Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/a451a1d0-cd5d-4a5f-b640-98457915b173.jpg Co kształtuje cenę dzieła sztuki? Kolejne spotkanie z cyklu Kolekcje w IKM

Co kształtuje cenę dzieła sztuki? Kolejne spotkanie z cyklu Kolekcje w IKM

Karolina Bańkowska

Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Dlaczego pastele Stanisława Wyspiańskiego osiągają na rynku rekordy cenowe? Czy cena wzrasta proporcjonalnie do wieku obiektu? To pytania, na które postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy spotkania, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w czwartek, 10 maja 2018 r. Wstęp jest wolny.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kolekcje. Na nurtujące pytania odpowie Karolina Bańkowska z krakowskiego Connaisseur.

– Na przykładach polskiego malarstwa dziewiętnasto- i dwudziestowiecznego omówimy najważniejsze czynniki decydujące o wartości obiektów. Przeanalizujemy rekordowe wyniki sprzedaży na polskim rynku oraz przyjrzymy się trendom mającym wpływ na wycenę. Poruszymy zagadnienia proweniencji i historii w kształtowaniu się wartości dzieł – zapowiada Karolina Bańkowska.

Karolina Bańkowska – antykwariuszka w krakowskim Salonie Dzieł Sztuki Connaisseur, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX w., ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego.

Salon Dzieł Sztuki Connaisseur to renomowana, krakowska galeria dzieł sztuki i antyków, mająca ponad 25-letnie doświadczenie na rynku sztuki. Specjalizuje się w XIX i XX-wiecznym malarstwie polskim. Prezentuje głównie dzieła klasyków Młodej Polski, przedstawicieli krakowskiej szkoły pejzażowej, członków grupy krakowskiej, a także prace Kossaków i Nikifora. Zespół tworzą historycy sztuki i antykwariusze z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym obrocie dziełami sztuki, budowaniu kolekcji, doradztwie inwestycyjnym oraz z dużą wiedzą teoretyczną w zakresie historii sztuki.

 

Kolekcje to cykl spotkań, wykładów i warsztatów dla osób, których hobby to kolekcjonowanie lub po prostu zamiłowanie do przedmiotów vintage i antyków. Prywatne kolekcje to często wybitne zbiory, w których znajdują się prawdziwe rarytasy. Osobom, które o nie dbają należy się też wsparcie i docenienie ich działań. Wyszukiwanie, kupowanie, pozyskiwanie, katalogowanie, przechowywanie – to praca, którą wykonują. Posiadają ogromną ekspercką wiedzę w ramach konkretnych tematów – np. ceramiki lat 60., fotografii, przedwojennych zabawek lub filmów klasy B. Dzięki swojemu zapałowi i pasji stają się ekspertami. To także jest kultura. Warto ją pokazać, wyciągnąć z mieszkań, garaży, piwnic, małych warsztatów i rodzinnych archiwów. Modny ostatnio trend na przedmioty z lat 60. i 80. XX w. służy powstawaniu kolejnych sklepów internetowych, profili w mediach społecznościowych. Należy je wykorzystać do wsparcia osób, które za nimi stoją.  

 

Spotkanie z cyklu Kolekcje – wycena dzieł sztuki

  • 10 maja 2018 r.,  czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.