O tym, jak mali mieszkańcy Słupska postrzegają świat będzie można się przekonać już we wtorek, 7 stycznia 2020 r. podczas wernisażu wystawy Podwórko sztuki.
W warsztatach i wystawie wzięli udział młodzi mieszkańcy Słupska: Alan Chrobot, Róża Chrobot, Hanna Cybula, Natalia Jach, Natalia Kamińska, Kesja Madej, Maja Malinowska, Hanna Markowicz, Piotr Mielewczyk, Maja Mydło oraz Maja Nowocińska. Warsztaty prowadziła i kuratorką wystawy jest Małgorzata Różańska
Historia miejsca i wystawy
Baszta Czarownic jest niezwykłym miejscem na mapie Słupska. Przesiąknięta tajemnicą nosi w sobie historie kobiet posądzanych o czary. Niezwykła jest też ta wystawa, która opowiada historie pełne przeciwieństw – dzieciństwa i dorosłości, rzeczywistości i marzeń, radości i smutku, beztroski i trosk – najzwyczajniej codzienności.
To wystawa stworzona przez dzieci, ale z myślą również o dorosłych. Pełna pytań, na które odpowiedzi każdy będzie musiał znaleźć sam. Poprzez poruszane tematy bliskie każdemu człowiekowi, dedykowana jest wszystkim – małym i dużym. Chodzi o to, aby każdy wkroczył w świat dziecka, przeniósł się do wspomnień, przeszedł przez teraźniejszość i sięgnął do marzeń i przyszłości. Poszczególne prace i towarzyszące im teksty poprowadzą przez różne wątki i zagadnienia.
– Wystawa Podwórko sztuki jest efektem mojej edukacyjnej pracy ze stałymi, młodymi uczestnikami cyklicznych warsztatów, które odbywają się w pobliskiej Galerii Kameralnej – mówi Małgorzata Różańska. – To warsztaty, w których liczy się proces, a nie końcowy efekt. Podwórko sztuki z powodzeniem realizowane jest od kilkunastu lat z myślą o młodych mieszkańcach okolic – wyjaśnia Różańska.
Podwórko sztuki
- 7 stycznia 2019 r., wtorek, godz. 16.30 – wernisaż
- wystawę można oglądać do 19 stycznia
- Baszta Czarownic
- al. F. Nullo 8
- Słupsk
- wstęp – wolny