Aktualności

Zostań szyprem na jeden dzień i zobacz, jak sterować rybackim kutrem. Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dzieci podczas atrakcji we Władysławowie
fot.Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka

Multimedialna wystawa „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym" oraz symulator kierowania kutrem rybackim – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają 18 i 19 maja we Władysławowie na młodych i starych miłośników rybołówstwa.

 

Atrakcje we Władysławowie organizowane są w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017 i odbywać się będą w najbliższy czwartek i piątek. Zwiedzanie wystawy niewątpliwie dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz w ciekawy sposób przedstawi jeden z najstarszych zawodów na stałe wpisanych w kulturę i tradycje regionu Kaszub Północnych.

 

Jedna z najciekawszych wystaw na Pomorzu

Takiej wystawy jeszcze nie widziałeś! "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym" - to multimedialna podróż pokazująca w niezwykle ciekawy i interaktywny sposób pracę rybaka zaczynając od  budowy kutra i łodzi rybackich (szkutnictwo), przez techniki połowów, rodzaje sieci, pracę rybaka na morzu i w zatoce aż po proces wstępnego przetwarzania ryb w porcie.

 

Steruj wirtualnym kutrem i sprawdź jak działa echosonda

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017 we Władysławie będzie można wcielić się w rolę szypra. Symulator kierowania kutrem rybackim czeka na wszystkich chętnych, chcących poczuć się jak prawdziwy rybak podczas połowu. Poza tym organizatorzy zaprezentują działanie echosondy, czyli urządzenia do pomiaru głębokości wody oraz odległości od unoszących się w niej przedmiotów.

 

Kiedy: 18-19 maja, godz. 8.00-15.00

Gdzie: Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka, Władysławowo, ul. Portowa 15

Wstęp: wolny

Więcej o wydarzeniu na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

view szablon artykułu