Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
O absurdach w kraju nad Wisłą. Nareszcie w Dudapeszcie – program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Słupsku

O absurdach w kraju nad Wisłą. Nareszcie w Dudapeszcie – program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Słupsku

Krzysztof Daukszewicz. Fot. mat. prasowe Agencji Artystycznej Monolit

Na bieżąco aktualizowany, autorski program satyryka, opisujący wydarzenia polityczne, m.in. w najnowszym „Liście Ignacego do Hrabiego", „Balladzie o wyklętych kredkach" i „Balladzie o Rysiu Petru".

 

Każdy występ różni się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

 

Początki działalności 

Satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz urodził się 30 października 1947 r. w Wichrowie (Warmia). Działalność estradową rozpoczął w 1975 r. Pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

 

Warszawska twórczość

Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979–1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty – satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983–1986 z Januszem Gajosem współtworzył kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na międzynarodowym konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą. Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

 

 

Nareszcie w Dudapeszcie – program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza

  • 11 kwietnia 2018 r., środa, godz. 19
  • Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • bilety – 60 zł
  • czas trwania programu – ok. 120 minut
  • premiera w 2016 roku

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.