Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/66808839-0d6f-47cf-a88d-d1d5e393ef87.jpg Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Basen na Stogach

Gdańszczanie będą mogli korzystać z nowej pływalni, która otwiera się 26 stycznia 2018 roku na gdańskich Stogach. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 w dniu otwarcia i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

 

To kolejny, po Pływalni Chełm oraz Osowa, obiekt, który będzie służył mieszkańcom do nauki pływania oraz rekreacji. Jego administratorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Basen powstał na wzór pływalni w Osowej czy Kokoszkach. Podobnie będzie wyglądała kolejna pływalnia na Oruni, która powstanie jeszcze w tym roku. — Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę otworzyć kolejny obiekt sportowy, na który czekali mieszkańcy dzielnicy, ale też wszyscy gdańszczanie i gdańszczanki. Z obiektu będzie mógł korzystać każdy, pływalnia została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z basenu będą mogli swobodnie korzystać również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, bo jest połączony szklanym łącznikiem z budynkiem placówki — mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. — Dodam, że w ostatnim czasie udostępniliśmy nowoczesną krytą pływalnię w dzielnicy Osowa, a wielkimi krokami zbliża się również zakończenie budowy kolejnej, na Oruni. Przy okazji przypomnę wszystkim, którzy posiadają Kartę Mieszkańca, że mogą skorzystać z jednorazowej, darmowej wizyty na jednej z miejskich pływalni — wyliczał Admowicz. 

 

W ferie wstęp za złotówkę

Podczas ferii zimowych (tj. przez dwa tygodnie od 29 stycznia 2018 roku) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież szkolna będą mogły skorzystać z basenu za symboliczną złotówkę. — Mam nadzieję, że nowy basen zachęci do jeszcze  większej aktywności sportowej naszych mieszkańców i mieszkanek — dodaje Adamowicz.

Ponadto, począwszy już od piątku 26 stycznia aż do końca lutego 2018 r. w godzinach od 16 do 22 (poniedziałek – piątek) oraz od 7 do 22 (weekendy) promocyjne wejście na zasadach ogólnodostępnych będzie kosztowało 5 zł od osoby. W tym okresie wejściówki będzie można nabyć wyłącznie w kasie obiektu. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie plywalniegdansk.pl.

Po przerwie zimowej, w ciągu dnia z zajęć będą korzystali uczniowie szkół. Od godzin popołudniowych, będzie można korzystać z pływalni na zasadach ogólnodostępnych. Funkcjonować będą również komercyjne szkoły pływania.

 

Karnety i bilety kupimy przez Internet

Zakup biletu lub karnetu będzie także możliwy bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na specjalny panel sprzedażowy dostępny na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajdzie się szczegółowy cennik wejść. Karnety będą obowiązywały od 1 marca a ich sprzedaż zostanie uruchomiona w połowie lutego.

Ceny karnetów są niższe od biletów jednorazowych. Zniżki dotyczą już karnetów na 4 wejścia i są tym większe, im dłuższy będzie okres korzystania. Przy karnetach rocznych (40 wejść) cena jednostkowa wejścia to już tylko 13 zł. Na jeszcze większe ulgi mogą liczyć rodziny, uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci, renciści i weterani. W przypadku rocznego karnetu, pojedyncze wejście kosztuje zaledwie 10,50 zł.

Ponadto już wkrótce pływalnia Stogi zostanie włączona do programu MultiSport w ramach obsługi kart MultiSport Plus lub MultiSport Kids.

 

Wyposażenie pływalni

Na pływalni Stogi (ul. Siedleckiego 28) do dyspozycji użytkowników będą:

  • basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m,
  • strefa rekreacyjna o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny 3 stanowiska po 2 dysze, masaż karku szeroki, masaż karki wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego – 3 stanowiska,
  • basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m  z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski,
  • wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m,
  • sauna fińska dla 8 osób.

Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, w budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej samoobsługowy dźwig ułatwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.