Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/32586309-58fa-4143-ad87-90096d77de25.jpg Onkologia w Wejherowie po remoncie. Odnowione gabinety lekarskie i poczekalnia

Onkologia w Wejherowie po remoncie. Odnowione gabinety lekarskie i poczekalnia

Poradnia Onkologiczna w Wejherowie po remoncie. Fot. Aleksandra Karczewska

Wyremontowane dwa gabinety lekarskie wyposażone w nowe meble, nowe krzesła dla pacjentów w estetycznej poczekalni. Remontu Poradni Onkologicznej w wejherowskim szpitalu kosztował ponad 60 tys. zł.

 

Wyremontowano również korytarz. Wymalowano ściany, położono nową wykładzinę, wymieniono sufit.

Nowe krzesła

Zbudowano ścianę oddzielającą Poradnię Onkologiczną od głównego korytarza. Zamontowano też nowe oświetlenie i drzwi. Dla wygody pacjentów kupiono nowe krzesła do poczekalni.

– Dzięki przeprowadzonej modernizacji, poprawiły się warunki, w jakich pacjenci onkologiczni oczekują na wizytę – powiedział dr Krzysztof Adamowicz, kierownik Poradni Onkologicznej. – Lepszy jest też komfort pracy personelu – dodał.

– Pacjenci onkologiczni to jedna z największych na Pomorzu i w całej Polsce grupa chorych – powiedział Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Musimy pamiętać, że osoby zagrożone nowotworem lub w trakcie terapii, które przychodzą do lekarza, są zaniepokojone, zdenerwowane i potrzebują szczególnego wsparcia. Chcemy, aby stopniowa, konsekwentna poprawa komfortu pobytu w szpitalu – mając także na względzie liczbę pacjentów – pozwoliła im przechodzić kolejne cykle terapii w godnych warunkach – dodał.

 

Wzrost liczby pacjentów onkologicznych

Poradnia Onkologiczna powstała w 2007 r. Przekształciła się z Poradni Profilaktyki Chorób Piersi. Miała dwa pomieszczenia, a chorymi zajmował się jeden lekarz. W 2007 r. w poradni przyjmowano średnio 154 osoby miesięcznie, w 2016 r. liczba ta wzrosła do 1225 miesięcznie.

W ramach Poradni Onkologicznej w 2011 r. powstała chemioterapia ambulatoryjna. Była jedna sala chorych z 6 stanowiskami do podawania chemioterapii. Miesięcznie chemioterapię otrzymywało 105 chorych. Na przełomie lat 2014 i 2015 powstały kolejne dwie sale do chemioterapii. W 2016 r. liczba chorych korzystających z tej terapii wzrosła miesięcznie do prawie 500 osób. 

 

Koszt remontu

Na ostatni etap remontu Poradni Onkologicznej wydano ponad 60 tys. zł. Najwięcej przekazali sponsorzy firmy zrzeszone w Norda-Biznes (Regionalna Izba Przedsiębiorców), Stowarzyszenie Onkologia dla Pomorza, anonimowy darczyńca, brakującą kwotę dołożył  szpital. Okładziny ścienne przekazał Stanisław Karaś.

 

Poradnia w liczbach

W poradni są:

  • 3 gabinety lekarskie
  • poczekalnia dla chorych
  • pomieszczenie rejestracji z 3 stanowiskami
  • 3 sale chemioterapii
  • gabinet pielęgniarki koordynującej i koordynatora pakietu onkologicznego
  • pomieszczenie dla pielęgniarek
  • w pełni wyposażony gabinet zabiegowy, w którym wykonywane są: diagnostyka guzów piersi oraz zabiegi resekcji zmian skórnych i tkanki podskórnej

W poradni pracuje:

  • 3 specjalistów onkologii klinicznej
  • 2 specjalistów radioterapii
  • 3 specjalistów chirurgii onkologicznej
  • 2 psychoonkologów
  • psycholog kliniczny
  • koordynator pakietu onkologicznego DILO
  • 5 pielęgniarek
  • 3 rejestratorki, sekretarki medyczne

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.