Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/bd34099e-8f54-4d0c-acf2-c2ac15eef069.jpg Wyniki społecznych konsultacji w 11 obszarach EU Green Deal Call

Wyniki społecznych konsultacji w 11 obszarach EU Green Deal Call

Prawie 6000 odpowiedzi i 500 dokumentów nadesłali uczestnicy konsultacji społecznych dotyczących kształtowania tematów nowego konkursu EU Green Deal Call, które Komisja Europejska prowadziła on-line w okresie od 19 maja do 3 czerwca 2020r.

Czytaj także:  Pomóż Komisji kształtować nowy konkurs poświęcony EU Green Deal

Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Głównym celem Europejskiego Zielonego Ładu jest uczynienie Europy neutralną dla klimatu do 2050 r.

Z przeprowadzonego przez Komisję badania wynika, że ​​ najistotniejszymi tematami konkursów Zielonego Ładu w programie Horyzont 2020 wydają się być: różnorodność biologiczna, energooszczędne budynki i trwałe chemikalia. Chociaż różnorodność biologiczna jest uważana za najpilniejszą to sam projekt treści konkursu został uznany za źle napisany, podobnie było w przypadku badań nad transformacją energetyczną w Afryce. Tematy zidentyfikowane w ankiecie jako neutralne lub mniej istotne obejmują m. in. zwalczanie ekstremalnych pożarów lasów, elektrolizer o mocy 100 MW czy cyfrową obserwację oceanów.

Następnie Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków najprawdopodobniej w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r.

Więcej na temat wyników konsultacji na stronie Komisji Europejskiej.

Materiał ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.