Aktualności

Rolnicy apelują: Jeśli nic się nie zmieni, Żuławy zostaną zatopione. Wody Polskie nie radzą sobie z utrzymaniem wałów przeciwpowodziowych

Rząd nadal nie zabezpieczył środków na utrzymanie urządzeń przeciwpowodziowych dla województwa pomorskiego. Wały na terenie Żuław przypominają szwajcarski ser. Bobry dziurawią konstrukcje, a trawa nie jest koszona. Wszystko przez zaniedbania państwowej spółki Wody Polskie, która odpowiada za zabezpieczenie przeciwpowodziowe.

Okazja do zakupów, dożynki i wystawa królików. XXI Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

W Lubaniu koło Kościerzyny w dniach 15-16 września 2018 r. spotkają się rolnicy, wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Będą targi ponad 60 firm ogrodniczych, a rolnicy będą obchodzić Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma.

W których polskich miastach żyje się najlepiej? Aż trzy miejscowości z Pomorza w pierwszej dziesiątce [RANKING]

Tygodnik „Polityka" i Akademia Hutniczo-Górnicza w Krakowie zbadały poziom jakości życia w miastach. Sopot zajął pierwsze miejsce w rankingu. Na szóstym miejscu znalazł się Gdańsk, a na dziewiątym Gdynia.

Ćwierć wieku i tysiące dofinansowanych projektów, inwestycji i konsultacji. Jubileusz WFOŚiGW

W ciągu 25 lat WFOŚiGW w Gdańsku wydał na różne ekologiczne projekty półtora miliarda złotych. Razem z pozostałymi wojewódzkimi funduszami oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tworzy spójny i unikatowy w skali świata system finansowania ochrony środowiska.

Najważniejsze rolnicze święto i podziękowanie za plony. Dożynki województwa pomorskiego w Parszczycach

Konkurs na wieniec dożynkowy, msza dziękczynna i zabytkowe traktory. Do tego badania profilaktyczne w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia. Dożynki województwa pomorskiego odbędą się w Parszczycach 16 września 2018 r.

Oddaj niebezpieczne odpady i otrzymaj sadzonkę świerku lub sosny. Ekologiczny piknik na 100-lecie niepodległości Polski

Liczne atrakcje nie tylko dla najmłodszych. Do tego konkursy i warsztaty robienia czerpanego papieru. A wszystko to w pięknym otoczeniu parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaprasza na piknik ekologiczny, 9 września 2018 r.

Nie lubimy przestawiać zegarków. Komisja Europejska chce znieść obowiązek zmiany czasu na letni

Komisja zapowiedziała, że przedstawi propozycję w sprawie dyrektywy dotyczącej zmiany czasu letniego. Oznacza to identyczną datę i czas we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Usuńcie Frankena z dna Bałtyku. Ponad 25 tysięcy głosów poparcia dla apelu w sprawie niemieckiego wraku

Fundacja Mare, która przygotowała raport „Wstępny plan oczyszczania wraku t/s Franken", od 3 lipca 2018 r. zbiera podpisy pod listem poparcia. Potrzebne są pieniądze na oczyszczenie niemieckiego wraku z czasów II wojny światowej, w którym może znajdować się nawet 1,5 mln litrów paliwa. Z raportu wynika, że jego wyciek może spowodować katastrofę ekologiczną Zatoki Gdańskiej. Akcję wsparło już ponad 25 tys. internautów.

Brytyjski „The Guardian” wybrał najpiękniejsze plaże Bałtyku. Wśród nich są trzy polskie: w Helu, Łebie i Wolinie

W Połądze (Litwa), w Rydze na Łotwie, w Lubece w Niemczech, a także w Helu, Łebie i Wolinie. To m.in. tam, według brytyjskiego dziennika „The Guardian", są najpiękniejsze plaże Bałtyku. Oceniający pod uwagę wzięli przede wszystkim malownicze krajobrazy, dobrą lokalizację i atrakcje turystyczne.

Pierwszy zjazd Kociewiaków. Spotkali się w Piasecznie, żeby rozmawiać, plotkować i bawić się [AKTUALIZACJA]

Walne Plachandry Kociewskie zaczęły się mszą świętą. Potem był uroczysty przemarsz do słynnej studzienki w Piasecznie. To niepowtarzalna okazja, by poznać kulturę i mieszkańców regionu, ale też spotkać znanych Kociewiaków. Był też m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski.

Nie tylko Prabuty, Bytów czy Słupsk. Zakończył się pierwszy etap wielkiej termomodernizacji na Pomorzu

Szkoły, budynki biurowe oraz rejony dróg wojewódzkich czy budynki zarządów parków krajobrazowych. Łącznie 21 budynków jednostek samorządu województwa pomorskiego zyskało nowe życie. Są nie tylko tańsze w eksploatacji i ekologiczne, ale i wyglądają estetyczniej.

Pomorze rok po nawałnicy – pomimo upływu czasu, pomoc dalej jest potrzebna [WYWIAD]

Skala zniszczeń była ogromna. Pięć ofiar śmiertelnych, kilkadziesiąt tysięcy hektarów lasów, prawie 2,5 tys. domów i miliardy złotych. To skrócony bilans strat. Od tragicznej nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. minął już rok, ale ludzie w dalszym ciągu potrzebują wsparcia.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka