Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
25.02 – Poradnia stomatologiczna dla niepełnosprawnych w Gdyni dostanie 170 tys. zł na sprzęt medyczny

25.02 – Poradnia stomatologiczna dla niepełnosprawnych w Gdyni dostanie 170 tys. zł na sprzęt medyczny

25.02 - Poradnia stomatologiczna dla niepełnosprawnych w Gdyni dostanie 170 tys. zł na sprzęt medyczny

Szpitale Pomorskie, w skład których wchodzi Szpital św. Wincentego a Paulo, za 170 tys. zł planują kupić niezbędne wyposażenie medyczne, które będzie służyło niepełnosprawnym pacjentom podczas leczenia stomatologicznego.

– Z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego podczas XIX sesji sejmiku na sprzęt medyczny przekazaliśmy 170 tys. zł – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. – Środki te pozwolą Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni na zakup niezbędnego wyposażenia. Będą to m.in.: aparat do znieczulenia oraz wiertła stomatologiczne. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku, dzięki przekazanym z budżetu województwa środkom, kupiono unit stomatologiczny wraz z wyposażeniem, stół zabiegowy i aparat RTG z radiowizjografią – dodała Kapała-Sokalska. W tym roku planowany jest też zakupu fizjodyspensera (służy do specjalistycznych zabiegów).

Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni (spółka Szpitale Pomorskie) działa od października 2019 r. To trzecie, po Gdańsku (Szpital św. Wojciecha) i Słupsku (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny), takie miejsce w województwie pomorskim, z którego za darmo, gdyż w ramach kontraktu z NFZ, mogą korzystać mieszkańcy regionu.

 

Dla kogo jest poradnia?

Ambulatoryjna pomoc stomatologiczna jest udzielana w znieczuleniu ogólnym osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności posiadającym wskazania do tego typu leczenia. Są to: dzieci i młodzież do 16. roku życia (z orzeczeniem o niepełnosprawności), osoby pomiędzy 16. a 18. rokiem życia (z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym) oraz osoby powyżej 18. roku życia (z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych). Rejestracja do poradni czynna jest od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 58 726 08 60.

 

Jaka pomoc jest udzielana?

W ramach leczenia wykonywane są świadczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej. Leczone są m.in.: ubytki próchnicowe, usuwany jest kamień i złogi nazębne, przeprowadzana jest profilaktyka przeciwpróchnicowa, a także leczenie chirurgiczne np. usuwanie zniszczonych zębów.  Co ważne, dzięki znieczuleniu w trakcie w jednego zabiegu można wyleczyć kilka zębów.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.