Aktualności

Śniadanie w CEW, czyli o składkach, ulgach i nie tylko

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach zaprasza przedsiębiorców, osoby planujące założyć własną działalność i inne osoby zainteresowane tematem na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania biznesowe" – tym razem w czwartek, 27 października w CEW. Tematem przewodnim spotkania będą składki, ulgi i umorzenia w ubezpieczeniach społecznych.


O gospodarce morskiej w Kawiarni Naukowej BFN

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Czy Polska jest morska – prawdy i mity" przedstawi prof. Marek Grzybowski z Akademii Morskiej w Gdyni. Prelekcja odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 r., w Sopocie.


Memorandum w sprawie alternatywnej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

W związku z przyspieszenie prac nad przygotowaniem budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (tzw. przekop Mierzei Wiślanej), 30 września 2016 r. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu stanowisko marszałka w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.


Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

Szukasz mieszkania, domu, działki poza miastem? Potrzebujesz fachowej porady kredytowej? Brakuje ci inspiracji i pomysłu jak wykończyć wnętrze, nie wiesz, z jakich materiałów skorzystać? Chcesz się dowiedzieć jak szybko i bezpiecznie sfinansować zakup nieruchomości? Przyjdź na Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie, które odbędą się 22 i 23 października 2016 r. w AmberExpo w Gdańsku. Wstęp – wolny.


Rzemiosło w czasach produkcji masowej, czyli Coffitivity #16

Czy w dobie produkcji masowej jest miejsce na rozwój rzemiosła? Jak wyróżnić się i zdobyć klienta na konkurencyjnym rynku e-commerce? Przyjdź i dowiedz się podczas Coffitivity #16, czyli networkingu dla kreatywnych i przedsiębiorczych, który odbędzie się 19 października w przytulnych wnętrzach Capuccino Cafe w Sopocie.


Fundusze dla planujących założenie działalności gospodarczej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza 19 października 2016 r. do Gdyni na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej przy wsparciu funduszy europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października.


RegioStars 2016 zdobyte! Zwycięstwo pomorskiego projektu

Projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku", realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, został tegorocznym zwycięzcą konkursu RegioStars 2016 w kategorii CityStar – zintegrowane strategie na rzecz rozwoju obszarów miejskich będących w trudnej sytuacji. Podczas Europejskiego Tygodnia Regionów w Brukseli, 11 października 2016 r. nagrodę z rąk komisarz ds. polityki regionalnej Coriny Creţu odebrał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Podpisanie umów dotyczących transportu miejskiego

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach 6 października 2016 r. zostały podpisane dwie umowy z wnioskodawcami, którzy przedstawili projekty dotyczące rozwoju transportu publicznego. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 otrzymają gmina Kartuzy i gmina Stężyca.


Inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

26 projektów dotyczących gospodarki wodno-ściekowej otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Podpisanie umów z wnioskodawcami odbyło się 6 października 2016 r. w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


Polskie miasta mogą walczyć o LKY World City Prize

Ambasada RP w Singapurze informuje o możliwości zgłaszania kandydatury wybranego miasta do prestiżowej singapurskiej nagrody Lee Kuan Yew World City Prize. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest raz na dwa lata za wyjątkowe osiągnięcia dotyczące promowania innowacyjności, rewitalizacji i rozwoju środowiska miejskiego.


Ponad 2 miliony pasażerów po roku funkcjonowania PKM

Po powrocie na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, od 4 do 30 września 2016 r. pociągi przewiozły 157 tys. pasażerów, z czego 82,5 tys. na odcinku Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna, 29,2 tys. na trasie Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz i 45 tys. w relacji Kościerzyna – Gdynia Główna. We wrześniu – czyli równo rok po uruchomieniu PKM – łączna liczba pasażerów korzystających z nowej siatki połączeń kolejowych przekroczyła już 2 miliony!


Zamówienia publiczne w praktyce

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na szkolenie o przetargach. Celem studium jest poznanie od praktycznej strony zasad stosowania Prawa zamówień publicznych i wykorzystanie tej wiedzy w codziennej pracy, zarówno w zakresie przygotowywania przetargów jako zamawiający, jak i w obszarze wykonawcy biorącego w nich udział. Zaplanowano 7 zjazdów w Gdańsku od połowy października 2016 r. do końca lutego 2017 r.


Zostań partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza organizacje, instytucje i firmy do współpracy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2016 r. To ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych. W tym samym czasie, na całym świecie odbywają się tysiące spotkań i wydarzeń.


Coaching – jak przekonać klientów do swoich usług?

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na „Coaching – jak przekonać klientów do swoich usług?", bezpłatne spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Coachingu. Wydarzenie odbędzie się 10 października 2016 r. w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza. Dedykowane jest menedżerom, pracownikom działów HR i osobom zainteresowanym coachingiem.


Nordea w Gdyni zwiększa zatrudnienie

Gdyńska Nordea ogłosiła plany rozwoju i przeprowadzki do nowego biura, które pomieści powiększony zespół. W firmie pracuje ponad 350 specjalistów, którzy dostarczają zaawansowane rozwiązania z zakresu IT, związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea. Do końca 2016 r. zostanie zwiększone zatrudnienie o ok. 100 osób, a kolejne rekrutacje przewidywane są w 2017 r.


Doświadczenia, dobre praktyki i nowe technologie energetyczne

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA i samorząd województwa pomorskiego zapraszają 12 października 2016 r. do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na konferencję „Doświadczenia, dobre praktyki i nowe technologie energetyczne" połączoną z Targami Technologii Energetycznych oraz specjalistycznymi warsztatami tematycznymi. Wydarzenia są organizowane w ramach 6. edycji Pomorskich Dni Energii.


SME Instrument, czyli jak skutecznie pozyskać fundusze

Jesteś innowacyjnym przedsiębiorcą? Chcesz zdobyć fundusze na ukończenie prototypowania i komercjalizację swoich rozwiązań? Dowiedz się, jak to zrobić podczas seminarium i warsztatów z udziałem międzynarodowego eksperta H2020, które odbędą się 18 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.


XX Konkurs Prac Magisterskich i XIII Konkurs Prac Licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w dorocznych konkursach prac magisterskich i licencjackich. Edycja trwa od września 2016 r. do marca 2017 r. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta przewidziano do 31 grudnia 2016 r.


Rusza Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. 430 mln zł na przedsiębiorstwa w regionie

Zarząd Województwa Pomorskiego 30 września 2016 r. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której zostanie uruchomiony program wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. 430 mln zł trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych. Województwo pomorskie jest pierwszym samorządem, który podpisuje umowę z BGK na zarządzanie tego typu środkami w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.


Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni

W Gdyni, 14 października 2016 r. odbędzie się Forum Gospodarki Morskiej – 30 prelegentów, 10 godzin, 4 panele, 500 uczestników. Spotkają się i będą dyskutować czołowi przedstawiciele świata biznesu, eksperci, przedstawiciele samorządów terytorialnych oraz środowisk naukowych. Patronat honorowy nad forum objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie Uroda

Targi to 300 wystawców i marek, tysiące produktów w supercenach, inspiracje, nowości, trendy, pokazy wizażystów i fryzjerów, konkursy i mistrzostwa. Ponad 50 wydarzeń, m.in. warsztaty, pokazy i szkolenia dla profesjonalistów, prezentacje produktów i zabiegów medycyny estetycznej. Wszystko to czeka na odwiedzających AmberExpo w Gdańsku, w dniach 8 i 9 października 2016 r.


3camp#69 – Big Data i Marketing Automation

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, 4 października 2016 r. odbędzie się 69. spotkanie z cyklu 3camp. Tematem rozmów będą Big Data i Marketing Automation. Na uczestników czekają spora dawka wiedzy i inspiracji oraz networking i okazja do rozmów i zawierania nowych kontaktów.


Kwalifikowalność, luka finansowa i pomoc publiczna w projektach unijnych

Interaktywne szkolenie opierające się na przykładach z życia i pracy na dokumentach z wykorzystaniem flipcharta oraz arkusza kalkulacyjnego Excel odbędzie się w Gdańsku, 3 i 4 października 2016 r. Spotkanie kierowane jest do pracowników samorządów i jednostek im podległych, zakładów budżetowych, szpitali, spółek komunalnych, instytucji kultury, urzędów marszałkowskich i osób współpracujących z ww. podmiotami.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Szwedzka firma otwiera centrum IT w Trójmieście

Pochodząca ze Szwecji firma DGC we wrześniu 2016 r. otworzyła w gdańskim Starterze swoje centrum IT, które będzie odpowiedzialne za tworzenie nowoczesnych systemów do zarządzania procesami biznesowymi. Gdańsk to pierwsza lokalizacja firmy poza granicami Szwecji. Na początku znajdzie tu zatrudnienie około 30 osób.


Dwa dodatkowe przystanki PKM w Gdyni

PKM SA oraz konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA podpisały 22 września 2016 r., umowę na budowę dwóch dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na terenie Gdyni. Powstaną one w II połowie 2017 r. W wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie PKM SA przy ul. Budowlanych 77, uczestniczyli także przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, władz Gdyni oraz PKP PLK.


Civitas Forum 2016 w Gdyni

Ekologiczne i nowoczesne trolejbusy oraz autobusy na gaz ziemny, strefa Tempo 30, buspasy, rywalizacja European Cycling Challenge czy plany wprowadzenia stref pieszych – to tylko część gdyńskich działań związanych z inicjatywą Civitas Dyn@mo. Gdynia od 28 do 30 września 2016 r. będzie gospodarzem Civitas Forum, jednego z najważniejszych wydarzeń promujących ideę zrównoważonej mobilności miejskiej organizowanym w Europie. Blisko 500 gości z całego świata będzie dyskutować o mobilności i pozna w praktyce gdyńskie rozwiązania.


Pomorski Broker Eksportowy w Gdyni

Agencja Rozwoju Pomorza SA zaprasza pomorskich przedsiębiorców do udziału w konferencji inaugurującej projekt Pomorski Broker Eksportowy, która odbędzie się 12 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.


Startup Sauna wraca do Olivia Business Centre

Po trzech dniach intensywnych warsztatów w GPNT, STARTERze i PPNT Gdynia, 28 września 2016 r. całe trójmiejskie środowisko startupowe spotka się w O4 (Olivia Business Centre), aby po raz kolejny pokazać fińskiemu akceleratorowi Startup Sauna, że innowacyjne biznesy mają się u nas świetnie. Możesz być wśród nich – zgłoszenia trwają!


Wystawy, drift i… Motoserce, czyli Targi Motoryzacyjne 3TM

Wielkie i wyczekiwane wydarzenie motoryzacyjne na Pomorzu odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r. VIII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM łączy swoje siły z Drift Masters Grand Prix – najważniejszą ligą driftingową w Polsce i Europie. Impreza, której patronuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, odbędzie się w tym roku w gdańskim AmberExpo.


Aktualności