

Sobota – pocz. o godz. 9.00, to dzień familijnych warsztatów plastycznych „Kształty Pomorza”. Tym razem zajmiemy się ceramiką kaszubską.

Zobacz: Nadbałtyckie Centrum Kultury na Facebooku

Niedziela – o godz. 19.00 rozpocznie się koncert w ramach Akcji Kulturalna Zaraza. Specjalnie przygotowane dla NCK i widzów sety przygotowali duet Miszk/Burnos, Kapela Maliszów oraz Odet.
Zobacz: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku na YouTube

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.