Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/453faa58-0c6e-4dc9-9314-d194ea038a9b.jpg W tych szpitalach starają się, żeby pacjenci byli zadowoleni i uśmiechnięci. Dwie pomorskie placówki wyróżnione w konkursie

W tych szpitalach starają się, żeby pacjenci byli zadowoleni i uśmiechnięci. Dwie pomorskie placówki wyróżnione w konkursie

Wyróżnienie otrzymane przez Szpital Specjalistyczny w Wejherowie. Fot. materiały prasowe szpitala

Szpital na Polankach i w Wejherowie znalazły się wśród laureatów Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta.

 

Organizatorem plebiscytu była Fundacja Joy Aim.

 

Za co przyznano wyróżnienia?

Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku zajął 6. miejsce za kompleksową edukację i wsparcie całej rodziny w chorobie dziecka i projekt: Szkoła Atopii im. dr Teresy Małaczyńskiej. Placówka otrzymała 175 punktów.

Natomiast Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zajął 7. miejsce za imponującą liczbę wolontariuszy i dar angażowania ludzi w działalność i atmosferę szpitala i projekt „Wolontariat akcyjny”. Podmiot otrzymał 173 punkty.

– Osiągnęliśmy wspólnie sukces, zajmując miejsce w pierwszej 10. spośród szpitali z całej Polski biorących udział w konkursie – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. – Dziękuję wszystkim naszym wolontariuszom i pracownikom szpitala, zaangażowanym w wolontariat, za wielką pracę włożoną na rzecz naszych pacjentów. To jest wielki sukces – dodaje.

 

Co jest celem?

Celem ogólnopolskiego konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych, innowacyjnych projektów z powodzeniem zastosowanych w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Wybierane są przedsięwzięcia, które sprawiają, że pacjent jest zadowolony i uśmiechnięty. Wpływają też pozytywnie na poprawę stanu zdrowia leczonych osób. W ten sposób promowana jest poprawa jakości usług medycznych, przyjemne i godziwe warunki pobytu i przyjazną komunikację.

 

Kto może wziąć udział?

W konkursie mogą uczestniczyć publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej m.in.: szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, hospicja stacjonarne, przychodnie, ośrodki zdrowi, pogotowia ratunkowe, zakłady rehabilitacji leczniczej, żłobki, ambulatoria.

 

Jakie projekty można zgłaszać?

Do konkursu można zgłaszać każdy realizowany i zrealizowany projekt, którego wykonanie wywołało radość, zadowolenie i uśmiech pacjentów oraz pozytywnie wpłynęło na proces zdrowienia chorych. Projekty mogły dotyczyć m.in. takich obszarów jak: oczekiwanie na wizytę lekarską np. umilenie czy skrócenie czasu oczekiwania, badania, zabiegi i operacje np. rozwiązania zmniejszające bolesność badań, opieka poza ZOZ, np. wizyty domowe.

 

Jakie kryteria brane są pod uwagę?

Podmioty lecznicze, które uczestniczą w konkursie mogą otrzymać od zera do trzech punktów m.in. za: realny wpływ projektu na poprawę nastroju u pacjentów np.: zwiększenie optymizmu, radości, cierpliwości, pozytywnego nastawienia do leczenia, poprawę wizerunku służby zdrowia, w tym zwiększenie zaufania pacjentów, poprawę jakości świadczonych usług medycznych, oryginalność i innowacyjność działań podejmowanych w projekcie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.