Na bieżąco aktualizowany, autorski program satyryka, opisujący wydarzenia polityczne, m.in. w najnowszym „Liście Ignacego do Hrabiego", „Balladzie o wyklętych kredkach" i „Balladzie o Rysiu Petru".
Każdy występ różni się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.
Początki działalności
Satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz urodził się 30 października 1947 r. w Wichrowie (Warmia). Działalność estradową rozpoczął w 1975 r. Pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.
Warszawska twórczość
Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979–1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty – satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983–1986 z Januszem Gajosem współtworzył kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na międzynarodowym konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą. Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.
Nareszcie w Dudapeszcie – program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza
- 11 kwietnia 2018 r., środa, godz. 19
- Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
- ul. Jana Pawła II 3
- Słupsk
- bilety – 60 zł
- czas trwania programu – ok. 120 minut
- premiera w 2016 roku