Aktualności

Pomorskie Sztormy. Co łączy Skrzaty z Kębłowa i Unię Europejską?

Rozpoczynamy cykl prezentujący projekty nominowane do Pomorskich Sztormów. Pokażemy najciekawsze inwestycje i projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pomorskie Sztormy zostaną wręczone na uroczystej gali 27 marca 2019 r. Głosowanie na poszczególne projekty już się rozpoczęło i potrwa do 18 marca.

Fala, Jantar, Ster czy Mors? Kapituła wybrała cztery finałowe nazwy dla pomorskiego biletu metropolitalnego

Pomorzanie zgłosili ponad 3 tysiące propozycji nazw dla pomorskiego biletu metropolitalnego. Kapituła konkursowa wybrała cztery najlepsze, na które będzie można głosować od 4 marca 2019 r. Główną nagrodą jest smartfon, ale na autorów najciekawszych propozycji czekają też inne atrakcyjne upominki.

Pomorze jest dobrym miejscem do życia! Bez wstąpienia Polski do UE mogłoby być zupełnie inaczej. Debata z cyklu Przyszłość Europy

W debacie na temat przyszłości Europy udział wzięli uczniowie pomorskich szkół, samorządowcy i politycy. Wśród nich byli m.in. europoseł Janusz Lewandowski i marszałek Mieczysław Struk. Rozmawiali o polityce spójności i istocie UE. Dyskusja odbyła się 28 lutego 2019 r. w sali Niebo Polskie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Potrzebujesz pożyczki na rewitalizację, modernizację lub ekologiczne źródła energii? Spotkanie dla inwestorów

Podczas specjalnego spotkania 6 marca 2019 r. zainteresowani dowiedzą się, jak dostać nisko oprocentowane pożyczki. Można przeznaczyć je na ocieplenie budynków, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w ogrzewaniu i rewitalizację zdegradowanych dzielnic miejskich. Łącznie do wzięcia jest ok. 265 mln zł, a o pieniądze mogą się starć m.in. przedsiębiorcy, samorządy, szkoły i organizacje pozarządowe.

O przyszłości Unii Europejskiej pod Niebem Polskim. Debata z udziałem polityków i ekspertów

W czwartek 28 lutego 2019 r. w Gdańsku spotkają się samorządowcy, eksperci i unijny poseł Janusz Lewandowski. Będą dyskutować o polityce spójności, zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i rocznicy 15-lecia Polski w UE.

Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: „My po prostu szyjemy jachty na miarę” [ZDJĘCIA]

Są piękne, luksusowe i spersonalizowane. Producent jachtów z Gdańska spełnia nawet najbardziej dziwaczne fanaberie klientów, którzy przyjeżdżają z całego świata. Na łódkach stawiają fortepiany, upiększają tapicerkę kryształami, a w wystrój wkomponowują skarby i pamiątki nowych właścicieli.

Nowa usługa dla pomorskich przedsiębiorców. Mogą skorzystać ze wsparcia brokera zagranicznego

Pomorskie firmy, chcące sprzedawać swoje produkty na rynkach międzynarodowych, mogą skorzystać z nowej usługi oferowanej przez brokera zagranicznego. Zakres wsparcia obejmować będzie m.in. rozpoznanie rynków oraz nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca 2019 r.

Zatrudniasz cudzoziemców? To spotkanie jest dla ciebie! [POMORSKIE WSPIERA PRACODAWCÓW]

Podczas dziewięciu specjalnych spotkań na Pomorzu przedsiębiorcy dowiedzą się, jak legalnie zatrudniać imigrantów, w jakim języku przygotować umowy i jakie są obowiązujące wzory dokumentów. Informacje te pomogą biznesmenom, którzy już teraz zatrudniają obcokrajowców lub mają to planach. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Nowe połączenie lotnicze do Norwegii. Od maja polecimy z Gdańska do Bodo

Linie lotnicze Wizz Air uruchamiają kolejne połączenie z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku do Norwegii. Już na wiosnę samoloty połączą Pomorze z lotniskiem w Bodo,

Twoje kosmetyki mają szansę podbić chiński rynek. Weź udział w konkursie i wyjedź na targi do Szanghaju

Pomorskie firmy z branży kosmetycznej mają szansę wziąć udział w targach CIBE, które odbędą się 6-8 maja 2019 r. w Szanghaju. Podczas tego wydarzenia przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swoją ofertę na wspólnym stoisku naszego województwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca 2019 r.

Archiwum wiadomości