Aktualności

Chcesz założyć własną firmę lub rozwinąć ją na większą skalę? Weź udział w warsztatach Zyskowny Biznes

Warsztaty dla odważnych i przedsiębiorczych kobiet odbędą się w Gdańsku, 26 października 2017 r. Anna Flis zaktywizuje 100 kobiet, które marzą, by być własnym szefem i chcą rozwijać swoje przedsiębiorstwa.

Jak zwiększyć zysk przedsiębiorstwa? Kluczem do sukcesu pomorskich firm jest odpowiednio wykształcona kadra

Jak zaspokoić potrzeby kadrowe i pozyskać pracownika przygotowanego do wykonywania zawodu? W jaki sposób osiągnąć cele przy ograniczonych finansach i jak dobrze gospodarować czasem pracy swoim i swoich pracowników? O największych wyzwaniach lokalnych rynków pracy rozmawiali przedsiębiorcy z powiatów sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego.

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Coraz trudniej znaleźć pracowników. Pomorskie firmy jako organizacje uczące się

Podobnie jak czerwcowe spotkania z pracodawcami z cyklu „Firma jako organizacja ucząca się" w Malborku i w Starogardzie, to październikowe w Chojnicach cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie organizatorów – Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku i Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – odpowiedziało ponad 60 pracodawców z powiatu chojnickiego.

Z Gdańska do Nevady. Amerykańscy przedsiębiorcy namawiają biznesmenów z Pomorza do współpracy

Już co piaty inwestor w naszym regionie pochodzi z USA. Czas na podbicie Stanów przez pomorskich przedsiębiorców. Spotkanie z Amerykanami ma zacieśnić współpracę między Nevadą a Pomorzem.

Setki projektów, z których skorzystamy na co dzień. Pomorskie najlepsze w Polsce w wydawaniu unijnych pieniędzy

W połowie realizacji regionalnego programu unijnego przewidzianego dla województwa pomorskiego Zarząd Województwa Pomorskiego zakontraktował już 69 procent jego budżetu. To ponad tysiąc podpisanych umów o dofinansowanie projektów, które już niebawem polepszą jakość życia mieszkańców Pomorza.

Uwaga pasażerowie! W weekend utrudnienia na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Od godziny 20.00 w piątek 20 października do 4.00 w poniedziałek 22 października prowadzone będą prace torowe pomiędzy przystankami PKM Gdańsk Matarnia a Gdańsk Rębiechowo. Pociągi będą jeździć po jednym torze.

105 milionów na Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Dodatkowa pula dofinansowania dla pomorskich firm

180 projektów z Pomorza otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zwiększył pule środków dla przedsiębiorców.

Nad morze i na Kaszuby. Drogi wojewódzkie 203 i 211 będą jak nowe

Lepszy komfort jazdy, nowe drogi rowerowe i chodniki oraz większe bezpieczeństwo ruchu drogowego. Tak już za dwa lata będzie się jeździć po pomorskich drogach. Przebudowa dróg została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Marszałek policzył straty po nawałnicy. Raport w tej sprawie został przekazany do Ministerstwa Rozwoju

2,66 mld zł, na tyle oszacował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego straty po sierpniowej nawałnicy. Raport przekazał 19 października 2017 r. Rząd do 3 listopada ma czas na złożenie Funduszu Solidarności Unii Europejskiej wniosku o uruchomienie unijnej pomocy.