Prelegenci z całego świata, wykłady, warsztaty oraz strefa networkingu w jednej z największych przestrzeni coworkingu w Polsce, czyli w Olivia Business Centre (O4 Coworking). Na konferencji Coworking Now spotkają się praktycy i teoretycy, by wymienić się doświadczeniami, a wśród nich będą m.in. Piotr Bucki, Natalia Hatalska, Małgorzata Jasnoch i Dariusz Żuk.
Coworking to nie tylko biurko do wynajęcia. Pojęcie pracy we wspólnej, wynajętej przestrzeni ewoluowało na przestrzeni lat. W całej Europie instytucje publiczne i firmy dostrzegły, że coworking to powrót do korzeni przedsiębiorczości, ale także wymierna pomoc we wdrażaniu innowacji. To miejsce pracy, nauki i budowania równowagi między jakością życia a jakością pracy.
Drogowskazy dla coworkerów i wynajmujących przestrzeń
Na czym warto oprzeć swoje strategie biznesowe, jakie są szanse, jakie zagrożenia, z czym właściciele coworkingów będą musieli zmierzyć się w najbliższym czasie? Na te i wiele pytań odpowiedzi będą szukać uczestnicy i prelegenci konferencji Coworking Now. Wśród wykładów, warsztatów i spotkań pojawia się też tematy integracji, rozwoju biznesu we wspólnej przestrzeni, motywacji w pracy, właściwej komunikacji i idei coworkingu.
Organizatorzy przedstawią wyniki ogólnopolskich badań coworkingu w kraju. Opowiedzą o tym, kto korzysta z takich przestrzeni, a kto takie przestrzenie prowadzi. Dowiemy się, czy i ile można zarobić na coworkingu oraz jakie są największe zagrożenia branży. Wyniki badań pozwoliły też określić wyzwania i kierunki na przyszłość. – Jako pierwsi przeprowadzamy badanie wśród polskich coworkingów, sprawdzając ich liczbę, jakość oferty, zaangażowanie, sposób prowadzenia i rozwoju przestrzeni– mówi Martyna Czarnobaj-Borowska, Project Manager konferencji. – Podczas konferencji planujemy liczne warsztaty ze specjalistami, by dowiedzieć się, nad czym warto jeszcze pracować, co rozwijać, na czym skupić uwagę, tworząc społeczność coworkingową. Konferencja Coworking Now jest idealnym miejscem dla coworkingów, młodych firm, przedsiębiorców, urzędów czy inkubatorów przedsiębiorczości – podkreśla Czarnobaj-Borowska.
Coworking to nie biuro – to styl życia
Na świecie jest w tej chwili prawie 14 tysięcy coworkingów, w których pracuje ponad milion ludzi. Ta metoda pracy określana jest często jako przyszłość firm ze względu na nowoczesny styl pracy, ale też tworzenie społeczności. Coworking to miejsce, w którym firmy z różnych światów spotykają się w jednym budynku, stając się dla siebie partnerem, inwestorem, ambasadorem lub po prostu nauczycielem. Liczy się współpraca.
W trójmiejskim O4 Coworking społeczność tworzą różne firmy i różnorodne branże. Mieszczą się tam firmy innowacyjne, np. Quantum Lab, które stworzyło technologię mierzącą emocje i zachowania za pomocą kamer wideo lub na podstawie dźwięku. Z usług O4 korzystają Natalia Hatalska ze swoim teamem, twórcy projektu Smakuj Trójmiasto Food Brand, producent i dystrybutor licencjonowanych gier Winning Moves. Mieści się tam Infoshare Academy, czyli akademia edukacyjna dla programistów. Jest też estońska grupa Finest Media, która tworzy systemy operacyjne dla rządów Estonii. Miejsce w O4 znajdują freelancerzy, agencje marketingowe, fundacje, rekruterzy i startupy międzynarodowe. Środowisko coworkingowe jest mocno inspirujące, co zauważają i doceniają przedsiębiorcy.
Więcej informacji na temat konferencji, program i zgłoszenia na stronie Coworking Now.
Konferencja Coworking Now
- 22-23 marca 2018r., czwartek, godz. 9.30-17.00; piątek, godz. 9.30-16.00
- O4 Coworking, Olivia Business Centre
- al. Grunwaldzka 472
- Gdańsk
- Bilety – 349-499 zł