Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ed3eb04c-9d30-47e8-853d-bbc169769f90.jpg Muzyczna podróż przez style i epoki. Koncert młodego dyrygenta w słupskiej filharmonii

Muzyczna podróż przez style i epoki. Koncert młodego dyrygenta w słupskiej filharmonii

Daniel Sałaciński, dyrygent

Koncert zwieńczający rezydenturę młodego dyrygenta Daniela Sałacińskiego odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

 

Tego wieczoru będzie można posłuchać uwertury Es-dur  Jana Ignacego Paderewskiego, koncertu klarnetowego B-dur Karola Kurpińskiego oraz koncertu skrzypcowego d-moll Henryka Wieniawskiego. Całość zakończy Symfonia D-dur nr 104 Josepha Haydna. Solistami będą Dominik Jastrzębski – klarnet oraz Michał Marcol – skrzypce.

 

Dominik Jastrzębski

Klarnecista, kameralista, nauczyciel, solista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Urodzony w Szczytnie. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Olsztynie. Edukację kontynuował na studiach w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie klarnetu. W latach 2007-2008 studiował w Conservatoire Royal de Bruxelles w klasie klarnetu. Brał udział w licznych kursach klarnetowych pod okiem takich sław jak: David Campbell, Philippe Cuper, Nicolas Baldeyrou, Florant Heau, Andrew Marinner, Antonio Saiote, Brad Terry. Jako solista i kameralista został laureatem wielu konkursów muzycznych. Do ważniejszych należą:VII Akademicki Konkurs Klarnetowy we Włoszakowicach – wyróżnienie; Concorso Citta di Barletta (Włochy) – laureat pierwszego miejsca; Muzyczne Forum Młodych – laureat pierwszego miejsca; VI Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim – laureat pierwszego miejsca w kategorii zespoły kameralne.

Od 2008 roku jest pierwszym klarnecistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz od 2015 r. członkiem Rady Artystycznej tejże orkiestry. Był członkiem kwartetu Baltic Clarinet Quartet, z którym wygrał Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim 2007, członkiem trio dętego MDM Trio, z którym wygrał Muzyczne Forum Młodych 2006 oraz Concorso Citta di Barletta (Włochy) 2006. Koncertował z trio fortepianowym D`Ami, kwartetem Fuego Quartet oraz gościnnie z olsztyńskim zespołem Pro Musica Antiqua. Współtwórca projektu „Film Jazz Project – zagraniczni muzycy grają polską muzykę filmową” – współpraca z jazzmanami światowego formatu – Michael „Patches” Stewart, Nathan Williams, Sebastian Kuchczyński. Jako muzyk sesyjny występował na scenach Europy z takimi muzykami, jak Arkady Gotesmann, Mikołaj Trzaska, Grzech Piotrowski, Jerzy Małek, Antoni Gralak, Alek Korecki.
Zasiada w jury konkursów muzycznych organizowanych w województwie warmińsko-mazurskim. Uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

 

Michał Marcol

Urodził się 21 września 1988 r. w Rybniku. W 2007 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Kontynuował edukację w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 2012-2015 był studentem studiów doktoranckich w macierzystej uczelni w klasie skrzypiec. Od 2015 r. kontynuował edukację w ramach studiów podyplomowych w Royal College of Music w Londynie, które ukończył w 2017 r. W latach 2008-2012 pięciokrotnie został laureatem I nagrody Uczelnianego Konkursu Skrzypcowego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W 2013 r. uczestniczył w półfinale XX Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Brahmsa w Pörtschach, a także został laureatem wyróżnienia w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. W 2012 r. wystąpił jako solista na koncercie wyróżnionych dyplomantów Akademii Muzycznej z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej prowadzoną przez Piotra Sułkowskiego. Od 2012 r. pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Od września 2018 r. współpracuje w charakterze koncertmistrza z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach, a także zdobywa doświadczenie pedagogiczne jako wykładowca skrzypiec Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach.

 

Z orkiestrą przez epoki. Zwieńczenie rezydentury dyrygenta Daniela Sałacińskiego

  • 7 czerwca 2019 r., piątek, godz. 19.00
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • bilety: 40, 35 i 30 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.