Aktualności

Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Wyroby z wędzarni restauracji Mulk w Miszewku
mat. restauracji Mulk

Poznasz zwyczaje ślubne na Kaszubach. A może jesteś ciekaw jak smakuje okrasa? 19 maja przyjdź do restauracji Mùlk Chëcz Kaszëbskô w Miszewku, a na pewno wyjdziesz stamtąd bogatszy o nowe doświadczenia, nie tylko te kulinarne.

 

Wydarzenie w restauracji kaszubskiej Mùlk Chëcz Kaszëbskô odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017 i jest podsumowaniem oraz prezentacją działań, które udało się zrealizować dzięki współfinansowaniu uzyskanemu ze środków unijnych.

 

Miłość po Kaszubsku

W sali bankietowej restauracji będziemy mogli dowiedzieć się jak przez wieki zmieniały się  zwyczaje ślubne na Kaszubach. Odbędą się prelekcje i wystawa zdjęć ze ślubów naszych dziadków z XIX i XX wieku. Na koniec wyświetlony zostanie film „Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś", który będzie podsumowaniem opowieści na temat tradycyjnych kaszubskich zwyczajów ślubnych.  

 

Kaszubskie smaki prosto z wędzarni

Po porcji wiedzy przyjdzie czas na porcję… pysznych wyrobów z restauracyjnej wędzarni, przygotowywanych według własnych receptur od chwili wyboru surowca, przez proces peklowania, formowania wędlin i wędzonek, do kilkugodzinnego wędzenia na gorąco. Na stole nie zabraknie charakterystycznej dla Kaszub pysznej gęsiny,  będzie można również spróbować pasztetu z gęsi czy okrasy.

 

Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś - 19 maja 2017 roku,

Restauracja Mùlk Chëcz Kaszëbskô w Miszewku, ul Kaszubska 63

godz. 11:00 – 14:30

Więcej o wydarzeniu na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich 

 

view szablon artykułu