Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 700 godzin warsztatów, zajęć edukacyjnych i szkoleń. Skończyła się piąta edycja Targów Czas na Młodzież

Ponad 700 godzin warsztatów, zajęć edukacyjnych i szkoleń. Skończyła się piąta edycja Targów Czas na Młodzież

Targi edukacyjne dla uczniów

Targi i warsztaty Czas na Młodzież to największe wydarzenie edukacyjne w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 11 tys. uczniów z 36 gdańskich szkół podstawowych i liceów. Młodzież skorzystała z licznych szkoleń i warsztatów edukacyjnych, artystycznych, rozwojowych oraz ratowniczych.

 

W ramach targów odbył się także konkurs na najlepszą spółdzielnię uczniowską.

 

Edukacja i zabawa

Targi Czas na Młodzież – Warsztaty Wymiany Doświadczeń miały zachęcić uczniów do uczestnictwa w kilkudziesięciu różnych warsztatach i aktywnościach rozwijających kompetencje oraz umiejętności. Oferta dotyczyła szkoleń edukacyjnych, artystycznych, rozwojowych oraz ratowniczych. W każdej godzinie odbywało się jednocześnie 36 różnych aktywności, trwających po 50 minut. Każda z klas wzięła udział w trzech różnych warsztatach. W pierwszym dniu targi odwiedzili uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych, a drugiego dnia ich starsi koledzy z klas 7-8 oraz z 3 klas gimnazjum oraz liceów gdańskich.

Specjalne zajęcia przygotowały Szkolne Koła Gier Planszowych. Uczestnicy mogli m.in. poznać tajniki tworzenia realnych gier planszowych oraz sami stworzyć założenia do własnej gry. Młodzież poznała także zasady opatrywania różnych ran oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak również miała okazję zajrzeć do karetki pogotowia ratunkowego.

 

Szkolni przedsiębiorcy

Istotnym punktem w programie była promocja działalności gdańskiej aktywnej młodzieży, która zaprezentowała ciekawe inicjatywy oraz innowacyjne propozycje realizowania własnych pomysłów w ramach kół zainteresowań oraz spółdzielni uczniowskich. – Targi Czas na Młodzież to wspaniała inicjatywa nie tylko dla młodych ludzi – mówi Małgorzata Lipska, przedstawiciel Pracodawców Pomorza. – Prezentowane na targach kółka zainteresowań, spółdzielnie uczniowskie, oferta spędzania wolnego czas to ciekawy obraz działalności i zaangażowania „youngersów”. Z punktu widzenia Pracodawców Pomorza na szczególną uwagę zasługują spółdzielnie uczniowskie w szkołach ponadpodstawowych. To przecież pierwszy krok w kierunku biznesu – dodała.

Podczas Targów ogłoszone zostały wyniki na najlepsze spółdzielnie uczniowskie. Nagrody rozdano w poszczególnych kategoriach:

  • Szkoły podstawowe

I miejsce w kategorii Zysk – Marchewka i Spółka, SP 56,

I miejsce w kategorii Efektywność – MiszMaż, SP 4,

I miejsce w kategorii Promocja i marketing – Ciasteczkowy Potwór, SP 72.

  • Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce w kategorii Zysk – Decoupage DDKW, Szkoły Ekonomiczno-Handlowe,

I miejsce w kategorii Efektywność – JECO, Zespół Szkół Łączności,

I miejsce w kategorii Promocja i marketing – Time To Work, Zespół Szkół Łączności.

 

Międzynarodowa młodzież

Uczestnicy rozwijali kompetencje językowe i obywatelskie podczas zajęć z wolontariuszami z European Voluntary Service, którzy poruszali kwestie wielokulturowości oraz specyfiki Unii Europejskiej. Szkolne Kółka Europejskie zaprosiły chętnych dyskutantów do uczestnictwa w debatach oksfordzkich. Zorganizowano również kilka szkoleń z kompetencji miękkich. Uczestnicy rozwijali kompetencje z zakresu pracy w grupie, organizacji czasu, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia kampanii społecznych, wyboru ścieżki kariery oraz edukacji morskiej. Nie zabrakło także zajęć ruchowych, jak parkour, ścianka wspinaczkowa czy rolki.

 

Organizatorem targów było Stowarzyszenie Morena. Wydarzenie zrealizowano 24 i 25 września 2018 r. w partnerstwie Urzędu Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.