Aktualności

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku. W centrum biznesowym będzie ponad sto nowych miejsc pracy

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

Partnerstwo publiczno-prywatne na Pomorzu. Od teorii do praktyki [KONFERENCJA]

Szansą a zarazem wyzwaniem dla administracji i przedsiębiorców jest realizacja wspólnych projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na konferencję organizowaną 21 czerwca 2017 r. w Gdańsku, popularyzującą tę formę działania wśród samorządów oraz innych instytucji publicznych z województwa pomorskiego.

Nowy most nad Motławą. Tłumy na otwarciu podnoszonej kładki dla pieszych na Ołowiankę

Oficjalne uruchomienie kładki dla pieszych na Ołowiankę odbyło się w sobotę, 17 czerwca 2017 r. ok. godz. 21.30. Otwarciu nowego mostu towarzyszyła muzyka rozbrzmiewająca z pobliskiej Filharmonii Bałtyckiej. Kilka tysięcy ludzi wzięło udział we wspólnym przejściu na drugi brzeg Motławy.

Kim są brokerzy eksportowi? Dowiedz się, na czym polega ich praca i w czym pomagają przedsiębiorcom

Sukces firmy odniesiony zagranicą nie jest dziełem przypadku. Wymaga od przedsiębiorcy zaangażowania, przygotowania personelu, pozyskania odpowiednich środków finansowych, znalezienia partnerów do współpracy, dostosowania produktu lub usługi do specyfiki danego rynku. Ważna jest także pomoc uzyskana od brokerów eksportowych.

Jak pomóc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Urzędnicy krok po kroku wyjaśnili jak zdobyć na to środki unijne

Do wydania są prawie 33 miliony złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 lipca 2017 r.

Zamiast sądu – ugoda. Nowe przepisy skrócą spory między przedsiębiorcami a jednostkami publicznymi

Jeszcze do końca maja przedsiębiorcy i gminy, powiaty czy województwa i ich podmioty publiczne nie miały możliwości wyboru i spory kończyły się w sądach. Procesy trwały latami. Od 1 czerwca 2017 r. zmieniły się przepisy na korzyść obu stron.

Śmigłowce bojowe nad Pruszczem Gdańskim latają już pół wieku. Wielkie święto 49. Bazy Lotniczej

W czasie lotniczego święta można było podziwiać powietrzne akrobacje wojskowych maszyn i oglądać śmigłowce z bliska na płycie lotniska.

W gminie Potęgowo będzie cieplej i taniej. Powstanie 20 węzłów ciepłowniczych. Będzie mniej gazów cieplarnianych

Powstaną prawie 2 km nowej sieci ciepłowniczej, a 2,5 km km sieci zostaną zmodernizowane. Inwestycje w ekologiczne i tańsze ciepło w gminie Potęgowo będą kosztować ponad 9 mln zł. Mają być gotowe do końca września 2020 r.

Będą setki nowych miejsc pracy. Globalne centrum usług Swarovskiego to dowód na wiarygodność i atrakcyjność Pomorskiego

Nowoczesne biuro firmy Swarovski znajduje się w budynku Yoko w Garnizonie w Gdańsku-Wrzeszczu. Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca 2017 r.

W jakiej restauracji zjemy najlepszą tradycyjną potrawę? [WYNIKI KONKURSU POMORSKIE SMAKI]

W czasie Święta Produktu Tradycyjnego mogliśmy zobaczyć (i spróbować) najlepszych pomorskich potraw. – Chcemy pokazać to wielkie bogactwo smaków, które mamy na Pomorzu i zachęcać do jedzenia produkowanej u nas żywności – mówił marszałek Mieczysław Struk, który od lat patronuje imprezie.

Karambol i pożar w tunelu. Blisko 40 poszkodowanych. Ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Martwą Wisłą [ZDJĘCIA]

Najpierw zderzyły się dwa samochody, w które wjechał autobus miejski. Potem wybuchł pożar. Policja, ratownicy medyczni oraz strażacy pośpieszyli na pomoc. Wszyscy zdali egzamin na piątkę.

Najnowsze osiągnięcia techniki, technologii i genetyki. Żuławskie Targi Rolne i Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu

Najpiękniejsze okazy bydła mlecznego i mięsnego oraz koni. Wystawa królików, gołębi, ptactwa ozdobnego i egzotycznego. Maszyny i urządzenia do prac polowych. To tylko niewielka część tego, co można zobaczyć podczas Żuławskich Targów Rolnych w Starym Polu.

Nowy rozkład jazdy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Sprawdź, o której odjeżdża Twój pociąg

Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie 11 czerwca 2017 r. Niektóre składy pojadą wcześniej niż do tej pory.

Najpierw Starogard Gdański i Słupsk, potem Szwecja, Niemcy i Litwa. Przez Bałtyk z jednym biletem. Tak ma być za trzy lata

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

Gdyńska Szkoła Filmowa wygrała w ubiegłym roku. Kto zdobędzie tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2017?

Które miejsca na Pomorzu są bezpieczne dla mieszkańców, ciekawe dla turystów i atrakcyjne dla przedsiębiorców? Rozpoczęła się XII edycja prestiżowego konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia 2017 r.

Inwestycja w odpady? To się opłaca. Będzie czyściej i taniej. W pomorskich gminach powstaną miejsca segregacji śmieci.

Punkty zostaną wybudowane między innymi w: Skarszewach, Cewicach, Dzierzgoniu i Ustce. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzą pieniądze i zyskają czystsze otoczenie.

W tych miejscach będzie żyło się lepiej. Ponad 115 milionów złotych unijnej dotacji na rewitalizację pomorskich miast

Odbudowa zniszczonych dróg i chodników. Uporządkowanie parków. Renowacja budynków mieszkalnych. Przede wszystkim jednak pomoc społeczna oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Takie mają być najważniejsze efekty działań rewitalizacyjnych w Gdyni, Tczewie, Kartuzach i Wejherowie.

Chcesz wygrać 10 tysięcy złotych? Weź udział w maratonie projektowania, by ułatwić podróżowanie niepełnosprawnym

Jak ma kupić bilet osoba niewidoma czy nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Rozwiązania tych i wielu innych problemów podejmą się 9 i 10 czerwca 2017 r. programiści w Gdańsku i Krakowie.

Amerykańska firma elektroniczna przenosi produkcję z Chin na Pomorze. Kilkaset nowych miejsc pracy

W ostatnich latach Polska i Pomorze stały się ważnym producentem elektroniki. W województwie pomorskim w sektorze elektronicznym pracuje już 17 tys. osób. – Liczba ta niedługo wzrośnie do blisko 20 tysięcy – uważa Anna Rajzer z Invest in Pomerania.

W Stoczni Nauta powstaje coraz więcej statków. Skończyli trawler rybacki, teraz budują okręt... szpiegowski

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku zwodowano trawler rybacki "Rockall". To już dziesiąty statek, jaki stocznia zbudowała dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft. Finalnym odbiorcą będzie armator Astrid Fiskeri.

Będzie taniej i bardziej ekologicznie. Blisko 121 milionów na modernizację szkół, urzędów i budynków mieszkalnych

Inwestycje będą realizowanie między innymi w: Jastrzębiej Górze, Kiełpinie, Przetoczynie oraz w Jodłownie. To kolejne miejscowości, w których będzie tańsze ogrzewanie i czystsze powietrze.

Gryf Gospodarczy 2017. Nagrodzono liderów pomorskiej przedsiębiorczości. „Wybór jest coraz trudniejszy" [ZDJĘCIA]

Statuetki Gryfa Gospodarczego przyznano siedmiu przedsiębiorstwom. Jedno zostało uhonorowane podwójnie. W tym roku po raz pierwszy przyznano też wyróżnienie za całokształt działalności. Nagrody wręczono podczas finałowej gali, 5 czerwca 2017 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Do kogo trafi Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017? Już dzisiaj poznamy laureatów konkursu

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się o godz. 14.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Prace budowlane na linii kolejowej Gdynia – Kościerzyna ani na moment nie zwalniają. PKM pokazała kolejny film z budowy. Na przystanku Gdynia Karwiny montowane są właśnie pierwsze elementy charakterystycznych dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wiat peronowych.

Wybory czempionów i wiceczempionów… zwierząt oraz pasze i maszyny rolnicze. Pomorskie AgroTargi w Lubaniu

Najnowszej generacji nawozy, środki ochrony roślin, ulepszacze glebowe, pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze – to wszystko będzie prezentowane podczas targów. Tradycyjnie towarzyszy im Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której prezentowane są wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich.

Uwaga! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu. Rozpoczynają się badania archeologiczne

Od 6 czerwca 2017 r. do końca roku zamknięta będzie ulica Odrodzenia w Dzierzgoniu. Sprawdź, którędy pojechać, aby uniknąć problemów.

Czy wiesz, kto został najlepszym sołtysem w województwie pomorskim? Wielki plebiscyt rozstrzygnięty

Maciej Czarnecki z Rakowska w gminie Gniew oraz sołectwo Rekowo Górne w gminie Puck zostali laureatami plebiscytu Sołtys Pomorza 2017 i Sołectwo Pomorza 2017. Zwycięzca pojedzie na Wyspy Kanaryjskie.

Nowe pociągi Pesa Link już jeżdżą po Pomorzu. Mają wielką zaletę: posiadają specjalną strefę dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Na dworcu w Gdańsku Wrzeszczu, 29 maja 2017 r., zaprezentowano nowy pociąg spalinowy LINK wyprodukowany przez bydgoską PESĘ.

Nowe węzły integracyjne w Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Rumi, Redzie, Somoninie. Inwestycje za 170 mln zł

Powstanie 11 węzłów integracyjnych z drogami dojazdowymi, 13 parkingów dla aut i rowerów, nowe ścieżki rowerowe, przystanki i wiaty. Takie udogodnienia będą dla mieszkańców Gdańska, Somonina, Redy, Pruszcza Gdańskiego, Cieplewa, Pszczółek i Rumi. Szacuje się, że w ciągu roku z inwestycji skorzysta ponad 27 mln pasażerów.

Marek Kamiński i doradcy zawodowi – co łączy polarnika ze specjalistami od poszukiwania pracy innym?

Planuj, motywuj, działaj – to hasło tegorocznego spotkania doradców zawodowych. Ścisła współpraca całego środowiska w ramach regionalnego systemu poradnictwa zawodowego jest bardzo ważna dla doskonalenia warsztatu pracy, wymiany dobrych praktyk oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Archiwum wiadomości