Aktualności

Gdańsk, Miszewko i Łupawsko to tylko niektóre z miejsc, w których przygotowano różnorodne atrakcje. Drugi dzień święta funduszy europejskich

Osada Sławutowo
Osada Sławutowo. Fot. mat. Osady Sławutowo

Duże miasta i najmniejsze wioski zorganizowały festyny, gry miejskie, prezentacje, quizy czy scenki rodzajowe. Niektóre z wydarzeń odbędą się na świeżym powietrzu, a inne w budynkach.

 

Korzystając z atrakcji dowiesz się, jak województwo pomorskie zmieniło się dzięki funduszom europejskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich trwają jeszcze trzy dni, do niedzieli, 21 maja 2017 r.

 

Co będzie się działo?

W piątek, 19 maja mieszkanki regionu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Amatorzy zabaw językowych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego dowiedzą się, jak napisać scenariusz czy stworzyć komiks. Fani zagadek zajrzą w niedostępne dla podróżujących zakamarki lotniska. W Miszewku będzie można poznać ślubne zwyczaje Kaszubów na przestrzeni wieków. A po uczcie dla ducha, nadejdzie czas na ucztę dla ciała. Będzie degustacja wędzonek przygotowanych według własnych receptur, nie zabraknie też wyrobów z gęsiny. Najmłodsi w Łupawsku dowiedzą się, jakie ryby pływają w okolicznych jeziorach.

Więcej informacji na stronie internetowej Dni Otwartych.
 

Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017 na Pomorzu

19 maja 2017 r.

20 maja 2017 r.

21 maja 2017 r.

view szablon artykułu