Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Koło Fortuny w Centrum Hewelianum

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

 

Wydarzenia odbywały się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017.

 

Kręcili kołem fortuny

Ponad 200 osób wzięło udział w zabawie edukacyjnej „Koło fortuny” w Centrum Hewelianum. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej, odpowiadając na wylosowane pytania. Zwycięzcy Górę Gradową opuścili z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Miłość po Kaszubsku w restauracji Mùlk

Mùlk to po kaszubsku osoba, którą kochamy. Jest to odpowiednik polskiego „kochanie”. W restauracji o takiej nazwie nie mogło zabraknąć wątku erotycznego. I tak uczestnicy Dni Otwartych mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć film „Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś”. Był on podsumowaniem opowieści na temat tradycyjnych kaszubskich zwyczajów ślubnych. W Miszewku odbyły się także prelekcje i wystawa zdjęć ślubnych naszych dziadków z XIX i XX wieku.

Nie zabrakło też pysznych wyrobów z wędzarniczych, przygotowywanych według własnych receptur od chwili wyboru surowca, przez proces peklowania, formowania wędlin i wędzonek, aż do kilkugodzinnego wędzenia na gorąco. Uczestnicy spróbowali także tradycyjnej okrasy czy pasztetu z gęsiny.

 

Profilaktyka raka piersi w WCO

Wiele chętnych pań zgłosiło się na badanie mammograficzne w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Zarejestrowało się 20 kobiet, czyli wszystkie dostępne miejsca zostały wykorzystane. W związku z większą liczbą chętnych na mammografię niż można było wykonać, pacjentkom zaproponowano najbliższy wolny termin badań. Niektóre z nich jeszcze przed Dniem Otwartym Funduszy Europejskich zostały poddane badaniu, a inne skorzystają z niego wkrótce. Do rejestracji zgłaszały się też osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy. Zaproponowano im wizytę lekarską w dogodnym terminie. Po wizycie lekarz onkolog zdecyduje czy skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.