Aktualności

Kultura dostępna za złotówkę

Uczniowie i studenci do lat 26 od początku lutego 2015 r. mogą zwiedzać wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku płacąc za bilet wstępu jedynie złotówkę. Symboliczna opłata ma umożliwić dzieciom i młodzieży oraz innym mniej uprzywilejowanym grupom odbiorców dostęp do dzieł kultury

Stąd do nieskończoności, czyli Opałka „Za granicą sztuki”

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Za granica sztuki". Tym razem spotkanie poświęcone jednemu z najwybitniejszych polskich konceptualistów, którego prace biją rekordy na aukcjach sztuki – Romanowi Opałce. O artyście opowiadać będzie prof. Joanna Sosnowska, w środę, 11 lutego 2015 r. Miejscem spotkania będzie gdyński InfoBox.

Promocja książki Barbary Szczepuły

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza 5 lutego 2015 r. na promocję książki Barbary Szczepuły „Okno z widokiem na Politechnikę". Spotkanie poprowadzi Marek Ponikowski – wieloletni dziennikarz telewizyjny, komentator radiowy i wykładowca akademicki.

Dorota Lulka i Milonga Baltica

W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, 6 lutego 2015 r. będzie można wysłuchać koncertu najpiękniejszych tang argentyńskich. Zaśpiewa Dorota Lulka, a towarzyszyć jej będzie zespół Milonga Baltica.

Korona i 200 koncertów Biblioteki Społecznej

Piątkowe koncerty muzyki klasycznej w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze" w Gdańsku-Stogach – w ciągu 4 lat aż 200 spotkań. Wystąpili artyści uznani, o dużym dorobku artystycznym oraz ambitna, uzdolniona młodzież – łącznie 265 artystów. Gala Korona 200 koncertów będzie miała miejsce w Akademii Muzycznej w Gdańsku, 13 lutego 2015 r.

Stalinowski proces ludzi morza

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku od 2 do 23 lutego 2015 r. można oglądać wystawę „Ludzie morza. Stalinowski proces komandorów z Dowództwa Polskiej Marynarki Wojennej". Jej autorem jest Przemysław Szlosek, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięcie Narodowej w Gdańsku. Wystawa jest adresowana do wszystkich mieszkańców, w tym uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Festiwal Słowa Verba Sacra

Verba Sacra to wydarzenie będące częścią ogólnopolskiego projektu i od lat mające swoją stałą publiczność, która przyjeżdża na festiwal niemal z całego kraju. XII edycja Festiwalu Słowa Verba Sacra odbędzie się w poniedziałek, 9 lutego 2015 r. w Kolegiacie Wejherowskiej w Wejherowie.

Wrocławski Teatr Pantomimy w Gdańsku

Po niezapomnianych wrażeniach z Teatrem Witkacego, Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na kolejne wyjątkowe wydarzenie – spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. „Szatnię", z inspiracji twórczością Henryka Tomaszewskiego, będzie można zobaczyć 31 stycznia 2015 r., natomiast „Mikrokosmos", inspirowany „Calineczką" Hansa Ch. Andersena – 1 lutego 2015 r.

Barokowy wieczór poetycko-muzyczny

W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, 31 stycznia 2015 r. odbędzie się polska prapremiera cyklu pieśni Tomasza Krezymona do słów Menotti Lerro „I battiti della notte". Utwory zostały napisane dla sopranistki Pauliny Martini przez dwóch wybitnych artystów. Recital zaplanowano ze specjalnym udziałem poety z Mediolanu oraz kompozytorem przy fortepianie.

Chóry zaśpiewają kolędy w Przodkowie

Wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła z Przodkowa ks. Wacław Mielewczyk i Chór Polifonia zapraszają na II Koncert Kolęd i Pastorałek. Podczas muzycznego spotkania 1 lutego 2015 r. w kościele parafialnym w Przodkowie zaśpiewa 6 zespołów.

Archiwum wiadomości