Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza chętnych do udziału w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, które aktywizuje twórczo i integruje osoby z niepełnosprawnościami, seniorów i uczniów z województwa pomorskiego.

 

Trzy spektakle w interpretacji trzech grup

Uczestnicy warsztatów, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, przygotowują własną adaptację sceniczną znanych dzieł literackich. Podczas tej edycji zmierzą się z „Królem Learem”, „Henrykiem V”, „Komedią omyłek” Williama Szekspira. Jeden tekst jednocześnie przygotuje jedna grupa seniorów, uczniów (13-16 lat) i osób niepełnosprawnych. Trzy grupy teatralne zrealizują łącznie dziewięć przedstawień.

Przy kwalifikacji do finału ocenie podlegają m.in. artystyczna jakość pracy (filmowej, plastycznej, literackiej itp.) dołączonej do zgłoszenia, kreatywność w jej przygotowaniu, ale także zgranie grupy oraz jej dotychczasowe dokonania.

 

Wielki finał

Po okresie prób i występów lokalnych, grupy spotkają się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie wystawią przygotowane przez siebie spektakle, prezentując je przed innymi grupami oraz zebraną publicznością. Efektem projektu będzie stworzenie dziewięciu spektakli teatralnych. Trzy odsłony tego samego tekstu pozwolą pokazać, jak różni, ale i jak podobni do siebie są aktorzy z trzech występujących po sobie grup. Dojdzie do spotkania światów, które w dzisiejszych czasach zbyt często mijają się bez słowa.

Finał projektu odbędzie się na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w dniach 13-15 listopada 2019 r. Wszystkie grupy po raz pierwszy spotkają się oraz zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

W projekt wpisany jest też aspekt integracyjny. Będą spotkania i rozmowy wszystkich grup po spektaklach, warsztaty integracyjne dla liderów grup, wyjazdy organizatorów do każdej grupy i wsparcie ich działań na miejscu.

Do tej pory Gdański Teatr Szekspirowski zrealizował cztery edycje projektu, w których udział wzięło łącznie 30 grup z całego województwa pomorskiego, a spektakle finałowe zobaczyło ponad 6 tys. osób.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mailową na adres shakesploring@gmail.com.

Formularz wraz z załącznikami można również złożyć do 5 kwietnia do godziny 16.00 w sekretariacie GTS (Gdańsk, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1) w zaklejonej kopercie z napisem: Teatralny Pasjans.

Kontakt do organizatorek projektu:

  • Anna Ratkiewicz: tel. 58 351 01 19 lub 698 034 820
  • Marta Nowicka: tel. 58 351 01 18 lub 604 759 340

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Teatralny Pasjans_baner