Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/51f88696-e49f-4914-99c3-d07fc4b5d43c.jpg Lubisz utwory operowe? Wybierz się na galę noworoczną w Słupsku

Lubisz utwory operowe? Wybierz się na galę noworoczną w Słupsku

Edyta Piasecka

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy zaprasza na wspólne rozpoczęcie muzycznego roku z utalentowanymi solistami – sopranistką Edytą Piasecką oraz tenorem Sławomirem Naborczykiem.

 

Podczas specjalnie przygotowanego programu „Opera Viva” w piątek, 4 stycznia 2019 r. usłyszymy m.in. wspaniałe dzieła operowe Pucciniego i Verdiego.

 

Edyta Piasecka

Dramatyczny sopran koloraturowy. Specjalizuje się w partiach belcantowych, wykonuje również repertuar oratoryjny i pieśniarski. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, zdobyła wiele nagród, m.in.: I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych organizowanym przez prof. Ryszarda Karczykowskiego (1997). Już podczas studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. W 1999 r. została solistką Opery Krakowskiej, gdzie oprócz Rozyny wykonywała m.in. partie: Neddy w „Pajacach” R. Leoncavalla, Hanny w „Strasznym dworze” S. Moniuszki czy Łucji w „Łucji z Lammermoor” G. Verdiego.

W 2003 r. po raz pierwszy zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Warszawie (rola Hrabiny di Folleville w polskiej premierze „Podróży do Remis” G. Rossiniego). W kolejnych latach współpracowała z wieloma filharmoniami. Warto wspomnieć wykonanie partii sopranowej w Messa da Requiem „Requiem” Verdiego (ze Stefanią Toczyską pod dyr. Kaia Bumanna) podczas inauguracji Gdańskiego Festiwalu Muzycznego w katedrze oliwskiej czy udział w internetowych transmisjach operowych dzieł polskich emitowanych z warszawskiego Teatru Wielkiego na Opera Platform: „Straszny dwór” (Hanna, 2015), „Goplana” (partia tytułowa, 2016), przedstawienie zdobyło operowego Oscara – International Opera Awards w kategorii Work Rediscovered (Dzieło odkryte na nowo).

 

Sławomir Naborczyk

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów. Jest laureatem wielu nagród. Debiutował w 2011 rolą Basilia w „Weselu Figara” Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Od stycznia 2018 r jest etatowym solistą Opery Śląskiej. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Warszawska Operą Kameralną, Sinfonią Varsovia, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva. W 2017 r. śpiewał Abdalla w koncertowym wykonaniu „Nabucca” Verdiego w Bremen. W 2017 r. wraz z Sinfonią Varsovią wziął udział w pierwszym nagraniu opery ,,Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego, śpiewając partię Domana. Absolwent Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Narodowym w Warszawie.

 

 

Gala Noworoczna „Opera Viva”

  • 4 stycznia 2019 r., piątek, godz. 19
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • bilety:
            normalny – 50 zł
            ulgowy – 40 zł
           grupowy – 35 zł 
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.