Aktualności

Kartuski Targ Produktów Ekologicznych

Chcesz, by produkty spożywcze, które kupujesz były najwyższej jakości i nie zawierały środków konserwujących, pozostałości pestycydów, GMO oraz były produkowane metodami nienaruszającymi równowagi środowiska przyrodniczego? Przyjdź i kup ekologiczną żywność, 26 września 2015 r. w Kartuzach.

Piknik ekologiczny w Gdańsku

Miasto bliżej wody to hasło przyświeca tegorocznemu piknikowi, który odbędzie się na przystani Żabi Kruk w Gdańsku w niedzielę, 20 września 2015 r. W programie znajdą się m.in.: warsztaty, prezentacje teatralne i muzyczne, działania artystyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Wstęp – wolny.

Wojewódzkie dożynki w Swołowie

Po raz pierwszy w powiecie słupskim, na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, 13 września br. odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Swołowo – stolica „Krainy w Kratę" – gościła rolników, plantatorów i pszczelarzy z całego województwa. Przybyłych gości przywitał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jesień rolnicza i dożynki w Lubaniu

W Lubaniu, 19 i 20 września 2015 r. będzie miała miejsce Kaszubska Jesień Rolnicza i Dożynki Diecezji Pelplińskiej. To czas szczególny, czas podsumowań i podziękowań rolnikom za trud ich mozolnej pracy. Po raz kolejny odbędą się też Wojewódzka Wystawa Królików i Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego – człowieka, który całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi hodowli koni na Pomorzu. Nie zabraknie też koncertów muzycznych – gwiazdą będzie zespół Vox.

Zbierzcie kłosy na wieniec

Rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w całym kraju. To wyjątkowy czas dziękczynienia rolników za plony oraz kultywowania naszej polskiej tradycji wśród kół gospodyń wiejskich. By docenić starania włożone w przygotowanie wieńców dożynkowych, portal mojeKGW.pl ogłosił ogólnopolski konkurs na najpiękniejszy wieniec. Zgłoszenia można przesyłać do 20 września 2015 r.

Ekoinwestycja Pomorza – trwa głosowanie

Za nami pierwszy tydzień głosowania na 63 pomorskie zrealizowane projekty ekologiczne w I edycji plebiscytu Ekoinwestycja Pomorza 2015. Głosowanie trwa do 20 września.

Modernizacja gospodarstw rolnych w PROW 2014-2020

Szkolenie na temat zasad ubiegania się o wsparcie w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych" objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które odbędzie się 7 września 2015 r. (poniedziałek) w Starym Polu. Szkolenie poprowadzą przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Regionalny w Gdyni.

Plon niesiemy, plon…

Tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 13 września 2015 r. w Swołowie w powiecie słupskim, na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Współorganizatorami regionalnego święta plonów są: marszałek województwa pomorskiego, powiat słupski, gmina Słupsk oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Pelplinie

Starosta tczewski oraz burmistrz miasta i gminy Pelplin zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w Pelplinie, w niedzielę, 6 września 2015. r

Ekologiczne projektowanie – konkurs

Minister środowiska zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu Eco Design 2015, skierowanej do producentów, dystrybutorów i usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Zgłoszenia można przesyłać do 18 września 2015 r.

Puste opakowanie za butelkę wody

Przyjdź na plażę miejską w Helu, przynieś puste opakowanie po napoju (szklane, plastikowe lub aluminiowe) i wymień je w specjalnym kontenerze na butelkę schłodzonej wody Żywiec Zdrój. Specjalna akcja „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie" trwa do 23 sierpnia 2015 r.

Do Płutnicy wrócą rodzime gatunki ryb

Płutnica, mała rzeka Pobrzeża Bałtyckiego, stała się miejscem realizacji jednego z zadań dotyczących ochrony przyrody województwa pomorskiego. W lipcu tego roku Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczęły realizację projektu „Naturalizacja korytarza migracji ryb słodkowodnych na rzece Płutnica". Wyniki badań zgromadzone podczas prowadzonych przez 12 miesięcy prac terenowych mają pomóc w rozpoczęciu działań na rzecz przywrócenia optymalnych warunków niezbędnych do rozrodu ryb słodkowodnych żyjących w Zatoce Puckiej.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka