Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/6538ee5d-d113-4e99-a1b8-b68b9113e66f.jpg Z wizytą u Indian. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Z wizytą u Indian. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Dziecko w teatrze

Nauka mowy ciała, zbudowanie wigwamu, a może wykonanie masek? To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w niedzielę, 25 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

 

Chcesz przybliżyć dziecku kulturę? Interesujesz się nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru będą Indianie z Południowej Ameryki.

 

Rytuały Indian

Myśleliście, że Indianie nie mieli teatru? Może i nie stawiali wielkich budynków ze sceną i widownią. Nie mieli machin scenicznych ani ogromnych scenografii, ale teatr był ważnym elementem ich codziennego życia. Formą teatralnego widowiska były nie tylko odprawiane przez nich rytuały czy plemienne uroczystości, ale również inscenizowane opowieści przy ognisku, rady plemienne i wiele innych wydarzeń. Południowoamerykańscy Indianie umieli tworzyć niesamowite, elektryzujące widowiska i byli mistrzami w czytaniu mowy ciała.

 

Co będzie się działo?

Uczestnicy rodzinnego zwiedzania:

 • wykonają maski i pióropusze, będą malować twarze,
 • nauczą się mowy ciała, ilustrowania gestem, mimiką twarzy i tonem głosu,
 • wybiorą dla siebie i członków swojej rodziny nowe imiona,
 • ułożą opowieści i będą prezentować je przed członkami plemienia przy ognisku,
 • będą budować tipi i wigwam.
Rodzinne zwiedzanie teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

 

Rodzinne zwiedzanie

 • 25 lutego 2018 r., niedziela, godz. 11.00, 13.00
 • Gdański Teatr Szekspirowski
 • ul. Bogusławskiego 1
 • Gdańsk
 • czas zwiedzania: 90 min

Bilety:

 • 10 zł/osoba
 • dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

Zakup biletów on-line lub w kasie teatru w godz. 14.00-19.00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.