Aktualności

Jaka jest statystyczna mama? Dzień Matki na Pomorzu w liczbach [INFOGRAFIKA]

Ma prawie 30 lat i wyższe wykształcenie. Chodzi o mamę, która mieszka w województwie pomorskim. Urząd Statystyczny w Gdańsku z okazji Dnia Matki przygotował dane dotyczące województwa pomorskiego za 2018 r.

Polska Agencja Kosmiczna zostaje w Gdańsku. Rząd wysłuchał apelów samorządowców

W projekcie zmiany ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej został wykreślony zapis o gdańskiej siedzibie agencji. Apele pomorskich samorządowców przyniosły efekt. PAK pozostanie w Gdańsku.

Rozmowy z ekspertami i warsztaty praktyczne. Forum Przedsiębiorstw już niedługo. Nie czekaj i zarejestruj się

Dyskusje o rozwoju firm i o zarządzaniu ryzykiem. Do tego warsztaty o ekologii w firmie. Forum Przedsiębiorstw to idealne miejsce, aby spotkać ekspertów i dowiedzieć się więcej o prowadzeniu biznesu. Zapisy trwają tylko do 24 maja 2019 r.

Umowa na koncepcję nowej linii kolejowej podpisana. To kolejny krok do budowy bajpasa kartuskiego

Dokumentacja powstanie w ciągu około 6 miesięcy i będzie kosztować prawie milion złotych. Dzięki niej dowiemy się, jak będzie wyglądać kolejowy szlak z Gdańska przez Starą Piłę do Glincza. Opracowanie wskaże też najlepsze miejsce na nowy przystanek Gdańsk Karczemki.

Pomorzanie tłumnie świętowali na wielkim pikniku europejskim w Sopocie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami [ZDJĘCIA]

Na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie w niedzielę 12 maja 2019 r. można było zobaczyć, jak fundusze europejskie wpływają codzienne na życie Pomorzan. A przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in. bańki mydlane, lepienie z gliny, konkursy z nagrodami, masaże i badania diagnostyczne.

Pomorski Kongres Obywatelski: siedem pomorskich zasad partnerstwa i dyskusje o demokracji

W czasie Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego 11 maja 2019 r. samorządowcy, naukowy, działacze społeczni i uczniowie przyjęli Pomorskie Zasady Partnerstwa. Mają stać się przykładem dla innych regionów, jak tworzyć demokratyczne reguły współpracy w różnych dziedzinach: edukacji, biznesie i gospodarce. Zasady zapoczątkują też debaty w poszczególnych powiatach i środowiskach Pomorza.

Jak zyskać dodatkowe środki na inwestycje? Dowiesz się podczas bezpłatnych spotkań informacyjnych

W maju odbędą się cztery specjalne spotkania informacyjne w Malborku, Chojnicach, Starogardzie Gdańskim i Gdańsku. Będzie można dowiedzieć się, jak zdobyć finansowanie dla własnych pomysłów i projektów, jakie kwoty można zyskać i kto może się o nie starać. Pierwsze szkolenie już 13 maja 2019 r. w Malborku.

Gdańskie lotnisko lepsze niż Singapur i Moskwa. Zajęło piąte miejsce w światowym rankingu

Ranking AirHelp ocenia punktualność, jakość usług oraz ofertę gastronomiczną i handlową. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wyprzedził wielkie światowe porty lotnicze. Zdeklasował również polskie lotniska.

Zwiedzanie teatru muzycznego, warsztaty foto i rodzinne pikniki. Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez cały weekend 10-12 maja 2019 r. będzie można na własne oczy sprawdzić, jak fundusze europejskie poprawiają jakość życia Pomorzan. Za darmo do zobaczenia będą m.in. zajezdnia trolejbusowa, zakamarki urzędów i niedostępne na co dzień zaplecze PKP SKM. Będą też bezpłatne badania, warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

Amerykanie inwestują na Pomorzu. Powstanie centrum biznesowe za 15 mln zł

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie pierwsze centrum usług biznesowych dla Europy i Afryki. Amerykański koncern JUUL Labs, zajmujący się inhalatorami do e-papierosów, zatrudni ponad 50 osób. Rekrutacja już trwa.