Aktualności

Zostań liderem ekologii – bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

Jeśli interesujesz się tematyką zmian klimatu i ochroną środowiska oraz chciałbyś przekazywać tę wiedzę kolejnym osobom, zgłoś się na szkolenie realizowane w ramach projektu „Czyste powietrze nad Wisłą". Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 września 2016 r. w Gdańsku i jest bezpłatne.


Stu wystawców na Jesieni w ogrodzie

6. edycja kiermaszu Jesień w ogrodzie odbędzie się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk w Gdańsku, 11 i 12 września 2016 r. Wśród blisko 100 wystawców znajdą się producenci cebulek kwiatowych, drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych, wrzosów oraz wrzośców. Wstęp – bezpłatny.


Rezerwaty przyrody jako atrakcje turystyczne

W Borowie koło Kartuz, 7 września 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Rezerwaty przyrody na terenie gminy Kartuzy jako niedoceniana atrakcja turystyczna". Ekspozycja ma popularyzować i zapoznać mieszkańców z niecodzienną ofertą atrakcji turystycznych gminy Kartuz.


Zostań Królową Mleka 2017

Królowa Mleka jest ambasadorką zdrowego stylu odżywiania się w oparciu o naturalne produkty nabiałowe, reprezentuje także branżę mleczarską. Promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka i jego przetworów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, gdzie nawyki żywieniowe dopiero są kształtowane. Ruszyła czwarta już edycja konkursu, zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2016 r.


Dożynki Województwa Pomorskiego 2016

Uroczyste dziękowanie za dobre zbiory to staropolski obyczaj, ważny element naszego dziedzictwa kulturowego. Doceniając znaczenie rolnictwa i obszarów wiejskich Urząd Marszałkowski współorganizuje regionalne święta plonów. W tym roku Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 11 września w Brusach, w powiecie chojnickim.


Co w sierpniu piszczy w marszewskiej trawie?

Botaniczne pokazy i warsztaty, prelekcje o roli leśnika, a także spacer po ogrodzie, podczas którego będzie można poznać różnego rodzaju zioła i dowiedzieć się, które z nich mają właściwości lecznicze – to wszystko i jeszcze więcej składa się na program „Ogrodowych Niedziel" zorganizowanych w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Najbliższe spotkanie 7 sierpnia 2016 r.


Po seminarium dotyczącym audytu krajobrazowego

Podczas seminarium pt. „Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac" ponad 100 ekspertów z całego kraju debatowało w Gdańsku na temat kształtu regulacji audytu krajobrazowego. Spotkanie odbyło się w kwietniu 2016 r. w Olivia Sky Club (Olivia Business Centre) pod patronatem m.in. Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Serial przyrodniczy „Misja Natura” na antenie TVP3 Gdańsk

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego do oglądania premierowych odcinków serialu „Misja Natura" na antenie TVP3 Gdańsk we wtorki o godzinie 17.30. Pierwszy odcinek pt. „Kurze Grzędy" zostanie wyemitowany 5 lipca 2016 r.


Rusza budowa autostrady elektroenergetycznej dla Pomorza

Wkrótce rozpocznie się budowa linii 400 kV Gdańsk Przyjaźń – Żydowo Kierzkowo. Nowe połączenia elektroenergetyczne są niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa naszego regionu. Sprawna realizacja inwestycji będzie zależała od dobrej współpracy wykonawcy z lokalną społecznością i władzami gmin. To główne wnioski płynące z konferencji elektroenergetycznej w Szymbarku, która odbyła się 15 czerwca 2016 r.


Wodna Fiesta w Gdańsku

Kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, motorówki lub skutery, czyli mnóstwo wodnej rozrywki dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – tak zapowiada się Wodna Fiesta, która odbędzie się w Gdańsku, 18 i 19 czerwca 2016 r. Dla chętnych przygotowano warsztaty i spotkania z mistrzami. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.


IX Sopocki Dzień Nauki

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników wiedzy na IX Sopocki Dzień Nauki – hasło tegoroczne edycji to „Morska Edukacja Ekologiczna". W sobotę, 4 czerwca 2016 r., naukowe instytucje związane z Sopotem zaprezentują swoje edukacyjne oferty a także przygotowane specjalnie na ten dzień liczne atrakcje.


Bioróżnorodność – poznaj by zachować

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zapraszają na piknik pełen przyrodniczych atrakcji i grę terenową, które odbędą się w piątek, 20 maja w Gdyni i w sobotę, 21 maja w Gdańsku. Wydarzenia zostały objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka. Wstęp – bezpłatny.


Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka