Spotkanie pasjonatów świata IT, łączących technologiczne zainteresowania z zamiłowaniem do dźwięków. W trakcie maratonu uczestnicy będą tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem – od perkusji, przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach Arduino, po ułożenie utworu z dźwięków wy-dawanych przez oscylator. Ponadto, do wykorzystania będą zrekonstruowane XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Instytut Kultury Miejskiej i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter zapraszają w sobotę, 26 października 2019 r.
Music Jam to nietypowe zetknięcie muzyki i technologii w formie hackatonu. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich miłośników muzyki i nowych technologii powyżej 18 roku życia. Koszt udziału to 20 zł. Zapisy
O Music Jam
Nie trzeba mieć zespołu, aby rywalizować. Zmagania odbywają się w maksymalnie pięcioosobowych zespołach. Posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia nie jest wymagane. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów. Organizatorzy zapewniają biurka, krzesła, prąd i Internet. Ważne jest, aby zabrać ze sobą wszystkie narzędzia niezbędne do pracy np. komputer, słuchawki. Przestrzeń hackatonu będzie składała się z dwóch odrębnych części. Pierwsza będzie głośna, gdzie będzie można hałasować, testować i bawić się muzyką. Druga część to przestrzeń cicha, dedykowana poszukującym pracy w skupieniu. Muzykę/nuty do wykorzystania podczas hackatonu można wziąć z serwisu polona.pl – wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania zawsze trafią się jakieś nuty np. Moniuszko Ze strony Europeana Music – europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich można korzystać zupełnie swobodnie. Przede wszystkim korzystając z gdańskich XVII-wiecznych zaśpiewów. Mogą być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.
Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. Na potrzeby Music Jam można wykorzystywać muzykę z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach, np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców.
Medialab Gdańsk zrekonstruował XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackatonu udostępnione na licencji CC BY-SA (uznanie autorstwa na tych samych warunkach). Wykorzystanie fragmentu z udostępnionych przez Medialab Gdańsk zaśpiewów daje uczestnikom hackatonu szansę na specjalną nagrodę od Instytutu Kultury Miejskiej.
Harmonogram Music Jam
- godz. 9.30-10.00 – rejestracja uczestników
- godz. 10.00 – rozpoczęcie
- godz. 10.15-11.00 –team building
- godz. 11.00 – 20.00 – maraton tworzenia
- godz. 13.00 – lunch
- godz. 18.00 – pizza time
- godz. 20.00-21.00 – prezentacja projektów
- godz. 21.00-22.00 – zakończenie
Music Jam – Hackaton muzyczny
- 26 października 2019 r. sobota, godz. 9.30-22.00
- Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter
- ul. Lęborska 3
- Gdańsk