Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/799c02c5-d597-4a5d-ab41-6d3ad4258a2b.jpg Można boki zrywać. Zaglądanie Pawlaka za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski

Można boki zrywać. Zaglądanie Pawlaka za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski

Antoni Pawlak

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże „h". Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, IPN, SB, PiS.

 

 – „Zapiski na paczce papierosów” to mała wielka książka, którą można otworzyć na dowolnej stronie i boki zrywać. Będzie kultową pozycją dla pokolenia PRL i innych pokoleń – zapowiada Wydawnictwo Wielka Litera, nakładem którego ukazała się książka Antoniego Pawlaka. Spotkanie poprowadzi Piotr Bratkowski z „Newsweeka”.

 

Początki

Zaczęło się od opowiastek z czasów PRL-u, które Antoni Pawlak publikował na Facebooku. Nikt nie mógł przestać czytać. Każdy prosił o więcej. Zatem otrzymujemy więcej. – Swoje historyjki pisałem bez żadnego zamiaru. Ale nagle zaczęliście namawiać mnie na to, bym z tego zrobił książkę. No to zrobiłem – komentuje autor.

 

Antoni Pawlak

Jest autorem około 20 książek poetyckich. W 1989 r. dołączył do zespołu „Gazety Wyborczej”, pracował w nim do 1993, w tym od 1991 jako redaktor dodatku „Gazeta o Książkach”. Był także współredaktorem kwartalnika literackiego „Migotania, Przejaśnienia”, redaktorem naczelnym wydawnictwa Tower Press i wiceprezesem wydawnictwa Literatura.net.pl. W 1983 r. otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, a w 2009 – Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu 2006 r. objął funkcję doradcy ds. kultury prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Od kwietnia 2007 do stycznia 2017 r. był rzecznikiem prasowym prezydenta Gdańska, pozostał w Urzędzie Miasta Gdańska jako doradca i główny specjalista w kancelarii prezydenta Gdańska.

 

Piotr Bratkowski

Debiutował na łamach prasy literackiej w 1975 r. W latach 80. był felietonistą miesięcznika „Literatura”. Od 1990 r. pracuje jako dziennikarz, początkowo w „Gazecie Wyborczej”, później w „Rzeczpospolitej”. Od 2001 r. jest członkiem redakcji tygodnika „Newsweek Polska”, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika działu społecznego i dziennikarza działu kulturalnego. Jest kierownikiem działu kulturalnego „Newsweeka”.

 

 

Zapiski na paczce papierosów – spotkanie autorskie z Antonim Pawlakiem

  • 17 kwietnia 2018 r., wtorek, godz. 18
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Długi Targ 39/40
  • Gdańsk-Główne Miasto
  • wstęp – wolny
  • prowadzenie: Piotr Bratkowski

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.