Aktualności

Argentyńskie granie w Gdańsku

Koncert argentyńskiego tria 3-0-3 Tango Fusion w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku rozpoczyna kolejną trasę koncertową w Polsce. Muzyków będzie można usłyszeć w piątek, 15 maja 2015 r.

Piekarczyka opowieść o Klenczonie

Musical o pierwszej miłości z Sopotem lat 60. w tle – oto spektakl „Klenczon. Poemat rockowy", który zobaczyć będzie można w niedzielę, 17 maja 2015 r. w kwidzyńskim teatrze. W roli Krzysztofa Klenczona – Marek Piekarczyk.

Otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni

16 maja 2015 r. w historycznym budynku Dworca Morskiego w Gdyni, z którego tysiące Polaków wypłynęło w świat, zostanie otwarte jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Przedstawi ono historię milionów naszych rodaków żyjących poza ojczyzną kiedyś i dziś. Pod adresem Gdynia, ul. Polska 1 powstaje jedyne w kraju Muzeum Emigracji.

Ania Dąbrowska w Gdyni

Ani Dąbrowskiej przedstawiać nie trzeba. To jedna z najbardziej znanych i lubianych przez fanów polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. W środę, 13 maja 2015 r., wystąpi w gdyńskim klubie Atlantic.

Bach i koncert oratoryjny

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 maja 2015 r. odbędzie się koncert oratoryjny z okazji 330. rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha. W programie „Magnificat" BWV 243 J.S. Bacha i „Te Deum" J. Haydna.

Czytanie Pomorza trwa

Czytanie Pomorza to festiwal poświęcony literaturze pomorskiej – powstającej w tym regionie zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Druga edycja trwa od maja 2015 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Żuławski Tulipan

Żuławski Tulipan odwiedził już świat bajek, planet, a nawet piłki nożnej. W tym roku zabierze uczestników w tulipanową, niesamowitą i pełną wrażeń podróż dookoła świata. W Mokrym Dworze¸ 9 i 10 maja 2015 r. można będzie podziwiać kwiatowe kompozycje Żuławskiego Tulipana.

„Po kłębku do nitki“, czyli jak zbudować własny styl w projektowaniu

Jakie są obecne trendy w projektowaniu? Jak zbudować swój niepowtarzalny styl? W weekend 9-10 maja 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia projektanci Jan Bajtlik oraz Syfon Studio opowiedzą o współczesnych tendencjach i własnych doświadczeniach, a także zmierzą się z tematem indywidualnego sposobu projektowania. Centrum Designu Gdynia zaprasza do gorącej dyskusji.

„Between. Pomiędzy” Gdańskiem, Sopotem i Gdynią

Już po raz szósty Sopot, Gdańsk, oraz w tym roku po raz pierwszy Gdynia, na kilka dni staną się pomorskimi stolicami kultury. Między 13 a 16 maja 2015 r. odbędzie się tu międzynarodowy Festiwal Literatury i Teatru „Between. Pomiędzy". W programie spotkania z twórcami, warsztaty literackie, przedstawienia, wykłady i dyskusje.

Mikromusic w Atlantiku

Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię wystąpi na scenie klubu Atlantic w Gdyni. Koncert odbędzie się w niedzielę, 10 maja 2015 r.