Aktualności

Strażacy ochotnicy z Pomorza nie czekajcie! Zgłoszenia kandydatów do Strażackich Oscarów tylko do końca lutego

W zeszłym roku laur otrzymali strażacy z Lubni. Czy w tym roku statuetką nagrodzeni zostaną kolejni ochotnicy z naszego regionu? Zapisy do Florianów 2018 można przesyłać do 28 lutego.

Będą zmiany na gdańskim lotnisku. Powstaną nowy pirs, rękawy pasażerskie i więcej stanowisk check-in

Infrastruktura w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku cały czas jest rozbudowywana. W tym roku będzie nowy system ILS. Władze lotniska planują już kolejne inwestycje. Tym razem przebudowany będzie terminal pasażerski.

Będzie cieplej i oszczędniej. Na jakim etapie jest termomodernizacja budynków zarządu parków krajobrazowych w Słupsku? [ZDJĘCIA]

Termomodernizacja budynków Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku wkroczyła w końcową fazę. Właśnie trwa docieplanie ścian zewnętrznych.

Pomorskie Sztormy 2017: wybieramy najlepsze inwestycje, najważniejsze wydarzenie kulturalne, najlepszego sportowca i EUROinspirację

W piątek 16 lutego 2018 roku ruszyło głosowanie w plebiscycie Pomorskie Sztormy zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Samorząd Województwa Pomorskiego. Nagrody dostaną instytucje i przedsiębiorcy za najlepszą inwestycję i wydarzenie kulturalne. Statuetkę otrzyma też najlepszy sportowiec z Pomorza. Specjalna nagroda przyznana zostanie w kategorii EUROinspiracja za najciekawszą inwestycję zrealizowaną dzięki funduszom unijnym.

Jesteś uczniem technikum czy szkoły zawodowej? Ten konkurs jest dla Ciebie

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza organizuje cztery konkursy pod hasłem „Razem do zawodu". Chodzi o to, żeby uczniowie przygotowali projekty związane z ich przyszłymi zawodami. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do szukania nowatorskich rozwiązań i uczyć pracy zespołowej.

Marszałek Struk obiecał SKM pieniądze na zakup nowych pociągów. Pod jednym warunkiem

W środę ,14 lutego 2018 r. gościem Agnieszki Michajłow w Radiu Gdańsk był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Rozmowa dotyczyła m.in. dofinansowania dla Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jak poprawić zdrowie Pomorzan, aktywizować seniorów? Konferencja w ramach konsultacji społecznych – edukacja, zdrowie, gospodarka

Wsparcie imigrantów i osób starszych na rynku pracy, ochrona zdrowia głównie w zakresie chorób cywilizacyjnych i profilaktyki, jak również profesjonalizacja przedsiębiorstw. To tylko niektóre ze zmian w Regionalnych Programach Strategicznych, jakie zaproponowano podczas konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Przystanki PKM w Gdyni to strzał w dziesiątkę. W styczniu 2018 r. było już 9 tys. pasażerów

Czerwone wiaty przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny już na stałe wpisały się w transportowy krajobraz. Liczba pasażerów wzrosła o 91 proc.

Wodorowy albo elektryczny autobus wyposażony w klimatyzację i ładowarki USB. Komunikacja miejska w Trójmieście staje się przyjazna środowisku

Gdańsk i Gdynia inwestują w rozwój miejskiego transportu. Kupowane są nowe ekologiczne i bogato wyposażone autobusy. Zobacz, jakie plany mają organizatorzy komunikacji.

Rok 2017 na pomorskich drogach. Zobacz, gdzie pojedziesz nowymi drogami, a gdzie trwają prace budowlane

Zmodernizowane drogi z nowymi chodnikami. Większe bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Jak zmieniały się pomorskie drogi wojewódzkie w minionym roku.

Archiwum wiadomości

Aktualności