Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Na czym polega praca w instytucjach kultury? Seminarium z udziałem ekspertów w IKM

Na czym polega praca w instytucjach kultury? Seminarium z udziałem ekspertów w IKM

Marek Szymaniak, prof. Jan Wojciechowski i Agnieszka Skawińska. Fot. Anna Brodzik, archiwum prywatne, Artur Krychowiak

Jaka jest specyfika pracy w kulturze? Jak radzić sobie z współpracą wielu środowisk, jak łączyć kompetencje? Co motywuje do pracy w kulturze, a co doprowadza do wypalenia zawodowego? Odpowiedzi na te pytania postarają się znaleźć uczestnicy seminarium, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 14 listopada 2018 r. Wstęp – wolny.

 

Spotkanie poprowadzi Marek Szymaniak, dziennikarz i reporter, autor książki „Urobieni. Reportaże o pracy”. O pracy w kulturze dyskutować będą także Agnieszka Skawińska – dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Rumi i aktorka oraz prof. Jan Wojciechowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Jak pracuje się w kulturze?

–  Pracujemy w kulturze, czyli organizujemy, koordynujemy, partnerujemy, zatrudniamy i współpracujemy. Angażujemy i dzielimy się obowiązkami. Chcemy porozmawiać o naszej pracy, wspólnych, problemach i bolączkach oraz możliwych, w instytucjonalnych czy organizacyjnych ramach, rozwiązaniach – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Seminarium kończy organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej kurs Zarządzanie w kulturze. Składał się z trzech dwudniowych zjazdów na temat zwinnego zarządzania, zarządzanie opartego na wiedzy, roli lidera w kulturze, samorozwoju i angażujących metod pracy.

 

O prelegentach

Spotkanie Praca w kulturze poprowadzi Marek Szymaniak, dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w Magazynie TVN24, „Dużym Formacie” i „Newsweek Polska”. Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. W czerwcu 2018 r. nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jego debiutancka książka „Urobieni. Reportaże o pracy”.

„Choć spędzamy w pracy prawie jedną trzecią swojego życia, wciąż niewiele wiemy o mechanizmach rynku pracy i nierównościach panujących wśród zatrudnionych w innych branżach” – czytamy w opisie wydawcy. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę.

Agnieszka Skawińska – aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez szereg lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Animatorka życia kulturalnego, jest pomysłodawczynią takich projektów edukacyjno-artystycznych jak Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Reżyserka, wokalistka, prowadząca warsztaty teatralne a także warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Studentka kierunku „Diagnoza i terapia pedagogiczna” w Gdańsku. Jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

prof. Jan Stanisław Wojciechowski – artysta, krytyk sztuki,animator kultury i kulturoznawca, wykładowca akademicki. Twórca obiektów rzeźbiarskich i aranżacji przestrzennych; posługuje się również fotografią. Kieruje projektami społecznymi, artystycznymi i naukowymi. Pisze artykuły, eseje i książki na temat praktyk i idei artystycznych, przemian kulturowych i filozofii kultury.Wystawia prace od lat 70. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Członek Polskiej Akademii Umiejętności; adiunkt Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, były dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, rzeźbiarz.

 

Praca w kulturze – seminarium

  • 14 listopada 2018 r., środa, godz. 18.00-20.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  •  ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

 

baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.