Aktualności

Wiosna w ogrodzie

14. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem Wiosna w ogrodzie odbędzie się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk, w dniach 13-15 maja 2016 r. Wśród wystawców znajdą się producenci kwiatów rabatowych, bylin, drzewek owocowych, ziół, nawozów, środków oraz sprzętu do pielęgnacji roślin, donic czy mebli ogrodowych. Wstęp – bezpłatny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Wiosenny ogród w Kolibkach

Nie lada gratką dla miłośników kwiatów, ogrodów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu będzie 10. edycja imprezy Ogród, która odbędzie się w Kolibkach w Gdyni-Orłowie. Swoje produkty prezentować będzie blisko 100 szkółkarzy, ogrodników, producentów zdrowych tradycyjnych produktów, rękodzielników, artystów wystawców. W programie coś dla ciała i coś dla ducha – spotkanie z bogatą kulturą, tradycją kulinarną i muzyczną, a dodatkowo, polski, sielski ogród. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych.


Zbuduj hotel dla owada

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie PoCoTo, 23 kwietnia 2016 r. zaprasza na zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich, którym los owadów nie jest obojętny. Podczas warsztatów powstaną różnego rodzaju drewniane domki dla owadów – pszczół, trzmieli, biedronek, złotooków i innych, a ich budowę poprzedzi prezentacja entymologa o życiu tych zwierząt.


Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy

Dokładnie 30 lat po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu, w poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r., Volodymir Stryzhak, naoczny świadek wydarzeń na Ukrainie, opowie o swoich doświadczeniach, przeżyciach i wspomnieniach. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie.


Ochrona wód Bałtyku

W czwartek, 14 kwietnia 2016 r., w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja międzynarodowa dotycząca redukcji biogenów w basenie Morza Bałtyckiego. Spotkanie uroczyście rozpoczął wicemarszałek Krzysztof Trawicki.


Zdobądź grant w konkursie „Zielona Ławeczka”

To ostatnie dni na przesyłanie zgłoszeń do projektu „Zielona Ławeczka". Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny przeznaczy 40 tys. zł na rewitalizację polskich osiedli. Zarejestruj swoją grupę do 15 kwietnia 2016 r., do 30 kwietnia przyślij projekt i odnów swoją okolicę.


Bezpłatne szkolenia „Czyste powietrze nad Wisłą”

Fundacja Rozwoju Regionalnego Prometheus zaprasza na bezpłatne szkolenia realizowane w ramach projektu „Czyste powietrze nad Wisłą". Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia 2016 r. w Gdańsku.


Wspólne sadzenie lasu

Nadleśnictwo Lębork, 14 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 zaprasza do wspólnego sadzenia lasu. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „100 milionów drzew do 2017 roku". Miejscem zbiórki chętnych do sadzenia lasu jest leśniczówka Małoszyce.


Seminarium dotyczące audytu krajobrazowego

„Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac" to temat seminarium eksperckiego, które odbędzie się w piątek, 15 kwietnia 2016 r. w Gdańsku. Do udziału zapraszają Instytut Metropolitalny wraz z Pomorskim Biurem Planowania Regionalnego.


Współpraca samorządu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska

Podczas otwarcia nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy ul. Rybaki Górne 8, które odbyło się w czwartek, 31 marca 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z prezes WFOŚiGW Danutą Grodzicką-Kozak Porozumienie o współpracy w zakresie wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Ponad 53 mln zł na ochronę środowiska województwa pomorskiego

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali 17 umów na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego projektów dotyczących ochrony różnorodności biologicznej. Uroczystość odbyła się 29 marca 2016 r., w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


O żuławskich sadach przydomowych

W Nowym Dworze Gdańskim, 31 marca 2016 r. odbędzie się seminarium podsumowujące projekt „Tradycyjne sady i drzewa owocowe jako cenny rezerwuar przyrodniczy, historyczny i kulturowy Żuław Delty Wisły". Fachowcy opowiedzą o potrzebie ochrony sadów przydomowych z różnych perspektyw i podzielą się niebywałymi odkryciami pomologicznymi. Spotkanie to również popularyzacja tematyki historycznych odmian.


Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka