Trójmiejskie Targi Pracy są spotkaniem osób planujących swoją karierę zawodową oraz firm i instytucji, które poszukują pracowników, stażystów i praktykantów. To wyjątkowa okazja dla studentów i absolwentów szkół średnich, wyższych i zawodowych, bezrobotnych i zatrudnionych, by w jednym miejscu porozmawiać z wieloma pracodawcami i przełamać pierwsze lody w kontakcie z rekruterami.

 

Trójmiejskie Targi Pracy

Jubileuszowa XX edycja odbędzie się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki  Politechniki Gdańskiej w dniach 8-9 maja 2017 r. Targi zgromadzą ponad 75 wystawców z kraju i ze świata. Organizatorzy przewidują, że liczba odwiedzających w ciągu dwóch dni przekroczy 5 tysięcy osób. Wstęp, jak co roku, jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji, również na wiele ciekawych prelekcji.

 

Wystawcy na targach

Firmy, które uczestniczą w Trójmiejskich Targach Pracy, to zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa, które działają m.in. w branży informatycznej, automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym i handlu. Wielu z wystawców bierze udział kolejny raz w dorocznym spotkaniu pracodawców i poszukujących pracy. Do uczestników należą także agencje zatrudnienia i head-hunterzy. Wśród wystawców znajdują się m.in. firmy: Federal Mogul Bimet SA, Madkom SA, Profil Software, Bright Inventions, Oke Poland, Nordea It Polska, Kainos, Samsung R&D Institute Poland, Amazon czy Sygnity.

 

Dla absolwentów i studentów

Targi to  spotkanie pracodawców ze studentami i absolwentami wszystkich uczelni Trójmiasta, szkół wyższych z Polski północnej. Historia targów sięga roku 1996. Przedsięwzięcie przybliża odwiedzającym realia środowiska gospodarczego oraz umożliwia im lepszy start na rynku pracy. Statystyki potwierdzają, że TTP to jedne z największych targów pracy w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, umożliwiające bezpośredni kontakt wystawców z odwiedzającymi poprzez wiele seminariów i konkursów – warto przygotować CV i szukać pracy.

 

Praca, staż i praktyka

Dzięki targom, poza niebywałą oszczędnością czasu i środków związanych z wymianą maili oraz przemieszczaniem się, studenci, absolwenci, specjaliści zyskują m.in. możliwość poznania nowych firm, które oferują konkurencyjne warunki zatrudnienia w Polsce i za granicą, szansę na spotkanie interesujących ludzi wśród reprezentantów wystawców – doświadczonych pracowników, naukowców, szefów firm i popularyzatorów marki, okazję do uczestnictwa w specjalistycznych wykładach, pomoc w zbudowaniu lub poprawie CV bezpośrednio od specjalistów w dziedzinie rekrutacji, przepis na sukces i motywację do pracy.

 

Dla pracodawców polskich i zagranicznych

Wielu z wystawców bierze udział w Trójmiejskich Targach Pracy drugi, trzeci rok z rzędu. Do uczestników należą także agencje zatrudnienia i head-hunterzy. Warto podkreślić obecność instytucji publicznych, m.in. Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

 

Wybrane wykłady, warsztaty i spotkania

Targi to nie tylko oferty pracy, to również wiele ciekawych spotkań, warsztatów, wykładów. Przez dwa dni każdy znajdzie coś interesującego, poszerzającego wiedzę im ułatwiającego rozwiązanie problemów. Poniżej kilka wybranych spotkań.

Prelekcja firmy Intel Technology Poland: „Jak ułatwić programowanie pamięci nieulotnych za pomocą języków obiektowych, na przykładzie C++, 8 maja
Podczas spotkania omówione będą zagadnienie dotyczące programowania pamięci nieulotnych, które wprowadza nowe problemy. Błędy w algorytmach działających na pamięci nieulotnej są trudne do wykrycia i jeszcze trudniejsze do naprawienia. Aby ułatwić poznanie zagadnienia, powstało wiele bibliotek napisanych w C, dostępnych dla Linuksa i Windowsa. Podczas wykładu zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia programowania pamięci nieulotnych za pomocą implementacji w języku C oraz co można zrobić, aby to uprościć w językach obiektowych, takich jak C++.

Prelekcja firmy Nordea Bank: Automatyzacja przyszłości, 8 maja
Tematem przewodnim prezentacji będzie automatyzacja testów wykonywanych w Nordea. Będzie można dowiedzieć się o HP LeanFT (UFT pro), nowych Webserwisach (oData) i sposobach testowania tych te narzędzi. Będziecie okazja do zapoznania się z metodami i organizacją TA w dużym projekcie bankowym i ze sposobami łączenia ich z innymi elementami, takimi jak testy niefunkcjonalne, posłuchać o tym, jakie znaczenie ma automatyzacja Continune Integration. Prezentacja nie będzie skupiać się tylko na obecnych problemach. Poruszony zostanie także temat przyszłości – o trendach pojawiających się w automatyzacji w najbliższych latach i jak wyglądają przygotowania do nadchodzących zmian.

Prelekcja firmy Jabil Circuit Poland: Rozwiązanie problemu jakościowego z komponentem za pomocą raportu 8D w Jabil Circuit Poland – warsztat, 9 maja
Interaktywny warsztat poświęcony będzie metodzie rozwiązywania problemów jakościowych z komponentami w procesie produkcji. Podczas spotkania zostanie również przedstawiona firma oraz nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrody szczęśliwemu zwycięzcy.

Współpraca z Pomorzem – aktualne potrzeby przedsiębiorców, 9 maja
Pomorski Klub Biznesu zaprezentuje najnowsze strategie rozwoju Pomorskich firm oraz przedstawi możliwości współpracy z członkami klubu.

 

Trójmiejskie Targi Pracy

  • 8-9 maja 2017 r., poniedziałek-wtorek, godz. 9.00-16.00
  • Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej
  • ul. Gabriela Narutowicza 11/12
  • Gdańsk-Wrzeszcz
  • wstęp – bezpłatny
  • więcej informacji: Trójmiejskie Targi Pracy